PDA

View Full Version : سوال: نمادگذاري لهستاني و مشكل در بخشي از كد يك فرم

Programmer 1
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 05:41 صبح
سلام ،

چند تا سوال براي من پيش اومده اميدوارم كه جواب بدهيد :

1) كد پايين جهت باز شدن يك فرم به صورت پر رنگ شدن تدريجي مي باشد ، همه جاي كد روشن است فقط بخش پر رنگ را متوجه نمي شوم ( Application.DoEvents ) براي چيست ، امتحان كردم و آن را برداشتم ولي در هنگام اجرا ، روي فرم يك لايه مشكي رنگ قرار مي گيرد

2) فرض كنيد بعد از كد پايين مي خواهيم كه مدتي پنجره نمايش داده شود مثلا 5 ثانيه و سپس متد close آن اجرا شود آيا براي اين كار تابعي وجود دارد ؟

this.Opacity = 0;
for (int i = 0; i < 500; i++)
{
this.Opacity += 0.05;
Application.DoEvents();
}

//Stop Function for 5 second ?

this.close();

متشكرم /.

HDDSoft2001
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 06:44 صبح
با سلام

این قسمت برای اینکه برنامه شما تو حلقه گیر نکند (تا پیان حلقه) و بتواند به بقیه رویدادهای برنامه پاسخگو باشد.

به عنوان مثال شما سعی کنید در حین فعالیت حلقه فرم خود را جابه جا کنید اگر آن دستور که سوال کردید نباشد تا پایان حلقه به شما اجازه نمی دهد این کار را بکنید.

Unknownlive
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 11:01 صبح
این اولین درس اقای John Sharp می باشد.برای سوال بعدید باید یا از یک تایمر استفاده کنی یا از ساعت سیستم به کمک کلاس Date Time تا وقت را محاسبه کنی و بعد مثلا رویداد Close یا مخرب فرم را صدا بزنی بسته به نوع کارت می باشد اون سوال دیگه هم که یکی از کاربران لطف کردند و جواب دادند

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:31 عصر
کاربر محترم @Programmer 1 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=101426)
در هر تاپیک تنها به یک سوال بپردازید./
Application.DoEVents و روش های نماد گزاری هیچ سنخیتی با هم ندارند!
تمامی پست هایی که به غیر از سوال اول مربوط می شوند،به جهت نظم دهی پاک شدند./

Programmer 1
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 05:44 صبح
سلام به مدير محترم بخش ، آقاي كياني

لطفا اين پست را بخوانيد و جواب را به ايميل من ارسال كنيد Auob.kokabi@gmail.com
و سپس اگر خواستيد اين پست رو حذف كنيد .

اولا تذكر شما رو خيلي روشن متوجه نشدم ، به نظر شما روش هاي نماد گذاري را بايد در كدام بخش سوال مي كردم ؟

دوما آيا منظور شما از چند سوال در يك تاپيك نكنيد اين است كه حتي اگر آن سوالات به هم مربوط هم باشند باز هم سوال نكنيد يا سوال هاي بدون ربط به هم را با هم نپرسيد و يا كلا در هر تاپيك فقط و فقط يك سوال بكنيد ، اگر جواب شما آخرين مورد باشد پس راه پيشرفت تو اين سايت رو يه كمي بستيد چون يك كاربر براي اينكه وقتش خيلي گرفته نشه اگر با الفرض 5 تا سوال در مورد #C داشته باشه نمي آيد 5 تا تاپيك نمي زنه ،‌ گذشته از اينها اشكال بيان چند تا سوال در يك تاپيك چيه ؟ ( اتفاقا چرا اصلا تاپيكي به نام سوالات خود را در زمينه #C فقط در اين بخش بپرسيد قرار نمي دهيد تا تعداد تاپيك هاي نزنه بالاي 600 تا ! )

سوما حالا اومد من يه اشتباهي كردم به نظر من زياد خوب نبود كه جواب 5 نفر به سوال دوم مرا پاك كنيد حداقل مي گذاشتيد بخونم بعد پاك مي كرديد !

با اين همه از اينكه سعي در برقراري نظم در بخش را داريد متشكرم و از تلاش شما سپاسگذارم /.

Unknownlive
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 09:40 صبح
اقای کیانی کاربر Programmer 1 هم حق داره . من می خواستم این مطلب را به شما بگم که خیلی سخت گیر هستید خوب دیگه بحث را ادامه نمی دم Programmer 1 جان اگه مشکلی داری برام پیغام بزن تا جوابت را بدم مشکلی نیست

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 13:27 عصر
سلام به مدير محترم بخش ، آقاي كياني

لطفا اين پست را بخوانيد و جواب را به ايميل من ارسال كنيد Auob.kokabi@gmail.com
و سپس اگر خواستيد اين پست رو حذف كنيد .

اولا تذكر شما رو خيلي روشن متوجه نشدم ، به نظر شما روش هاي نماد گذاري را بايد در كدام بخش سوال مي كردم ؟

.
سلام دوست من
منظورم این نبود که سوال در مورد روش های نمادگذاری را نمی توانید در بخش C# مطرح کنید.منظورم این بود که سوال در مورد روشهای نمادگذاری و سوال در مورد Application.DoEvents ارتباطی با یکدیگر ندارند که در یک تاپیک پرسیده شوند./

دوما آيا منظور شما از چند سوال در يك تاپيك نكنيد اين است كه حتي اگر آن سوالات به هم مربوط هم باشند باز هم سوال نكنيد يا سوال هاي بدون ربط به هم را با هم نپرسيد و يا كلا در هر تاپيك فقط و فقط يك سوال بكنيد ، اگر جواب شما آخرين مورد باشد پس راه پيشرفت تو اين سايت رو يه كمي بستيد
سوالاتی که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند،اجازه مطرح شدن در یک تاپیک را ندارند و می بایستی در تاپیک های جداگانه مطرح شوند./در مورد سوالاتی که در ارتباط با یکدیگر هستند، بسته به سوالات و تشخیص بنده می توانند در یک تاپیک یا تاپیک های جداگانه قرار گیرند./

چون يك كاربر براي اينكه وقتش خيلي گرفته نشه اگر با الفرض 5 تا سوال در مورد #C داشته باشه نمي آيد 5 تا تاپيك نمي زنه ،‌ ( اتفاقا
چرا اصلا تاپيكي به نام سوالات خود را در زمينه #C فقط در اين بخش بپرسيد قرار نمي دهيد تا تعداد تاپيك هاي نزنه بالاي 600 تا ! )

در این صورت می بایستی تمامی سوالات بخش سی شاپ را در یک تاپیک جمع کرد!

سوما حالا اومد من يه اشتباهي كردم به نظر من زياد خوب نبود كه جواب 5 نفر به سوال دوم مرا پاك كنيد حداقل مي گذاشتيد بخونم بعد پاك مي كرديد !

قوانین برای همه یکسان است.
اتفاقا کاربرانی که به هر پستی بدون توجه به قوانین سایت پاسخ می دهند، نیز خطایشان کمتر از سوال کننده نیست.
علاوه بر این در زمان حذف پست ها سعی می کنم تا چایی که امکان دارد پست ها را حذف نکنم ولی در مواردی که خلاف قوانین سایت مشاهده بشه و نتوان از آن ها گذشت، بی شک پست ها حذف خواهند شد

گذشته از اينها اشكال بيان چند تا سوال در يك تاپيك چيه ؟

چه اشکالی داره اگر ما به جای n تا کلاس و n تا فرم و ....، یک فایل با پسوند cs ایجاد کنیم و تمامی کدها را درون آن بنویسیم؟!!!

با اين همه از اينكه سعي در برقراري نظم در بخش را داريد متشكرم و از تلاش شما سپاسگذارم
ممنونم

اقای کیانی کاربر Programmer 1 هم حق داره . من می خواستم این مطلب را به شما بگم که خیلی سخت گیر هستید

سلام دوست من
اگه خیلی راحت تشریف میارید توی این بخش و سوالاتتون را می پرسید و به جوابتون می رسید و صفحه را می بندید و تشریف می برید تا سوال بعدیتون، دلیلش همین سخت گیری ها و وقت گذاشتن من که اغلب دست تنها هم هستم برای خواندن بسیاری از پست های بی محتوای بسیاری از کاربران و ویرایش / حذف /قفل کردن و ... می باشد./(این عمل گاهی تا نیمه های شب به طول می انجامد. بسیاری از کاربران اون موقع دارند خواب هفت پادشاه می بینند)

خوب دیگه بحث را ادامه نمی دمتشکر می کنم.

خلاصه:
1- زمانی که من دو سوال بی اربتاط را در یک تاپیک پرسیدم، شما مجاز هستید یک تاپیک شخصی با نام خودتان ایجاد کنید و همه سوالاتتان را در آن بپرسید.

2- تا زمانی که من مدیر این بخش باشم، این سخت گیری ها هست و سایر کاربران هم مجبور خواهند بود از قوانین سایت و قوانینی که بعضا در اعلانات همین بخش قرار میدهم تبعیت کنند.
زمانی که شخص دیگری به جای من فعالیت کرد، آن موقع می توانید هر کاری که دوست داشتید در این تالار انجام دهید.

3-کاربران محترم @Unknownlive و @Programmer 1 اگر هنوز در این مورد، اعتراض/شکایت و .. دارید با پیام خصوصی با بنده در میون بذارید.حتما جواب می دهم.

در ادامه تنها به موضوع تاپیک بپردازید چون پست های بی ارتباط با موضوع تاپیک حذف خواهند شد./
موفق باشید./