PDA

View Full Version : سوال: tag marquee

armin20
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 10:37 صبح
سلام

ميخوام يه صفحه درست كنم كه بالاش در قسمت header با تگ marquee يه نوشته اي حركت كنه

اما ميخوام متن نوشته رو از بيرون بهش پاس كنم

ميشه با خود html اين كارو كرد؟؟؟

راه ديگه اي هست؟؟

Mah
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 14:09 عصر
برای اینکار باید از صفحات دینامیک مثل PHP یا ASP.Net استفاده کنید .

mostafa_shaeri_tj
جمعه 09 مرداد 1388, 12:30 عصر
سلام. این کار با جاوا اسکریپت هم عملیه و نیازی به کد های سمت سرور نیست.

fumnimda
جمعه 16 مرداد 1388, 01:36 صبح
هم میشه دینامیک کار کرد و هم استاتیک.
اگر بخوای استاتیک کار کنی :

<marquee ><script src="matn.js"></script></marquee>
که matn.js حاوی کدی مثل زیر است:

document.write('this is a test for you **** ok? !');
اگه بگید که در چه سیستمی ( منظورم سایتتون هست) می خواید استفاده کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.

mohsen.nsb44
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:08 صبح
هم میشه دینامیک کار کرد و هم استاتیک.
اگر بخوای استاتیک کار کنی :

<marquee ><script src="matn.js"></script></marquee>
که matn.js حاوی کدی مثل زیر است:

document.write('this is a test for you **** ok? !');
اگه بگید که در چه سیستمی ( منظورم سایتتون هست) می خواید استفاده کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.
سلام چطور ميشه روي متن تغيرات فونت رو اعمال كرد به عنوان مثال فونتشو بزرگتر كرد يا رنگشو عوض كرد يا حال لينك بهش بديم كه وقتي روش كليك كرديم بره به صفحه مورد نظر

marijooon
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:14 صبح
اگه میشه لطف کنید و زبانی که ازش استفاده می کنید را بگید.

mohsen.nsb44
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 09:26 صبح
اگه میشه لطف کنید و زبانی که ازش استفاده می کنید را بگید.
من از asp.net 2 به زبان c# استفاده مي كنم دوست عزيز

marijooon
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 10:04 صبح
با html میتونی این کارو بکنی ولی اگه می خوای اطلاعاتت داینامیک باشه و مثلا از بانک اطلاعاتی بخونیشون باید در قسمت کدت هم یه چیزایی بنویسی.
پیشنهاد من: یه لیبل بذار توی تگ مارکوئی، توی کد سی شارپت از بانک اطلاعاتی، اطلاعات را بگیر توی یه استریگ یا استریگ بیلدر(بر حسب نوع اطلاعاتت) بریز و بعد استریگ رو بریز توی لیبل.
واضح بود یا بدتر گیجت کردم؟
موفق باشی دوست عزیز

mohsen.nsb44
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 13:16 عصر
با html میتونی این کارو بکنی ولی اگه می خوای اطلاعاتت داینامیک باشه و مثلا از بانک اطلاعاتی بخونیشون باید در قسمت کدت هم یه چیزایی بنویسی.
پیشنهاد من: یه لیبل بذار توی تگ مارکوئی، توی کد سی شارپت از بانک اطلاعاتی، اطلاعات را بگیر توی یه استریگ یا استریگ بیلدر(بر حسب نوع اطلاعاتت) بریز و بعد استریگ رو بریز توی لیبل.
واضح بود یا بدتر گیجت کردم؟
موفق باشی دوست عزیز
ميشه يكم واضح تر توضيح بدي :اشتباه: ميشه يه مثال برام تهيه كني من مبتدي هستم اگه كمكم كني ممنونت ميشم

marijooon
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 14:38 عصر
ببین عزیزم من خودم هم خیلی حرفه ای نیستم ولی این کار خیلی راحته در ضمن من کد بهت نمی دم ولی هر سوالی که بپرسی در خدمتم و جوابتو میدم.:لبخندساده:
با هم پیش میریم، خوبه؟
یه تگ مارکوئی توی کد اچ تی ام ال ات داری درسته؟ توش یه لیبل از نوع سرورساید بذار
این جوری:

<asp:label id="lblsth" runat="server" ...>
این که هیچ چی نیست، درسته؟
حالا توی کدت، از بانک اطلاعاتی، اطلاعاتت را بگیر و تو یه چیزی مثلا توی datatable بریز.
(اینو هم که باید اگه تا حالا یه برنامه کوچیک هم نوشته باشی دیگه بلد باشی)
اکنون زمان این است که:
یه StringBuilder نیو کن، اینجوری:

strinbuilder string=new stringbuilder();
استریگ بیلدر خاصیت append داده که می تونی یه رشته بهش بچسبونی.

string.append("YOUR STRING");
به جای YOUR STRING میتونی کد اچ تی ام ال، مثلا div و یا table بذاری.
کافیه؟ اگه نشد بگو مشکل کجاست؟
(خودمونیم اگه یه سمپل بهت میدادم برای من راحت تر بود ولی تو تنبل میشدی، اینجوری بهتر یاد میگیری چون براش تلاش می کنی!:چشمک:)
در ضمن دوستانی که هیچ نظری ندادند شاید راه بهتری هم داشته باشند، ولی من اینطوری می نویسم.
موفق باشی دوست عزیز

Keramatifar
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 18:58 عصر
ببین عزیزم من خودم هم خیلی حرفه ای نیستم ولی این کار خیلی راحته در ضمن من کد بهت نمی دم ولی هر سوالی که بپرسی در خدمتم و جوابتو میدم.:لبخندساده:
با هم پیش میریم، خوبه؟
یه تگ مارکوئی توی کد اچ تی ام ال ات داری درسته؟ توش یه لیبل از نوع سرورساید بذار
این جوری:

<asp:label id="lblsth" runat="server" ...>
این که هیچ چی نیست، درسته؟
حالا توی کدت، از بانک اطلاعاتی، اطلاعاتت را بگیر و تو یه چیزی مثلا توی datatable بریز.
(اینو هم که باید اگه تا حالا یه برنامه کوچیک هم نوشته باشی دیگه بلد باشی)
اکنون زمان این است که:
یه StringBuilder نیو کن، اینجوری:

strinbuilder string=new stringbuilder();
استریگ بیلدر خاصیت append داده که می تونی یه رشته بهش بچسبونی.

string.append("YOUR STRING");
به جای YOUR STRING میتونی کد اچ تی ام ال، مثلا div و یا table بذاری.
کافیه؟ اگه نشد بگو مشکل کجاست؟
(خودمونیم اگه یه سمپل بهت میدادم برای من راحت تر بود ولی تو تنبل میشدی، اینجوری بهتر یاد میگیری چون براش تلاش می کنی!:چشمک:)
در ضمن دوستانی که هیچ نظری ندادند شاید راه بهتری هم داشته باشند، ولی من اینطوری می نویسم.
موفق باشی دوست عزیز
دوست عزیز
این خیلی خوبه که شما به کسانی که مبتدی تر هستند ماهیگیری یاد میدی ....
ولی من متوجه نشدم چرا از stringbuilder استفاده کردی، مگه نمیشد Text رو مستقیم به Label بدی؟ :متفکر:

lblsth.text = "YOUR STRING";

marijooon
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 21:13 عصر
چون من نمی دونستم ایشون چه چیزی رو می خوان توی مارکوئی نمایش بدن، شاید مجبور بشن از یه حلقه استفاده کنند که در این صورت به نظر من باید از استرینگ بیلدر استفاده کنند.
در هر صورت اگه من اشتباه می کنم خوشحال می شم شما منو راهنمایی کنید.:چشمک:

Peyman.Gh
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 22:56 عصر
چون من نمی دونستم ایشون چه چیزی رو می خوان توی مارکوئی نمایش بدن، شاید مجبور بشن از یه حلقه استفاده کنند که در این صورت به نظر من باید از استرینگ بیلدر استفاده کنند.

منظور از حلقه چیست ؟!
یعنی چند متغییر را بخواهند نمایش دهند ؟!

Keramatifar
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 09:53 صبح
دوست من
بهرحال بازم نیاز به استفاده از SB نیست، بنظر میرسه شما یا از قدیما برنامه نویسی می کنی و یا برنامه نویسی رو با زبان هایی مثل C و Pascal شروع کردی، چون دیدت نسبت به دیتا تایپ string دید یک برنامه نویس قدیمیه، اما تو دات نت string خیلی پیشرفت کرده، Property مربوط به Text هم از نوع string است و شما در هر شرایطی حتی در حلقه میتونی مستقیما به label.text هر چیزی رو بخوای Assign کنی

mohsen.nsb44
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 10:31 صبح
دوست من
بهرحال بازم نیاز به استفاده از SB نیست، بنظر میرسه شما یا از قدیما برنامه نویسی می کنی و یا برنامه نویسی رو با زبان هایی مثل C و Pascal شروع کردی، چون دیدت نسبت به دیتا تایپ string دید یک برنامه نویس قدیمیه، اما تو دات نت string خیلی پیشرفت کرده، Property مربوط به Text هم از نوع string است و شما در هر شرایطی حتی در حلقه میتونی مستقیما به label.text هر چیزی رو بخوای Assign کنی
دوست عزيز ميشه شما پيشنهادتون رو ساده تر بگيد تا بنده مبتدي هم سودي از حرفاتون ببرم

Peyman.Gh
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 10:48 صبح
منظور دوستمون این بود که ساده تر هم میشد مساله را حل کرد.

salehbagheri
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 10:54 صبح
دوست عزيز ميشه شما پيشنهادتون رو ساده تر بگيد تا بنده مبتدي هم سودي از حرفاتون ببرم

شما تا چه حد مبتدي هستيد؟ بابا اين متن رو ديگه همه ميفهمند! (منظورش اينه كه String بهتر از StringBuilder هست!)

اينم يه Text Ticker هست كه از سايت دانشگاهمون برداشتم (ميشه گفت كش رفتم) !
چيز جالبيه! در موارد خبري به جاي marquee ميتونه گزينه مناسب تري باشه!

marijooon
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 12:28 عصر
دوست من

من شنیده بودم استفاده از SB با این شرایط (وقتی می خواهیم طول استرینگ متغیر باشه) بهتر از string است، ولی شما فکر کنم دقیقا برعکس می گید!:گیج:
من که گیج شدم، پس شما می گید اصلا از SB استفاده نکنم؟ پس SB به چه دردی می خوره؟
(برعکس تصور شما، من تا حدی مبتدی هستم و سابقه زیادی هم در برنامه نویسی ندارم ، با سی کمی آشنا هستم ولی تا حالا حتی کد هم پاسکال ندیدم:چشمک:)
ممنونم از توجهتون

Keramatifar
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 19:52 عصر
من شنیده بودم استفاده از SB با این شرایط (وقتی می خواهیم طول استرینگ متغیر باشه) بهتر از string است، ولی شما فکر کنم دقیقا برعکس می گید!:گیج:
من که گیج شدم، پس شما می گید اصلا از SB استفاده نکنم؟ پس SB به چه دردی می خوره؟
(برعکس تصور شما، من تا حدی مبتدی هستم و سابقه زیادی هم در برنامه نویسی ندارم ، با سی کمی آشنا هستم ولی تا حالا حتی کد هم پاسکال ندیدم:چشمک:)
ممنونم از توجهتون
دوست عزیز
یه وقت سوء تفاهم ایجاد نشه که فکر کنی من هدفم اینه بگم شما مبتدی هستی!!!
کلا Technical Challenge چیزیه که من همیشه ازش لذت میبرم ...

زمانیکه شما از هریک از متد های کلاس string استفاده میکنی، برای انجام عملیات مورد نظر، .Net بصورت خودکار یک Object جدید از کلاس String در حافظه ایجاد میکنه، برای جلوگیری از اینکار و شلوغ نشدن Memory میتونیم از SB استفاده کنیم، چون استفاده از SB باعث میشه Object جدیدی از کلاس String در حافظه ایجاد نشه ...
ولی این قضیه مربوط به زمانیه که برنامه شما قراره فضای خیلی زیادی از حافظه رو اشغال کنه و در کل بخواهیم Process های خیلی سنگینی انجام بدیم، بنابراین با توجه به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوترهای جدید، توی برنامه های عادی استفاده از SB خیلی منطقی نیست و فقط یه جور کد نویسی اضافه محسوب میشه ...

marijooon
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 23:58 عصر
دوست عزیز
یه وقت سوء تفاهم ایجاد نشه که فکر کنی من هدفم اینه بگم شما مبتدی هستی!!!

ممنون دوست عزیز
سوء تفاهم چیه!؟ من خودم صریحا اعتراف می کنم مبتدیم و نیاز به راهنمایی اساتیدی مثل شما دارم.
باز هم ممنونم از این که وقت میذارین و کوچولوهایی مثل منو راهنمایی میکنید!:خجالت::قلب: