PDA

View Full Version : اضافه کردن یک خط جدید در مکان دلخواه در DataGridView

AmirAlimadadi
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 11:46 صبح
سلام دوستان
چه طوری می شه یه خط تازه در یه گرید ویو اضافه کرد، به طوری که زیر خط جاری این اتفاق بیفتد.
در حالت عادی اگه خطی اضافه بشه، اون رو به انتهای گرید اضافه می کنه، اما من نمی خوام در انتهای گرید باشه، اگه راهی به ذهنتون رسید، ممنون می شم بگید.

hozouri
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:00 عصر
من فکر نکنم که دیتا گرید از همچین کاری پشتیبانی بکنه ولی یه راه حل به شما می گم :

کلیه رکورد هایی رو که بعد از اون سطر جدید رو در ابتدا بخون . مثلاً درون یه دیتا تیبل بریز
بعد اون سطر ها رو پاک کن.
بعد یه سطر جدید رو اضافه کن.
حالا تمامی سطر هایی که قبلاً خوندی رو با همون مقادیر ایجاد کن.

bill_geits
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:48 عصر
از اين روش ميشه

DataGridView1.Rows.Insert(index);

AmirAlimadadi
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:48 عصر
ممنون، ولی موقعی که گرید به جدول یا ... بایند شده باشه، اجازه اضافه کردن سطر با برنامه نویسی رو نمی ده

hozouri
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:49 عصر
من خودم یه پروژه درست کردم براتون می ذارم ...

hozouri
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:52 عصر
البته اون مواردی که شما گفتید کاملاً صادقه ...

من به خاطر اینکه توی برنامه نویسی دستم باز باشه هیچ وقت اشیاء رو پایبند نمی کنم ...

البته پایبند کردن خیلی مزیت داره ولی برای پروژه هایی که من درست می کنم این یک جور محدودیت حساب میشه...

bill_geits
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 13:03 عصر
آره منم تا حالا اين برام يه مشكل بوده كه نميشه به bind شده اضافه كرد و لي معمولا دستي datagridview رو پر ميكنن.
راستش فك كنم در حالت دستي هم به index خطا بده الان تستش نكردم . ميتوني امتحان كني ضرري نداره.

hozouri
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 13:26 عصر
راستش فك كنم در حالت دستي هم به index خطا بده الان تستش نكردم . ميتوني امتحان كني ضرري نداره.

اگر منظورتون روی حذف و اضافه کردنه که من دیتا گرید رو به دیتاتیبل متصل نمیکنم ... البته در مواقعی که برام حذف و اضافه توسط خودم مهمه ... اطلاعات داخل گرید رو با کد نویسی پر می کنم.

AmirAlimadadi
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 13:41 عصر
من فکر می کنم خودم یه راه حل پیدا کردم، باید به اون جدولی که به عنوان DataSource یه خط اضافه کنی، به گرید هم اضافه میشه.