PDA

View Full Version : سوال: من مي خوام يك برنامه براي لوازم خانگي بنويسم

Ali0541
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:00 عصر
با سلام
من مي خوام يك برنامه براي لوازم خانگي بنويسم
كسي مي تونه به من كمك كنه ؟
دمتون گرم

hossein033
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 12:39 عصر
سلام :خجالت:

دوست عزیز شما شروع کنید اگه سوال براتون پیش آومد من و دوستان در خدمت هستم . :لبخند:

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 13:12 عصر
پیشنهادات :
- دیتابیس را به نوع کالاها دسته بندی کنید.
- روی ظاهر برنامه زیاد کار کنید و در آن از تصاویر مربوط به کار استفاده کنید.
- تا جایی که می توانید کمتر از OCX ها استفاده کنید.
- لقمه را دور سرتون دور ندید و از راحترین راه به کدنویسی به بپردازید.
- استفاده از یک دیتابیس پسورد دارد اکسس استفاده کنید.
- توجه داشته باشید پسورد دیتابیس را حتما اسم یک سایت قرار دهید یا از کلمات فارسی استفاده کنید تا از طریق نرم افزارهای کاربردی قابل شناسایی نباشد.

و ...

اگر سوالی پیش اومد مطرح کنید.

ali-software
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 13:36 عصر
ببخشید چرا کمتر از oxc استفاده شود؟

چطور ما نوع کالا ها را بفهمیم؟

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 13:47 عصر
ببخشید چرا کمتر از ocx استفاده شود؟

1- برای اینکه حجم برنامه بالا نرود. 2- مشکلی از لحاظ رجیستر کردن OCX ها پیش نیاید. 3- کاربرانی که از برنامه شما استفاده می کنند نتوانند با استفاده از OCX ها قسمت هایی از برنامه شما را به دست بیاورند.

چطور ما نوع کالا ها را بفهمیم؟

مثلا یک بخش برای مدل های مختلف یخچال ها - یک بخش برای مدل های مختلف اجاق گاز و ...

ali-software
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 14:22 عصر
شاید فقط یخچال بود؟

چه طور خود کاربر این وسایل رو ایجاد کنه؟

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 14:31 عصر
چه طور خود کاربر این وسایل رو ایجاد کنه؟

خوب معلومه دیگه. برای ایجاد فیلد جدید باید از متد AddNew استفاده کنیم.
مثلا :

Data1.Recordset.AddNew

Ali0541
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:10 عصر
بازم ببخشيد كه زحمت داديم
اين طور كه معلومه با شما كار زياد داريم
اولين مشكل من اينه كه مي خوام يك Comboرو به يك فيلد وصل كنم كه مثلا نام هاي فروشندگان رو نشون بده ؟
ممنون

HjSoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:17 عصر
1- برای اینکه حجم برنامه بالا نرود. 2- مشکلی از لحاظ رجیستر کردن OCX ها پیش نیاید. 3- کاربرانی که از برنامه شما استفاده می کنند نتوانند با استفاده از OCX ها قسمت هایی از برنامه شما را به دست بیاورند.

مثلا یک بخش برای مدل های مختلف یخچال ها - یک بخش برای مدل های مختلف اجاق گاز و ...
من با اين حرف شما مخالفم ؛ زيرا استفاده از Ocx باعث جذب كاربر مي شود و محيطي ساده و كاربرپسند را به وجود مي اورد .

sohrab o
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:21 عصر
عزیزم هر سوالتو میتونی تو سایت جستجو کنی شاید باشه در غیر اینصورت تاپیک ایجاد کنی،همچنین عنوان تاپیکت خیلی کلیه اما سوالاتت خیلی جیزئی،مثلا برای اضافه کردن اطلاعات به بانک میتونی تو سایت جستجو کنی پیدا میشه، یا چاپ اطلاعات ویا جستجو.اینطوری هم زود تر به نتیجه میرسی هم قوانین سایت رعایت شده و هم دوستان دیگه که میخوان جستجو کنن و به نتیجه برسند برایشان مشکلی پیش نمیآد

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:22 عصر
من با اين حرف شما مخالفم ؛ زيرا استفاده از Ocx باعث جذب كاربر مي شود و محيطي ساده و كاربرپسند را به وجود مي اورد .دوست عزیز من نگفتم از OCX استفاده نکنیم. من فقط گفتم به مقدار کم. مثلا 3 الی 4 عدد. فوقش 5 عدد.
از نظر من تا جایی که می تونیم باید کد نویسی کنیم و وقتی که کم آوردیم از OCX استفاده کنیم.

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:26 عصر
می تونی از این کمبو استفاده کنی.
یک OCX هست.
اسم : MCDCombo
توضیح : یک کمبو که می تونه به دیتابیس متصل بشه و SQL هم بپذیره.

برو تو وبلاگم از از لیست کامپوننت ها دانلودش کن.

www.VBAssistant.blogfa.com

sohrab o
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 15:32 عصر
دوست عزیز من نگفتم از OCX استفاده نکنیم. من فقط گفتم به مقدار کم. مثلا 3 الی 4 عدد. فوقش 5 عدد.
از نظر من تا جایی که می تونیم باید کد نویسی کنیم و وقتی که کم آوردیم از OCX استفاده کنیم.

آره بهتره که از OCX کمتر استفاده کنی،آخه بعضی از اونها بعد یه مدتی درخواست رجیستر شدن دارند که باید کلی پول پرداخت کنی

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 19:20 عصر
آره بهتره که از OCX کمتر استفاده کنی،آخه بعضی از اونها بعد یه مدتی درخواست رجیستر شدن دارند که باید کلی پول پرداخت کنی

این هم هست.

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 19:23 عصر
یه پیشنهاد دیگه :
وقتی می خوای یک فرم ثبت اطلاعات جنس را طراحی کنی یک فیلد رو هم برای عکس جنس بذار. یعنی تو دیتابیست تصویر ذخیره بکن.

دانلود آموزش ذخیره کردن تصویر در دیتابیس (http://mediavb.persiangig.ir/DataBase/PDF/Lesson%208.zip)

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 19:37 عصر
بازم ببخشيد كه زحمت داديم
اين طور كه معلومه با شما كار زياد داريم
اولين مشكل من اينه كه مي خوام يك Comboرو به يك فيلد وصل كنم كه مثلا نام هاي فروشندگان رو نشون بده ؟
ممنون
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=160899

من با اين حرف شما مخالفم ؛ زيرا استفاده از Ocx باعث جذب كاربر مي شود و محيطي ساده و كاربرپسند را به وجود مي اورد .
هميشه اينطور نيبست، مثلاً آيا استفاده از يك OCX كه تنها يك جلوه اي به برنامه اضافه مي كند ولي از طرفي Memory usage رو افزايش ميده كار درستي هست؟
بعلاوه اينكه بعضي وقتها ocx ها با هم سازگاري ندارند و ممكنه مشكلي براي برنامه به وجود بيارند.

mmssoft
چهارشنبه 07 مرداد 1388, 19:55 عصر
تازه اگه ما از کامپوننتی استفاده کنیم که مثلا نام و مدل CPU رو نشون بده، خود به خود در اختیار کاربره و کاربر می تونه به راحتی ازش استفاده کنی و یا به نحوی قسمتی از برنامه ما رو بدزده.