PDA

View Full Version : نوشتن خاصیت readonly در یک کامپوننت

sima1984
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 12:34 عصر
سلام
من یک کامپوننت تاریخ نوشتم و باید برای اون خاصیت readonly هم تعریف کنم ایا کسی میدونه چطور میتونم این کا ر ر و انجام بدم
البته این کامپوننت به صورت textbox
با تشکر

hozouri
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 12:37 عصر
خب یه بلوک Property به صورت زیر فقط با متد get بنویس :

public String Date
{
get
{
return textbox.text;
}
}

البته نوع بازگشتی دست خودتونه.

RED-C0DE
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 15:22 عصر
سلام
من یک کامپوننت تاریخ نوشتم و باید برای اون خاصیت readonly هم تعریف کنم ایا کسی میدونه چطور میتونم این کا ر ر و انجام بدم
البته این کامپوننت به صورت textbox
با تشکر
خود TextBox خاصیت ReadOnly رو داره...

myTextBox.ReadOnly = true;

kitaro
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 15:42 عصر
توی .net 3.0 به بعد این شکلیه و دیگه نیاز به تعریف هیچ چیز اضافه ای نداری:

public int MyProperty { get; private set; }

Unknownlive
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 16:21 عصر
بهترین روش همون نوشتن یک get خالی است و اینکه Set نداشه باشه اگه شما می خواهید حالت فقط خواندنی در زمان اجرا بتونید عوض کنید یه قضیه دیگه داره که باید بگید.

sima1984
شنبه 10 مرداد 1388, 12:36 عصر
با تشکر از همه دوستان
من باید بیشتر توضیح میدادم
من یک کامپوننت دارم یک از 4 تا textbox تشکیل شده یک textbox زمینه و 3 تا textbox روز ماه وسال که درون textbox زمینه قرار دارند حالا من میخوام به این کامپوننت خاصیت readonly مثل مال خود text box که به صورت true , false اضافه کنم (در نهایت کامپوننت من به صورت یک textbox به نام date)

hozouri
شنبه 10 مرداد 1388, 13:08 عصر
دوست عزیز یه propery تعریف کن که توی اون مقدار readonly در textBox ها رو تغییر بده مثل مثال زیر :

public bool ReadOnlyDate
{
set
{
textbox1.readonly = textbox2.readonly = textbox3.readonly = textbox4.readonly = value;
}
}

بلوک get رو هم دیگه می تونی با یه دونه از textBox ها برگشت بدی ...

موفق باشی.

sima1984
دوشنبه 12 مرداد 1388, 11:57 صبح
اقای حضوری من کدتون رو وارد کردم تنها مشکلی که دارم اینه که readonly
3 text box رویی یعنی روز ماه و سال رو اعمال م یکنه ولی readonly text box زیری رو تغییر نمیده
یعنی من اگه در برنامه readonly کامپوننت date رو true کنم فقط 3 text ماه روز و سال readonly میشن و زمینه به حالت قبلی یعنی غیر readonly وسفید باقی می مونه