PDA

View Full Version : replication همزمان در access

mortezawolf
پنج شنبه 08 مرداد 1388, 16:29 عصر
سلام دوستان
چجوری می شه تو access عملیاتی انجام داد که اطلاعات مثلا هر 5 دقیقه تو دیتابیس دیگه ای منتقل بشه مثل کاری که میشه تو sql server انجام داد .من تو access قسمتی واسه replication یافتم اما نتونستم قسمتی که بشه سر زمانش تغییرات انجام داد بیابم

مشتاق یادگیری
جمعه 09 مرداد 1388, 01:08 صبح
سلام
پراپرتيز--تايمر مي تواند در تايم مشخص دستور شما را اجرا كند

mortezawolf
جمعه 09 مرداد 1388, 22:11 عصر
کجا هست این پراپرتیز تایمر

مشتاق یادگیری
شنبه 10 مرداد 1388, 00:20 صبح
کجا هست این پراپرتیز تایمر
با سلام مجدد
به تصوير ضميمه دقت كنيد
در on timer دستورتان را بنويسيد و در timer interval مدت به ميلي ثانيه
البته اگر جستجو كنيد توضيح كامل و مشروح توسط دوستان همراه با مثال ذكر شده
باز هم در صورت نياز بفرماييد جستجو كنم و آدرس و نمونه بگذارم

1397mehrdad
شنبه 11 آبان 1392, 22:48 عصر
با سلام مجدد
به تصوير ضميمه دقت كنيد
در on timer دستورتان را بنويسيد و در timer interval مدت به ميلي ثانيه
البته اگر جستجو كنيد توضيح كامل و مشروح توسط دوستان همراه با مثال ذكر شده
باز هم در صورت نياز بفرماييد جستجو كنم و آدرس و نمونه بگذارم
دوست عزیز میشه بحث بالا رو کامل توضیح بدید . برام جالبه . میتونید ی نمونه بگذارید که خواسته دوستمون رو انجام بده . یعنی هر 5 دقیقه اطلاعات توی ی دیتابیس دیگه کپی بشه . تقریبا یک پشتیبانی گیری اتوماتیک !

Abbas Amiri
شنبه 11 آبان 1392, 23:12 عصر
دوست عزیز میشه بحث بالا رو کامل توضیح بدید . برام جالبه . میتونید ی نمونه بگذارید که خواسته دوستمون رو انجام بده . یعنی هر 5 دقیقه اطلاعات توی ی دیتابیس دیگه کپی بشه . تقریبا یک پشتیبانی گیری اتوماتیک !
قبل از انجام کارهای زیر یک بک آپ از فایل خود ایجاد کنید

با دستور زیر یک نمونه از جداول و کوئری های فایل جاری در آدرس ذکر شده ایجاد میشود .(یکبار انجام شود)

CurrentDb.MakeReplica "C:\MyReplicaFile.mdb", "", dbRepMakePartial

و این یکی از کل فایل :
CurrentDb.MakeReplica "C:\MyReplicaFile.mdb", "", dbRepMakeReadOnly

هر زمان که خواستید تغییرات فایل اصلی در فایل (مثلا پشتیبان) ذخیره شود از دستور زیر استفاده کنید:(در اینجا در روال Form_Timer)

CurrentDb.Synchronize "C:\MyReplicaFile.mdb", 1

miladdmax
جمعه 13 دی 1392, 20:13 عصر
قبل از انجام کارهای زیر یک بک آپ از فایل خود ایجاد کنید

با دستور زیر یک نمونه از جداول و کوئری های فایل جاری در آدرس ذکر شده ایجاد میشود .(یکبار انجام شود)

CurrentDb.MakeReplica "C:\MyReplicaFile.mdb", "", dbRepMakePartial

و این یکی از کل فایل :
CurrentDb.MakeReplica "C:\MyReplicaFile.mdb", "", dbRepMakeReadOnly

هر زمان که خواستید تغییرات فایل اصلی در فایل (مثلا پشتیبان) ذخیره شود از دستور زیر استفاده کنید:(در اینجا در روال Form_Timer)

CurrentDb.Synchronize "C:\MyReplicaFile.mdb", 1

اگه میشه یه نمونه بزارید ممنون میشم من خیلی وقته دنبال این کدم

hamid-nice
جمعه 13 دی 1392, 21:14 عصر
با سلام
اگه ممکنه بفرمایید چه کارهایی که از Riplication بر می آید ؟ ( کاربرد های آن چیست ؟) و در 2010 به بعد هم همانطور هست یا تغییرات کاربردی کرده است ؟

miladdmax
جمعه 13 دی 1392, 23:39 عصر
برای انتقال اطلاعات یک دیتابیس به دیتابیس دیگر میباشد- ولی من خودم کار نکردن کدهای پست 6 رو هم هرچقدر امتحان کردم نشد خواهش میکنم دوستان اگر فایل نمونه ای دارن بزارن تا مشکلم برطرف شه توسایتای دیگه هم گشتم نشد

Abbas Amiri
شنبه 14 دی 1392, 23:13 عصر
برای انتقال اطلاعات یک دیتابیس به دیتابیس دیگر میباشد- ولی من خودم کار نکردن کدهای پست 6 رو هم هرچقدر امتحان کردم نشد خواهش میکنم دوستان اگر فایل نمونه ای دارن بزارن تا مشکلم برطرف شه توسایتای دیگه هم گشتم نشد

متد MakeReplica بایستی ابتدا بصورت دستی و از طریق منوی اکسس یکبار انجام شود تا بتوان با کد نویسی مجددا اجرا و یا Synchronize کرد.