PDA

View Full Version : کار کردن با فيلدهاي تاريخ و زمان مشکل است

HosseinJoon
جمعه 09 مرداد 1388, 21:17 عصر
سلام،
آقا کار کردن با اين تاريخ و ساعت خيلي سخته. من مي‌خوام کاربر تاريخ و ساعت ورود رو خودش وارد کنه که بعدا حقوقش رو محاسبه کنيم. کي مي تونه بگه فرمت textbox به چه صورتي بايد باشه و اينکه مي خوام تاريخ فارسي باشه و بعدا بتونم بفهمم کي، چقدر کار کرده. اگه کسي مي دونه لطفا دريغ نکنيد. اين تاريخ و ساعت بايد دقيق کار کنه و براي سيستم خيلي حساسه و نبايد چرند باشه.

ممنونم

HDDSoft2001
شنبه 10 مرداد 1388, 03:02 صبح
با سلام

برای این کار از طریق جعبه متن (یا کامپونت دیگه مربوط به تاریخ) تاریخ شمسی رو از کاربر بگیر و با کلاس system.Globalation.PersianCalender تبدیل به میلادی کن و در بانک ذخیره کن. برای خواندن هم به صورت میلادی بخون و با همین کلاسی که گفتم به شمسی تبدیل کن.

برای ساعت من معمولا به صورت فیلد عددی جداگانه و به صورت دقیقه (تبدیل ساعت به دقیقه) از کاربر می گیرم و عملیات مربوطه رو انجام می دم.

در ضمن عملیات جمع و تفریق رو هم به صورت میلادی سعی کن کار کنی بعد از تبدیلات پون راحتره.

farnooshhp
شنبه 10 مرداد 1388, 08:33 صبح
کنترل MaskedTextbox برای وارد کردن رشته های با فرمت خاص استفاده میشه که با خاصیت Mask اون میتونید تعیین کنید که چه نوع فرمتی داشته باشه مثلا تاریخ یا ساعت یا شماره تلفن و ...
برای اینکه عددها فارسی باشند RighttoLeft اون رو برابر yes قرار دهید

HosseinJoon
شنبه 10 مرداد 1388, 13:51 عصر
کنترل MaskedTextbox برای وارد کردن رشته های با فرمت خاص استفاده میشه که با خاصیت Mask اون میتونید تعیین کنید که چه نوع فرمتی داشته باشه مثلا تاریخ یا ساعت یا شماره تلفن و ...
برای اینکه عددها فارسی باشند RighttoLeft اون رو برابر yes قرار دهید

سلام
آقا ممنون ولي من اينو واسه وب مي‌خوام. کنترل maskedTexbox کجاست؟

HosseinJoon
شنبه 10 مرداد 1388, 13:56 عصر
واسه وب معادل نداره؟

HosseinJoon
شنبه 10 مرداد 1388, 22:29 عصر
بابا يعني هيچ کسي بلد نيست ما بايد چي کار کنيم اينو؟ فوريه ها.
ممنون مي‌شم اگه کمک کنيد

farnooshhp
شنبه 10 مرداد 1388, 22:30 عصر
برای وب معادل نداره بجاش میتونید بک تکست باکس بگذارید به همراه یک CompareValidator
و خصوصیات CompareValidator رو به این شکل تنظیم کنید:

ControlTovalidate = textbox1;
Operator = DataTypeCheck
Type = Date

m1975b
شنبه 10 مرداد 1388, 22:54 عصر
از تاریخ فارسی در SQL2008 استفاده کنید و نیازی به تبدیل به میلادی و برعکس نیست.

Rejnev
یک شنبه 11 مرداد 1388, 01:11 صبح
سلام
بهتره شما از هر تاریخی که استفاده میکنید فیلدش رو هم ایجاد کنید