PDA

View Full Version : تنظیم عکس اسکن شده در picturebox

hojjat_gh
شنبه 10 مرداد 1388, 13:24 عصر
با سلام
دوستان من از کامپوننت twain برا اسکن و قرار دادن عکس اسکن شده تو پیکچر باکس استفاده میکنم ولی یه مشکل داره و اون اینه که زمانی که عکس تو پیکچر باکس قرار میگیره بصورت stretch نمی افته برا رفع این مشکل باید چکار کرد؟اینکه عکس زمانی که اسکن شد کاملا picturebox رو پوشش بده(البته من پیکچر رو در حالت stretch قرار دادم ولی فایده ای نداشت)
ممنون

hozouri
شنبه 10 مرداد 1388, 13:32 عصر
دوست عزیز

stretch در PictureBox مربوط به Background است اگر عکسی که اسکن گرفتی رو به جای image به background نسبت بدی عکس در حالت کشیده بر روی pictureBox می افته ...

hojjat_gh
شنبه 10 مرداد 1388, 16:22 عصر
سلام و تشکر
ممنون دوست عزیز ولی پس باید چکار کرد که عکس به شکل منظم پیکچر بکس رو بگیره و دقیقا وسط اون قرار بگیره(زمانی که اسکن میشه)

hozouri
شنبه 10 مرداد 1388, 16:39 عصر
سلام و تشکر
ممنون دوست عزیز ولی پس باید چکار کرد که عکس به شکل منظم پیکچر بکس رو بگیره و دقیقا وسط اون قرار بگیره(زمانی که اسکن میشه)

راستش من دریت متوجه نشدم میشه در موردشون توضیح بدید ؟

hojjat_gh
شنبه 10 مرداد 1388, 17:31 عصر
شما اگه یه عکس 3*4 رو زیر اسکنر قرار بدید و اسکن کنید و عکس اسکن رو در پیکچر باکسی 10*10 بخواهید قرار بدید ممکنه اون عکس تو گوشه پیکچر قرار بگیره و یا اصلا یه قسمتی از عکس نشون داده نشه برا مشکلات این شکلی چکار باید کرد؟

hozouri
شنبه 10 مرداد 1388, 18:31 عصر
بنده در جواب اول عرض کردم اون عکس رو شما به خاصیت BackgroundImage نسبت بدید و خاصیت BackgroundScale رو برابر Streach قرار بدید. البته این راحت ترین کاره.

شما اگر وارد مباحث گرافیکی بشید میتونید اون عکس رو در وسط بندازید ولی یه مقدار زمان لازمه.
اگر خواستید در مورد گرافیک در تاپیک 1001 نکته در سی شارپ بگردید می تونید مطالبی رو جمع آوری کنید