PDA

View Full Version : سوال: انجام اعمال حسابی روی جداول

sara88
شنبه 10 مرداد 1388, 14:26 عصر
سلام من یه جدول خرید دارم که می خوام وقتی کاربر جنسی را انتخاب کرد از اون جنس در انبار به تعدادی که خریداری شده کسر بشه.تعداد در یه text box وارد میشه من فقط نمی دونم چطوری وکجا این کد را وارد کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

Rejnev
شنبه 10 مرداد 1388, 14:37 عصر
با سلام
موجودی انبار در واقع جدول نیست . بلکه از خرید منهای فروش ، یک گزارش حاصل میشه که به اون موجودی میگیم.
شما باید یک جدول خرید و یک جدول فروش جداگانه داشته باشید و برای موجودی از الحاق این دو جدول استفاده کنید.

hozouri
شنبه 10 مرداد 1388, 15:03 عصر
همون طور که دوست خوب ما اشاره کردند موجودی انبار از فرمول زیر بدست میاد ...

صادره از انبار طی دوره - وارده به انبار طی دوره = موجودی انبار

ASKaffash
شنبه 10 مرداد 1388, 15:51 عصر
سلام
جدول خرید و فروش یک جدول است و یک فیلد جداکننده دارد که اگر 1- باشد فروش و اگر 1+ باشد خرید است حالا با یک Sum ساده SQL موجودی بدست میاید
Select Sum(IoType*No) From MyTabel Where MyFK=...

hozouri
شنبه 10 مرداد 1388, 16:17 عصر
سلام
جدول خرید و فروش یک جدول است و یک فیلد جداکننده دارد که اگر 1- باشد فروش و اگر 1+ باشد خرید است حالا با یک Sum ساده SQL موجودی بدست میاید
Select Sum(IoType*No) From MyTabel Where MyFK=...

دوست عزیز از شما بعیده این حرف رو بزنید کلاً اطلاعات خرید و فروش با هم متفاوت هستند به نظر من بهتره فرم فاکتور فروش دارایی رو یه نگاهی بیندازید.

و منطقی تر اینه که هر فاکتور یک جدول باشه تازه هر خرید یا فروش هم باید برای اطلاعات چند جدول باشند نه یک جدول مثل :

اطلاعات کلی فاکتور
اطلاعات کالا های ثبت شده
اطلاعات بارنامه ای
و ...

منصور بزرگمهر
شنبه 10 مرداد 1388, 21:27 عصر
تو دو جدول داری جدول موجودی کالا، و جدول فروش
فعل فروش دو عمل انجام می دهد، نوشتن(اضافه کردن) در جدول فروش، و بعد از ان کسر از جدول موجودی کالا، که موجودی کالا تو نیز درست باشد.

ولی روش منطقی برای حل مشکلت رفتن به آموزشگاههای حسابداری و دیدن حداقل سه دوره پیاپی حسابداری می باشد، تا ایده های منطقی در مورد برنامه های اداری مالی پیدا نمائی. ما در حسابداری روش فوق را موجودی کالا روش دائمی می نامیم.

در ضمن عنوان تاپیک خود درست انتخاب کن تا هر کسی بداند سئوال تو چیست؟ برای مثال سئوال در مورد انبارداری. عنوان تو بی مسماع است.