PDA

View Full Version : سوال: چند سوال مهم در مورد پک کردن و . . .

butterfly8528
شنبه 10 مرداد 1388, 14:42 عصر
سلام دوستان عزیز و اساتید گل .

من یه برنامه نویس vb هستم و هیچی هم از مبحث کرک بلد نیستم . در پی جست و جو برای بالا بردن امنیت برنامه بودم که این تاپیک های شما رو دیدم . حالا هم چند تا سوال برام پیش اومده لطف کنید جواب بدید .

1 - بهترین برنامه برای پک کردن چیه ؟

2- استفاده از این برنامه ها تاثیری در عمل کرد برنامه پک شده نداره ؟

3- میتوان با چند ابزار مختلف برنامه را پک کنیم ؟ مثلا ابتدا با برنامه Themida و سپس با EXECryptor برنامه رو پک کنیم ؟

4 - بمب منتقی چی هست و چگونه میتونیم اون رو ایجاد کنیم ؟

5 - در تاپیک های شما بارها کلمه VM رو دیدم ، VM یعنی چی ؟

ممنون از لطفتون :گیج:

GioTiN
یک شنبه 11 مرداد 1388, 07:23 صبح
برنامه هایی که با وی بی نوشته میشن خیلی سریع آنپک میشن (به دلیل وجود Dll ایی که توی همه برنامه های وی بی Import میشه به برنامه ها). سعی کن از روشهای خودت برای پیچوندن کرکرها استفاده کنی ، من زیاد با وی بی کار نمیکنم الان هم یه 8 ماهی میشه ولش کردم :لبخند: از SHADOVV بپرسی کمکت میکنه :لبخندساده:
بای

butterfly8528
یک شنبه 11 مرداد 1388, 14:59 عصر
SHADOVV جان کجاییییییی ؟؟؟؟؟؟؟

خوشحال میشم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم .

sironz
جمعه 13 شهریور 1388, 18:47 عصر
az matlab dlassfd

VESA_01
یک شنبه 15 شهریور 1388, 00:13 صبح
سلام دوستان عزیز و اساتید گل .

من یه برنامه نویس vb هستم و هیچی هم از مبحث کرک بلد نیستم . در پی جست و جو برای بالا بردن امنیت برنامه بودم که این تاپیک های شما رو دیدم . حالا هم چند تا سوال برام پیش اومده لطف کنید جواب بدید .

1 - بهترین برنامه برای پک کردن چیه ؟

2- استفاده از این برنامه ها تاثیری در عمل کرد برنامه پک شده نداره ؟

3- میتوان با چند ابزار مختلف برنامه را پک کنیم ؟ مثلا ابتدا با برنامه Themida و سپس با EXECryptor برنامه رو پک کنیم ؟

4 - بمب منتقی چی هست و چگونه میتونیم اون رو ایجاد کنیم ؟

5 - در تاپیک های شما بارها کلمه VM رو دیدم ، VM یعنی چی ؟

ممنون از لطفتون :گیج:

1. هيچ 100%‌ ي وجود نداره، امنيت برنامه شما بيشتر به خودتون و نحوه برنامه نويسي شما بستگي داره. در هر صورت اين 4تا پروتكتور بد نيستن:
Themida, EXECrypter, Armadillo, ASProtect

2. كمي سرعت برنامه پايين تر مياد.

3. با پكرهاي ساده مشكلي نداره ولي تركيب پروتكتورهاي پيشرفته كار معقولانه اي نيست.

4. اولين باره ميشنوم!

5. معاني مختلفي ميتونه داشته باشه، شما اول بايد بگيد كجا ديديد! ولي فكر ميكنم همان Virtual Machine باشه.

joker
یک شنبه 15 شهریور 1388, 13:38 عصر
4- بمب منطقی یه اصطلاحه ، عملیات انتحاری نرم افزاری هم بهش میگن ، مثلا برنامه شما نگاه کنه اگه آنپک شده یا جائیش patch شده و.... بیاد بزنه خودشو/هارد / زندگی ادمی که این کار کثیف را کرده دربه داغون کنه :)
توی پروژه های تجاری /عمومی از این روش استفاده نباید کرد چون به هر دلیلی ممکنه فایل و دیتای محافظت شده خراب بشوند ، اگه تنظیم کرده باشید که پدر هارد مشتری در صورت تشخیص کرک شدن در بیاد ، به اشتباه میزنید یه نفر را بدبخت میکنید و حق شکایت اون از شما سرجای خودش باقی میمونه خلاصه....

Nima NT
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:25 عصر
عوض بمب منطقی میتونید خود فایل رو خراب کنید.
بمب منطقی زیاد جالب نیست ؛ احتمال خطا بالا هست.

VESA_01
یک شنبه 15 شهریور 1388, 14:32 عصر
خوب راههاي بهتري هست بجاي اين بمب منطقي!!!
مثلا يه CRC32 Check يا MD5 Check‌بزاريد و درصورت اشتباه بودن كدهايي رو به قسمت هايي از برنامه تزريق كنه و اون رو طوري خراب كنه كه كركر متوجه نشه ولي كارايي برنامه ناقص بشه. خيلي كاراي هوشمندانه ميشه انجام داد، ولي يه كركر حرفه اي اگه واقعا بخواد ميتونه همشو دور بزنه.
موفق باشيد.

butterfly8528
یک شنبه 29 شهریور 1388, 01:55 صبح
از همتون ممنونم .

حالا نحوه ایجاد بمب منطقی تو VB6 چه طوریه ؟