PDA

View Full Version : var در intraweb

firststep
شنبه 10 مرداد 1388, 15:30 عصر
:عصبانی++:ببخشید یک مشکل برام پیش اومده : من در زمانی که در برناممم از یه var یه متغیری استفاده مکنم تو یه session اگه مقدارش عوض شه تو بقیه هم عوض می شه
به صورت عملی این شکلی می شه که زمانی که توی یه وب عوض کنین مقدارمتفرو تو وب های دیگه هم عوض می شه یعنی حتی اگر قبلاً تو وب متغرو رو هم وارد کرده باشین و حالا اگه تو لحضه استفاده وب دیگه هم در حال تغییر متفر باشه با مقدار آخری تغییر متغیر حساب می شه در صورتی که اون شخص (وب , session) تغیریی ایجاد نکرده و یک session دیگه این تغییر اعمال کرده ...........................................؟؟؟: ناراحت::اشتباه::بوس:

vcldeveloper
شنبه 10 مرداد 1388, 19:01 عصر
خب معلوم هست که اینطوری میشه! وقتی متغیری را بصورت Global تعریف می کنید، همه Sessionها به آن دسترسی دارند، و بین همه Sessionها به اشتراک گذاشته میشه، و برای پرهیز از تداخل کار Sessionهایی که با آن کار می کنند، باید دسترسی به آن را Synchronize کنید.

firststep
یک شنبه 11 مرداد 1388, 20:47 عصر
با عرض سلام وخسته نباشد خدمت شما آقای کشاورز
ممنونم از ..
اگه امکانش هست که توضیح مختصری یا یک نمونه و sample این چنینی یا واژه ها و اصطلاحاتی رو برای یاد گیری جهت جستجو کردن بهتر برا من بزارید ممنون می شم

با کمال تشکر از u :قلب: :لبخندساده:

vcldeveloper
یک شنبه 11 مرداد 1388, 21:07 عصر
همون Synchronize را در تالار دلفی جستجو کنید. اصولا برای همچین برنامه هایی باید شناخت خوبی از Multi-threading داشته باشید، چون هر Session در یک Thread بر روی سرور اجرا میشه.

firststep
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 21:07 عصر
سلام آقا علی
امکانش نیست یک مثال ک.چولو در این رابط برام بزارین:اشتباه:اقا من از اون روز ها تا حالا جست و گریخته دنبال این گشتم ولی موارد زیادی هم پیدا کردم اما چیزهایی که پیدا کردم .چیزایی ازشون فهمیدم ولی خوب تا حالا نتونستم همچین متغیری رو تعریف کنم چون چیزایی که خوندم تمام در مورد پرسس های cpu و غیره بود > برام خوب بود ولی نتونستم........
آقا این سواله مثل خره افتاده به مغزم:عصبانی++: یکم دیگه راهنمایی کنی راه میوفتم ..........:قلب:

vcldeveloper
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 22:53 عصر
از چی مثال بزنم؟ شما که نگفتید میخواید چیکار کنید، فقط گفتید که مشکل چی هست.

اگر میخواید مقدار یک متغیر فقط در داخل Session داخل دسترس باشه، و سایر Sessionها به مقدار آن دسترسی نداشته باشند، می تونید متغیر را به عنوان یک فیلد خصوصی کلاس Session مربوطه تعریف کنید (یعنی در بخش private کلاس Sessionایی که ایجاد کردید).