PDA

View Full Version : سوال: کمک در اتصال به بانک SQL Server از یک سیستم دیگر به سرور

Saeed Hamed
شنبه 10 مرداد 1388, 23:43 عصر
سلام دوستان.
چند روزی میشه که به مشکل اتصال به بانکم در sql server برخوردم. به این صورت هست که سرور sql من بر روی یک سیستم در شبکه قرار داره و برنامه می خواد با اون ارتباط برقرار کنه و بانک اونو بخونه ولی در زمان اتصال با error زیر مواجه می شه.:افسرده:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

ضمنا conncton string من به صورت زیر هستش:

"Data Source= 192.16.0.2 ;Initial Catalog=ECB_Hall_Default;Integrated Security=True;User=sa;Password=21435"

Rejnev
شنبه 10 مرداد 1388, 23:51 عصر
سلام
گفتید چند روزیه؟
یعنی قبلا کار میکرد؟
شاید از firewall باشه.یا تنظیمات سرور عوض شده یا کانکشن درست نیست!
بررسی کنید.!!!

afrooz_rahmati63@yahoo.com
یک شنبه 11 مرداد 1388, 00:00 صبح
ممكن با یک کاربر جدید می خواهید به سرور متصل شوید که نام این کاربر درون کاربران تنظیمات Security SQL Server نمي باشند.

Saeed Hamed
یک شنبه 11 مرداد 1388, 00:08 صبح
از تلاش برای کمک به من متشکرم.
نه من اصلا همچین چیزی رو تا حالا تست نگرفته بودم و هیچوقت هم نتونستم راش بندازم. یعنی من همیشه فکر می کردم که به جای کلمه Local ای پی سرور رو بزنی کار می کنه ولی الان میبینم که اینطوری نیست. درضمن تمامی یوزرها و پسوردها درسته فقط اینو بگم که من از SQL Server 2000 نسخه Personal استفاده می کنم. البته با سیستمی که SQL Server 2005 هم داشته تست گرفتم ولی اونجا هم نشد و دقیقا همین خطا رو می داد.

afrooz_rahmati63@yahoo.com
یک شنبه 11 مرداد 1388, 00:30 صبح
ofcourse it will work...
شما فقط باید با تنظیمات security sql server آشنا باشید تا بتونید connect بشين. که اونم با یک search و كمك از بچه های این سایت حل می شه...من یک راه بلدم که خودم تجربی بدست آوردم و راستش یک کم لقمه را چرخاندنه...اجازه بدید اول بقیه کمک کنن اگر به جایی نرسیدید بنده یک راه که خودم هم تاییدش نمی کنم بهتون پیشنهاد می دم.

بهنام بهمنی
یک شنبه 11 مرداد 1388, 08:33 صبح
در control panel و بخش odbc اگر بخواهید به سرور مورد نظر ارتباط برقرار کنید , امکان دارد یا نه؟
ضمنا ایراد شما بسیار کلی است , حتی در صورت عدم وجود (نصب) سروری که می خواهید به آن وصل شوید هم همین ایراد ظاهر می شود.