PDA

View Full Version : نمایش صفحه ی مانیتور کامپیوتر های شبکه !!!

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 11 مرداد 1388, 11:41 صبح
سلام من این برنامه رو واسه پروژه ی درس سی شارپ نوشتم
این پروژه از دوتا برنامه تشکیل شده که یکی در کامپیوتر شما (بیننده) قرار می گیرد و دیگری در کامپیوترهای شبکه.

agent : این برنامه از صفحه ی نمایش کامپیوتری که درونش در حال اجراست تصویر برداری کرده و به سرور می فرسته. تو این برنامه باید آدرس کامپیوتر سرور رو بهش بدی. (خواستم این کار اوتوماتیک انجام شه یعنی خودش سرور رو بشناسه وقت کم بود نشد)

netview : این برنامه هم باید فقط توی یک کامپیوتر اجرا شه و اون کامپیوتر سرور میشه.
تصاویر کامپیوتر های مختلف توی این برنامه در کنار هم به صورت مجزا قرار می گیرن.

توی برنامه ی agent برای تصویر برداری از صفحه ی نمایش از توابع api استفاده کردم.

nickaein.i
یک شنبه 11 مرداد 1388, 21:57 عصر
سلام من این برنامه رو واسه پروژه ی درس سی شارپ نوشتم . میزارم اینجا تا شما هم نظر بدین و اگر صلاح دونستین کاملترش کنین.

این پروژه از دوتا برنامه تشکیل شده که یکی در کامپیوتر شما (بیننده) قرار می گیرد و دیگری در کامپیوترهای شبکه.

agent : این برنامه از صفحه ی نمایش کامپیوتری که درونش در حال اجراست تصویر برداری کرده و به سرور می فرسته. تو این برنامه باید آدرس کامپیوتر سرور رو بهش بدی. (خواستم این کار اوتوماتیک انجام شه یعنی خودش سرور رو بشناسه وقت کم بود نشد)

netview : این برنامه هم باید فقط توی یک کامپیوتر اجرا شه و اون کامپیوتر سرور میشه.
تصاویر کامپیوتر های مختلف توی این برنامه در کنار هم به صورت مجزا قرار می گیرن.

توی برنامه ی agent برای تصویر برداری از صفحه ی نمایش از توابع api استفاده کردم.

سرعت این برنامه نسبت به برنامه ای مثل RAdmin پایینتره. کسی میدونه دلیلش چیه؟

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 11 مرداد 1388, 23:22 عصر
بخاط اینکه ترافیک شبکه بالا نره تو برنامه ی agent در زیر برنامه ی ارسال تصویر وقفه ی 500 میلی ثانیه ای دادم.

اگر فقط یک کامپیوتر رو میخواین تحت نظر داشته باشین بدون اون هم مشکلی پیش نمیاد .

ولی مشکل وقتی پیش میاد که کلاینت ها از یکی بیشتر بشن . اون موقع بخاطر ترافیک بلا ی شبکه برنامه ی سرور قاط میزنه. به این خاطر وقفه ی 500 میلی ثانیه ای رو بین ارسال تصاویر گذاشتم.

البته با کمی تغییرات کد میتوان مشکل را حل کرد.

mostafa_shaeri_tj
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 13:41 عصر
الان دارم رو بخش شناختن ip سرور توسط کلاینت ها کار می کنم اگه پیشنهادی هم داشتین ممنون میشم.

فکر می کردم این کار بیشتر از اینها مورد استقبالتون قرار بگیره .

testers
یک شنبه 18 مرداد 1388, 17:13 عصر
ممنون مصطفی جان برنامه عالیی هست

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 18 مرداد 1388, 17:33 عصر
خوشحال شدم . بالاخره یک دوستی اظهار نظر کرد.
:لبخندساده:
برنامه های دیگری هم در حال نوشتن دارم. اگر استقبال خوب باشه میزارم اینجا

دانلود منجر (مدیریت دانلود)
مدیریت ایمیل
whois
شناسایی کامپیوتر های فعال در شبکه

Mrs.Net
جمعه 23 مرداد 1388, 11:34 صبح
یه پیشنهاد: اگر بتوانید مانند سایر برنامه های اینچنینی از درایور مانیتور بجای عکس گرفتن استفاده کنید
برنامه قویتر و بهتری میشه

mostafa_shaeri_tj
جمعه 23 مرداد 1388, 14:36 عصر
یعنی درایور مانیتور یک تصویر که بشه اونو استریم کرد و اونو تو جعبه ی عکس نشون داد به من میده؟
فکر میکنم این کار فرقی با روش این برنامه نداره . چون من تو این برنامه از توابع api استفاده کردم که اونا هم با درایور کار میکنن.
تنها مشکل این برنامه پایین بودن سرعت ارسال هست که اون هم عمدا برای پایین آوردن ترافیک شبکه بود.

Mrs.Net
جمعه 23 مرداد 1388, 19:55 عصر
درایور مانیتور این امکانو میده که بعدا بصورا آنلاین با مانیتور ارتباط داشته باشید و درضمن از فیلمها هم بتونید تصویر ارائه کنید و همینطور حرکت ماوس کنترل کنید
همه اینها برای ارتقا هست نه ایراد برنامه شما

mostafa_shaeri_tj
شنبه 24 مرداد 1388, 15:35 عصر
درسته. شما میتونید با درایور ارتباط برقرا کنید؟ اگر هم مقاله ای داشتید من این تغییر رو انجام میدم. چون من تا حالا این کار رو انجام ندادم.
ممنون از پیشنهادتون.

amirhosein
شنبه 31 مرداد 1388, 19:36 عصر
برنامه Radmin Server رو حتماً بررسي كنيد. البته توقعي نيست چيزي مثل اون بنويسيد چون فعلاً در دنيا بي نظيره اما سرعت مانيتورينگش بدون پايين آوردن ترافيك و سرعت شبكه واقعاً شگفت آوره. توي سايت و راهنماي برنامه شون يه چيزايي در مورد استفاده از يه تكنيك مخصوص گفته بودن. يه مطالعه اي بكن چون بحث تخصصي يه و شما بهتر متوجه مفاهيم ميشيد. موفق باشيد.

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 01 شهریور 1388, 14:33 عصر
به نظر من اگه یه تیم روی این برنامه کار کنه , میتونه پروژه رو خیلی بهتر از اینش کنه .
حتی کنترل کامپیوتر های شبکه که کار غیر ممکنی نیست. یعنی بهدست گرفتن موس و کی بورد کامپیوتر.

arf2010
سه شنبه 28 مهر 1388, 18:04 عصر
الان دارم رو بخش شناختن ip سرور توسط کلاینت ها کار می کنم اگه پیشنهادی هم داشتین ممنون میشم.

فکر می کردم این کار بیشتر از اینها مورد استقبالتون قرار بگیره .

مرسي خيلي به دردم خورد اگه ميشه اين قسمتم تكميلش كنين خيلي نياز دارم دستتون درد نكنه

mhamidranjba
جمعه 08 آبان 1388, 12:56 عصر
سلام میخوام در محیط گرافیکی سی شارپ با کد نویسی در یک خانه رسم شده را باز کنم لطفا راهنمایی کنید

mostafa_shaeri_tj
شنبه 09 آبان 1388, 10:40 صبح
تمرین درسیه ؟؟؟؟؟ :متفکر:

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 16 آذر 1388, 08:39 صبح
سلام مدونم اين برانم قديم ولي كسي از دوستان متون بگه اين برنامه امتحان كرده يا خير اگه امتحان كرده بگه چطوري بايد ازش استفاده كرد
با تشكر

ali_bagheri34
دوشنبه 30 آذر 1388, 15:19 عصر
سلام
از برنامه شما خيلي خوشحال شدم و واقعا دست شما درد نكند

حال يك سوال داشتم
من مي خواهم از اين برنامه (يا برنامه مشابه ديگري )كمك بگيرم كه يك شبكه را از نظر سرعت بسيار پايين بيارم (مشكلات شخصي كه با مدير مجموعه دارم )
قبول دارم كه اين كار درست نيست ولي مي خواهم اين كار را انجام دهم

حالا اگر توسط برنامه اجنت شما فقط تصوير به سرور فرستاده شود و در قسمت سرور چيزي وجود نداشته باشد كه تصاوير را نمايش دهد آيا با اين روش مي توان به اين خواسته رسيد ولي به ظاهر خطا مي دهد و از برنامه خارج مي شود
مي شود لطف كنيد كه وقتي قسمت سرور برنامه لود نبود خطا ندهد و به كار خود ادامه دهد

mostafa_shaeri_tj
سه شنبه 22 دی 1388, 10:48 صبح
سلام . اين كار امكان پذير هست. و تو نسخه ي جديد اينكارو كردم. ولي يادمون باشه حداقل ما دانشگاهي ها قسم خورديم از علم مون در راه توسعه و خدمت رساني استفاده كنيم نه براي تخريب و ...

linux
جمعه 25 دی 1388, 12:35 عصر
سلام . این کار امکان پذیر هست. و تو نسخه ی جدید اینکارو کردم. ولی یادمون باشه حداقل ما دانشگاهی ها قسم خوردیم از علم مون در راه توسعه و خدمت رسانی استفاده کنیم نه برای تخریب و ...
چیزی به اسم RDP هست،بجای اختراع چرخ از نو در این مورد کار کنید.
http://sourceforge.net/projects/rdesktop/files/rdesktop/1.6.0/rdesktop-1.6.0.tar.gz/download

http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Desktop_Protocol

توی یونیکیس یا لینوکس ایده خیلی جالب تر هست بخاطر جدا بودن محیط X از کرنل و خاصیت کلاینت سروری محیط X فقط لازم هست که تو کامپیوترتون X داشته باشید.

miladiano
دوشنبه 05 بهمن 1388, 10:44 صبح
با سلام
پس از اجرا اشكال dont. .sent و ارور مايكروسافت مي دهد
چگونه مي شود به دلفي برد

dlo.molaei
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 19:06 عصر
mostafa mer30 az barnamat

ahadtroy
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 11:11 صبح
salam mostafa joon
dastam be damanet ; ye proje mikham ke avval tamam client ha ba broadcast server ip khodshono be ye list box dar server befrestand va connect shavand albate ba estefade az udp va thread
age momkene in proje ro baram be adress zir mail kon
ahad_troy_2008@yahoo.com
torokhoda komakam kon

ali_bagheri34
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 15:29 عصر
سلام
ميشه نسخه وي بي دات نت آن را هم بزاريد تا ما هم بتونيم استفاده كنيم

درسته كه خيلي شباهت بهم دارن ولي لطفا اين درخواست را قبول كنيد

در ضمن نسخه جديد اين برنامه را هم بگذاريد

با تشكر

fchmmm
پنج شنبه 31 تیر 1389, 16:46 عصر
سلام شما با سوکت پروگرامینگ آشنیی دارین؟
یه برنامه می خواستم بنویسم، شما می تونین راهنماییم کنین؟

reza_mostafavi63
سه شنبه 09 شهریور 1389, 12:31 عصر
برنامه جالبيه سعي كن گسترشش بدي و يه سري امكانات جديد بهش اضافه كن .
موفق باشي .:قلب:

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 14 شهریور 1389, 03:39 صبح
به علت مشغله زیاد نمیتونم روش وقت بزارم. ولی اگه چند نفری پایه باشین حاضرم ادامه بدم.

ardeshir1365
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:02 عصر
سلام :
اقا دستت درد نکنه خیلی عالی بود کلی ازش استفاده کردم

فقط وقتی کلاینتی برنامه رو میبنده عکس اون کلاینت همچنان تو سرور باقی میمونه
باز هم دستت درد نکنه

sh1369
جمعه 03 دی 1389, 23:39 عصر
ایول بابا حال کردیم
به خودم می بالم که هم وطن شما حرفه ای ها هستم

omidamiry
پنج شنبه 14 آذر 1392, 11:20 صبح
آقا مصطفی بابت علم اموزیتون خیلی ممنون و امید وارم همیشه موفق باشین

یه پیشنهاد

اگه بتونی توضیح نحوه استفاده از توابع و تعریف های متغییر ها رو هم در چند خط مختر بنویسی و بذاری خیلی خوبه تا اگه کسی خواست ارتقا بده بدونه کدهای نوشته شد ه چه میکنن

با تشکر

kds4you
یک شنبه 17 آذر 1392, 03:04 صبح
واقعا" مفید بود . ممنونیم از شما

mostafa_shaeri_tj
شنبه 07 دی 1392, 13:14 عصر
ورژن جدید رو با چند تغییر میتونید از اینجا دانلود کنید :

http://m-shaeri.ir/RemoteMonitoring.zip

تغییرات :
1-رفع باگ های موجود.
2-امکان ذخیره ادرس ای پی سرور در برنامه agent.
3-امکان اتصال به سرور در آغاز به کار برنامه agent.
4-امکان مخفی بودن برنامه در هنگام اجرا.