PDA

View Full Version : سوال: برنامه ضبط صدا

sysman_20
دوشنبه 12 مرداد 1388, 08:50 صبح
من در پروژه ام به یک برنامه ضبط صدا نیاز دارم و هیچ چیزی هم در این باره نمیدونم.
لطفا هر طوری می تونید کمک کنید!!!

milad.biroonvand
دوشنبه 12 مرداد 1388, 12:32 عصر
شما ميتونيد از كد زير در برنامتون استفاده كنيد

PublicClass Form1
PrivateDeclareFunction mciSendString Lib"winmm.dll"Alias"mciSendStringA" (ByVal lpstrCommand AsString, ByVal lpstrReturnString AsString, ByVal uReturnLength AsInteger, ByVal hwndCallback AsInteger) AsInteger
PrivateSub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
' record from microphone
mciSendString("open new Type waveaudio Alias recsound", "", 0, 0)
mciSendString("record recsound", "", 0, 0)
EndSub
PrivateSub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
' stop and save
mciSendString("save recsound c:\record.wav", "", 0, 0)
mciSendString("close recsound", "", 0, 0)
EndSub
PrivateSub Button3_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button3.Click
' play audio
My.Computer.Audio.Play("c:\record.wav", AudioPlayMode.Background)
EndSub

موفق باشيد
azad222@gmail.com
با تشكر ميلاد بيرون وند

tabatabaeefar
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 12:20 عصر
سلام
هرچي سعي كردم از كدتون استفاده كنم موفق نشدم!
ممنون ميشم برنامشو بگذاريد.

milad.biroonvand
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 13:18 عصر
برو به اين آدرس

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/vbgeneral/thread/41e5a1fd-b33a-4e62-b73a-aa364c5dae5c

milad.biroonvand
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 13:31 عصر
با استفاده از اين برنامه مي تونيد به راحتي ياد بگيريد .

milad.biroonvand
سه شنبه 17 شهریور 1388, 11:50 صبح
سلام دوستان ٰ اینم یک برنامه ضبط صدای ساده ٰ هر کی درسترش کرد ٰ اسمش پایین اسم نفر قبلی بنویسه .

موفق باشید .

Saeed Hamed
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 17:37 عصر
اگر بحث ضبط صدای شما موضوع مهم و حیاطی در پروژتون هستش بهتره از DirectSound که با DirectX عرضه شده استفاده کنین. منم برای یک پروژه دونبال ضبط صدا می گشتم که در نهایت این کار رو با DirectSound انجام دادم.

milad.biroonvand
شنبه 21 شهریور 1388, 13:04 عصر
اگه می شه پروژه رو با زبان وبی دات نت اینجا بزار.

Saeed Hamed
شنبه 21 شهریور 1388, 17:43 عصر
اگه می شه پروژه رو با زبان وبی دات نت اینجا بزار.

دوست عزیز شما برای کار با DirectSound نیاز به DirectX SDK دارید و پروژه ای که من دارم زمانی کار میکنه که شما DirectX SDK رو نصب کرده باشین. درضمناً DirectX SDK حجمش تقریباً 500 مگابایت هستش و نمیشه برات upload کنم. الان دیگه تقریباً DirectX SDK توی بازار زیاد شده که معمولاً توی خودش مثال برای کارای مختلف داره. ولی مثالاش با C# هستش.
باز هم بهت توصیه میکنم اگه ضبط صدا بحث حیاطی در پروژت نیست و کیفیت ضبط آنچنان برات مهم نیست میتونی از همون توابع API که دوستان گذاشتن استفاده کنی.
موفق باشی

hadikazemi
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 10:02 صبح
سلام آقا سعيد
ميگم شما كه ميگي با directsound ضبط كردي صدا رو. ميشه كد برنامتو بدي؟ با چه زبوني ؟ C#‎ يا C++‎ ؟ من يه هفته هست دارم با C++‎ زور ميزنم ولي برنامم درست كار نمي كنه و فايل wav من داده هاي اشتباه ضبط ميكنه ....

جون من متن برنامتو بده ... وگرنه از كار بي كار ميشم !!! :ناراحت:

تازه من directx sdk 2009 رو دارم .. گويا مثالهاي مربوط به ضبط صدا كه در ورژن هاي قديمي هست رو تو اين ورژن پاك كردن !!!

milad.biroonvand
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 12:27 عصر
داخل سایت کد پراجکت دقیقا یه نمونه اینجوری گذاشتن

hadikazemi
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 16:46 عصر
من كل codeproject رو گشتم. يه برنامه ضبط بود كه اون هم با directsound نبود .. آدرسي ازش ندارين ؟ يك خود سورسشو ؟

hadikazemi
جمعه 27 شهریور 1388, 15:20 عصر
يكي پيدا نميشه يه كمكي به ما بكنه؟
يعني هيچ كس directSound بلد نيست؟

Saeed Hamed
شنبه 28 شهریور 1388, 02:42 صبح
يكي پيدا نميشه يه كمكي به ما بكنه؟
يعني هيچ كس directSound بلد نيست؟

از این که کمی دیر شد عذر می خوام.
من یک نمونه برنامه برای ضبط صدا با استفاده از DirectSound براتون مینویسم و میزارم ولی تهیۀ DirectX SDK با خودتونه.
فقط چون من DirectX رو قبل از سربازیم کار کردم و الان تقریباً دو سالی هست کار نکردم و از طرفی پروژیی که خودم کار کرده بودم رو پیدا نمی کنم و با توجه فکر کنم یکی دو روزی طول بکشه تا براتون بزارم. آخه این روزا یکم مشغلۀ کاریم زیاد شده ولی در اسرع وقت این کارو میکنم.
موفق باشید

hadikazemi
شنبه 28 شهریور 1388, 13:37 عصر
دستت درد نکنه آقا سعید.
directx sdk2009 رو دارم . میگم که یه هفته هست دارم باهاش ور می رم ولی جواب نگرفتم. راستش من سه شنبه باید اینو تحویل بدم و گرنه اخراج میشم..
کد خودم فایل wav میسازه ولی دری وری میریزه توش و هیچی پخش نمی کنه. اگه یه نمونه بتونی بنویسی که کار کنه واقعا شرمندت میشم...

mohammad87
دوشنبه 30 شهریور 1388, 06:38 صبح
آقا این DirectXSdk رو میشه برای download بزارید؟!

ممنون

hadikazemi
سه شنبه 31 شهریور 1388, 08:31 صبح
directx sdk حجمش 500 مگ هست. می تونی دانلود کنی؟

hadikazemi
چهارشنبه 01 مهر 1388, 08:46 صبح
آقا برنامم کار کرد... به هر حال ممنون !