PDA

View Full Version : قفل نرم افزار

onlymaj
دوشنبه 12 مرداد 1388, 13:25 عصر
سلام به تمامی اساتید
یه قفل می خوام بخرم یه نرم افزار به نام Colock این کار رو انجام می ده می خواستم ببینم که چطوره . آدرسشم اینجا (http://www.pishgamsoft.com/Products-Colock-F.htm) موجوده .
راستی اگه خودم بخوام بنویسم قفل تلفنی چطوریه؟
خیلی ممنون.

HjSoft
دوشنبه 12 مرداد 1388, 14:15 عصر
قفل هاي تلفني ، خيلي راحت هستن . شما با بدست آوردن يك كد مثلا از هارد يا بايوس يا Cpu ميتوني با ضرب و تقسيم و همچنين اينكريپت ، يك كد بسازي و به كاربر نشون بدي . بعد بياي در سيستم خودت كد رو دريافت كنيد و دي كريپت كني و كد بدست آمده را براي كاربر بخوانيد .
موفق باشيد .

onlymaj
سه شنبه 13 مرداد 1388, 10:32 صبح
خیلی ممنون از شما دوست عزیز.
همونطور که شما فرمودید ما باید یک کد رو به کاربر بعد از تماس تلفنی بدیم آیا امنیت اون می شه تضمین کرد (البته تا حدودی) . و بعد هم این که تو همین سایت داخل یک مقاله خوندم وقتی که ما از یک عملگر مقایسه استفاده برای یک کد استفاده می کنیم آدرس درستش تو حافظه ذخیره می شه و یک Cracker با چند خط کد می تونه به را حتی کد Generate اون رو تولید کنه . پس در عمل این روش هم کارساز نیست . آیا شما موافقی یا که نه ؟
ممنونم از لطف شما عزیزان .

HjSoft
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 14:34 عصر
درسته ، در اصل هيچ قفلي نيست كه نشه شكستش ، و فقط ميزان گمراهي و سختي كار رو بالا مي برند . و اين گفته شما كه گفتين بخوايم عمل مقايسه اي انجام بديم ، كركر متوجه مي شود ، درسته اما ( از جايي كه خودم كم بيش كرك ميكنم ) ، شما هميشه بايد يك نشانه از محل كد مقايسه گر به كركر بدين ، مثل نمايش MessageBox و نمايش فرم و ... ( در كل Api ) و اگر شما هيچ كدوم از اين نشانه ها مثل پيغام Incorrect Password يا ... ندين ، براي كركر خيلي خيلي سخت ميشه تا قفل شما و محل مقايسه گر ها را تشخيص بدهد . براي مثال بعد از تشخيص عدم صحت قفل ، برنامه را ببنديد .
البته اين يك فرضيه است و دوستان ميتونن روي اون نظر بدن .
با تشكر

onlymaj
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 23:28 عصر
برو بچ می گفتن که می شه رشته ها رو در ram کد کرد و هنگامی که خواستیم استفاده کنیم اون رو دی کد کنیم . اما نفهمیدم که چطوری این کار رو میکردن . ممنون می شم اگه یک توضیحی هم در این رابطه بدید
با نهایت تشکر
---------------------
Only_MAJ

joker
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 23:49 عصر
براي مثال بعد از تشخيص عدم صحت قفل ، برنامه را ببنديد .
با تشكر
ٍExitThread
TerminateProcess
....

HjSoft
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 21:15 عصر
والا از اين Ram من چيزي سر در نميارم . والا اونقدر كه من مي دونم و كرك مي كنم شما بايد يك نشانه اي به كركر بدين تا بتونه كد مربوط به اون قسمت ريجستر رو پيدا كنه . سر نخ ميتونه باز شدن يك فرم ، نمايش پيغام * باشه . اما شما همونطور كه دوستمون گفتن ، بايد برنامه رو بلافاصله ببنديد . در ضمن شما ميتونيد از Case هم استفاده كنيد تا عبارت شما به رم منتقل نشود يا حداقل LstCpyA نشود . ( منظور Comparing )

onlymaj
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 23:40 عصر
خیلی ممنون از شما دوستان .
هنوز متوجه منظورتون نشدم اگه با مثال و کد توضیح بدین فکر کنم جواب شفاف تر بشه . (البته اگه ممکنه) این lstCopyA رو هم بگین به چه درد می خوره ؟!
متشکرم

HjSoft
جمعه 16 مرداد 1388, 09:53 صبح
ببينيد دوست عزيز ، زماني كه كركر داره روي برنامه شما كار ميكنه حدود 1000 خط كد مي بينه كه اكثرا شبيه به هم هستند ، و كركر مي بايست قسمتي را كه برنامه شما قفل را چك ميكند ، پيدا كند . و اين كار ممكن نيست ، مگر با دادن سرنخ به كركر ، يعني شما يك پيغام مثل Incorrect Password نشون بدي . بعد كركر مياد و دنبال Incorrect Password مي گرده و ميرسه به جايي كه شما كد را تطبيق ميدهد و در صورتي كه شما بياي به صورت ساده با If چك كني ، ميتونه كد درست رو متوجه بشه يا اگر هم خيلي پيشرفته كار كرده باشي ميتونه يك Je رو به Jne تغيير بده تا برنامه شما در صورت درست نبودن كد اشتباه كنه و پيغام صحيح بودن كد رو نشون بده . كلا اگر كركر به جاي كد شما برسه ميتونه به راحتي كد هاي شما رو برعكس كنه پس شما بايد از رسيدن به اون قسمت كدتون جلوگيري كنيد و راهشم كه بالا گفتم .