PDA

View Full Version : سوال: Windows server 2008

zman123456
دوشنبه 12 مرداد 1388, 15:53 عصر
با سلام
من می خوام تو شبکه برای سرور DC ویندوزش رو عوض کنم و Windows server 2008 نصب کنم.
1- تا به حال کسی نصب و کار کرده؟
2-در مورد Domainش خیلی چیزا شنیدم.آیا اینقدر با win server 2003 تفاوت داره؟
با تشکر

omid68
دوشنبه 12 مرداد 1388, 16:02 عصر
پيشنهاد من اينه فعلان صبر كنيد هنوز براي تغيير به 2008 خيلي زوده

فرزام امیرصالحی
دوشنبه 12 مرداد 1388, 16:04 عصر
فرق داره ولی نه اینقدر که نتونی باهاش کار کنی

bijibuji
دوشنبه 12 مرداد 1388, 18:43 عصر
پيشنهاد من اينه فعلان صبر كنيد هنوز براي تغيير به 2008 خيلي زوده

به گفته این دوستمون الان با گذشت حدود 6 سال از Windows Server 2003 هنوز می بینیم که داره براش بسته امنیتی میاد و باگ های فراوانی داره. تا جایی که هنوز هم وقتی مشکلی پیش میاد اولین شک و اولین نگاه ها به سیستم عامله. این اصلا جالب نیست. مایکروسافت نشون داده که در زمینه سیستم عامل بسیار ضعیف عمل کرده و هیچ وقت نتونسته مشتری رو از داشتن یک سیستم عامل امن و پایدار مطمئن کنه.
من هم با وجود اینکه 2008 رو دانلود کرده ام اما هنوز بهش دست نزدم. فکر می کنم حق با دوستمون باشه. هنوز خیلی زوده.

hghyami
دوشنبه 12 مرداد 1388, 21:10 عصر
اتفاقا از لحاظ قدرت و امنيت فعلا بهتر از ۲۰۰۳ هست. شما مَثَل ميگم ۲۰۰۸ core رو در نظر بگير درست هست كه نسب و رسيدگى بهش آسون نيست و نياز به دانش كافى داره ولى از لحاظ security هيچ چيزى كم نداره. حتى ۲۰۰۸ معمولى مثل استاندارد ببين چقدر گسترده تر شده و امكانات بهتر. مثلا yeksh NAC (Network Access كنترل) هست كه ببين چقدر خوب ميتونه network شما رو كنترل كنه. خود AD ببين چقدر بهتر شده. به نظر شخصى من خيلى بهتر از ۲۰۰۳ در اومد. من از روزى كه اومده دارم باهاش كار ميكنم و دارم فرقش رو مى بينم و هر جا كه نسب كرديم همه راضى بودن و مطمئن باش ضرر نميكنى

zman123456
سه شنبه 13 مرداد 1388, 14:42 عصر
من خودم به خاطر همین تغییرات هست که عاشقش شدم.ولی مطلب دوستان نیز جای تعمل داره.واقعا موندم که چکار کنم.اگه 2003 کار کنم امکانات 2008 رو از دست می دم و اگه 2008 کار کنم اگه مشکلی ایجاد بشه چی؟
نمی دونم.

hghyami
سه شنبه 13 مرداد 1388, 16:10 عصر
شما چى دارى در حال حاضر. اگر AD دارى با فايل sharing/DNS و از اين جور چيزا هيچ مشكل پيش neimyad. در ضمن اگر سرور قوى دارى با رام بالا و جديد پشنهاد ميكنم VMWARE ESXI رو install كن و جفتِ شون رو در كنار هم بذار كاره كنند و با هم moghayesashoon كن.

zman123456
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 08:40 صبح
دنبال WMVare با این مشخصات گشتم.پیدا نکردم.میشه لینکشو برام بگذارید.
AD دارم.خوندم وقتی AD نصب میکنی 3 تا سرویس اضافه تر از 2003 نصب میکنه که خیلی به درد می خوره.

hghyami
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 12:28 عصر
http://www.vmware.com/download/esxi/
http://www.vmware.com/download/server/

hghyami
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 12:31 عصر
ESXI در اصل كارى كه ميكنه اين هست كه خودش سيستم عامل هست و در پائين جدول ميشينه و هر چيزى جديدى كه نسب ميكنى در روى اون ميشينه. سرور خودش به ويندوز نياز داره و رو سر ويندوز ميشينه. خوبى سرور اين هست كه ميتونى بدون اينكه os فعلى رو uninstall كنى يك os جديد نسب كنى و اون رو امتحان كنى.

keivan mousavi
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 08:11 صبح
windows server 2008 (http://barnamenevis.org/forum/tags.php?tag=windows+server+2008) http://barnamenevis.org/forum/images/misc/11x11progress.gif شاید هنوز زود باشه که بخواهیم با LINUx مقایسش کنیم اما ابزارهایی که داره فوق العاده زیاده

اما آپ دیت فایلهاش داره میاد و اون باگهای وحشتناک 2003 رو نداره

درضمن کل سیستم دانشگاه ما از server 2008 استفاده میکنه (به دلایل امنیتی نمیتونم بگم کدوم دانشگاه)

من پیشنهاد میکنم که حتمآ تو خونه نصبش کن و با نرم افزاری که خودش داره virchulztion میتوانی شبکه مجازی برای آموزش خودت درست کنی

اگه آموزششو خواستی بگو تا سایتشو برات بزارم

zman123456
یک شنبه 18 مرداد 1388, 12:29 عصر
اگر میشه لطف کنید ممنون می شم.

BahareJoon
یک شنبه 18 مرداد 1388, 14:08 عصر
windows server 2008 (http://barnamenevis.org/forum/tags.php?tag=windows+server+2008) http://barnamenevis.org/forum/images/misc/11x11progress.gif شاید هنوز زود باشه که بخواهیم با LINUx مقایسش کنیم اما ابزارهایی که داره فوق العاده زیاده

اما آپ دیت فایلهاش داره میاد و اون باگهای وحشتناک 2003 رو نداره

درضمن کل سیستم دانشگاه ما از server 2008 استفاده میکنه (به دلایل امنیتی نمیتونم بگم کدوم دانشگاه)

من پیشنهاد میکنم که حتمآ تو خونه نصبش کن و با نرم افزاری که خودش داره virchulztion میتوانی شبکه مجازی برای آموزش خودت درست کنی

اگه آموزششو خواستی بگو تا سایتشو برات بزارم

مثلا چه امکانات اضافه بر 2003 داره؟ می شه مثال بزنین؟

keivan mousavi
یک شنبه 18 مرداد 1388, 17:42 عصر
IIS7 يكي از بارزترين امكاناتش كه داره
كار با DNS ها بسيار راحتر شده و DHSP امكانات خيلي زيادي داره
امنيت بالايي داره بر فرض مثال شما ميتوانيد IP كلاينت هاي شبكه رو HIDEN كني تا كسي به آنها از هر طريق ممكن دسترسي نداشته باشه
ISA فقط بايد بگم عاليه
GROUP POLICY بسيار قوي داره
virtualization كه ديگه حرفي براي گفتن نميزاره
ac-dc كه براي مديريت بهتر براي انتقال داده هاست
active directory پيشرفته اي داره كه شما ميتواني اختيارهاي خاصي به كاربران بدي
TS RemoteApp تکنولوژی است که با آن می توان نرم افزارها را برای کاربران remote منشر کرد.
و اين قصه سر دراز دارد

آموزش هركدام از مطالب فوق در صورت در خواست در سايت قرار ميگيرد

keivan mousavi
یک شنبه 18 مرداد 1388, 17:44 عصر
معمولا در اکثر فایل سرورها(File Server) و وب سرور ها (Web Server) تنها از 10% قابلیت های سرور استفاده می شود و در اختیار داشتن یک سرور اختصاصی در این موارد توجیه اقتصادی ندارد. همچنین استفاده مشترک از یک فایل سرور سبب بروز مشکلاتی و حذف بسیاری از ویژگی های اساسی و اولیه می شود. مایکروسافت و بسیاری از کمپانی های دیگر راهکار مجازی سازی یا virtualization را برای این مسئله ارائه می دهند. هر چند در اینجا قصد ندارم در خصوص مجازی سازی صحبت کنم اما در ویرچولایزشن امکان در اختیار داشتن چند کامپیوتر مجازی با استفاده از قابلیت های سخت افزاری کامپیوتر واقعی داشت. به عنوان مثال مقدار RAM محدود به مقدار فیزیکی آن است و پهنای باند شبکه نیز محدود به پهنای باند واقعی است. این مقادیر میان کامپیوترهای مجازی تقسیم می شود. مثلا اگر یک کامپیوتر سرور دارای 64 GB حافظه RAM است، با اختصاص 2 گیگ رم به هر کامپیوتر مجازی و 4 گیگ رم به کامپیوتر واقعی، می توان 30 کامپیوتر مجازی داشت. استفاده از کامپیوتر های مجازی علاوه بر توجیه اقتصادی آن می تواند برای دیتاسنتر ها مزایایی مثل صرفه جویی در فضا را نیز داشته باشد. در هر حال خواه یا ناخواه به سمت ویرچولایزشن می رویم. البته مزایا، نحوه مدیریت، تقسیم منابع و... مسائل بسیار متفاوتی نسبت به کامپیوتر های واقعی دارند.
با انتشار ویندوز سرور 2008 قابلیت جدیدی به نام Hyper-v معرفی شد که جایگزین ابزار " Virtual Server 2005" است. پیشرفت Hyper-v نسبت به پدر خوانده خود، پشتیبانی بسیار عالی از ورژن های 64 بیتی است تا آنجا که فقط در نسخه 64 بیتی ویندوز قابل دسترسی است. هرچند در کامپیوتر مجازی شما می توانید هر سیستم عاملی 32 بیتی یا 64 بیتی نصب کنید. در مجازی سازی گاهی به کامیپوتر مجازی، کامپیوتر مهمان (guest) و به کامپیوتر واقعی میزبان (Host) نیز گفته می شود.

نصب Hyper-v:

1) وارد سامانه مرکزی مدیریت سرور یا ServerManager.msc شوید. مثلا از طریق RUN .

2) در ServerManager.msc ، روی Roles راست کلیک کنید و Add Role را بزنید. سپس یک ویزارد (Wizard) باز خواهد شد.

3) ضمن خواندن پیغام خوش آمدگویی ویزارد و تذکرات مربوطه، با زدن Next به مرحله Server Roles می روید.

4) از بین لیست Role (نقش) های موجود Hyper-v را انتخاب کنید و Next را بزنید

http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization1.jpg
5) در مرحله بعد دو هشدار مهم وجود دارد:
الف) در برخی سرور ها برای مجازی سازی باید در سطح BIOS ویرچولایزشن فعال شود.
ب) پس از نصب این رول شما می توانید با استفاده از Hyper-v Manager ماشین های مجازی بسازید.
همچنین چند لینک مفید برای اطلاعات بیشتر وجود دارد.
http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization2.jpg
6) در مرحله بعدی باید اینترفیس های و یا به عبارتی آشنا تر، کارت های شبکه واقعی که کامپیوتر های مجازی از آن استفاده خواهند کرد را انتخاب کنید. می توان فقط یک کارت شبکه را انتخاب کرد و یا برای load balancing چند کارت شبکه را انتخاب کنید.
http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization3.jpg
7) در مرحله بعد نصب را تایید می کنید و توجه کنید که باید سرور Restart شود. مدت زمانی که نصب رول طول می کشد متفاوت است اما روی سروری که من امتحان کردم کمتر از 20 ثانیه طول کشید. توجه کنید که اگر سروری که روی آن این رول را نصب می کنید، سرویس در شبکه ارائه می دهد، در زمان مناسب و با اطلاع قبلی باید restart شدن صورت بگیرد.

8) پس از راه اندازی مجدد، حدود یک دقیقه فرایند نصب ادامه پیدا می کند و در پایان ویزارد Close را بزنید!
ساختن کامپیوتر مجازی (مهمان):

1)به ServerManager.msc بروید و در قسمت Roles، ابتدا Hyper-v و سپس Microsoft Hyper-v Server را انتخاب کنید. اگر این اولین باری است که به این قسمت وارد می شوید باید license agreement را با دقت بخوانید و آن را تایید کنید
http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization4.jpg
2) اولین کاری که باید انجام دهید از "چهارچوب اعمال" یا "Actions pane" باید Connect to Server را بزنید و در اینجا فعلا کامپیوتر Local را انتخاب می کنیم. البته امکان انتخاب کامپیوتر remote نیز وجود دارد.

3) در Action Pane ، گزینه new را و سپس Virtual Machine را کلیک می کنیم.

4) با این کار "ویزارد ماشین مجازی جدید" یا Virtual Machine Wizard باز می شود.

5) در صفحه اول ویزارد با زدن Finish می توانید یک ماشین مجازی بسازید. در این صورت از مقادیر پیش فرض استفاده می شود. اما در اینجا قصد داریم مقادیر و گزینه ها را خودمان انتخاب کنیم. با زدن Next ادامه می دهیم. در این مرحله باید نام و مکان قرار گیری روی هارد دیسک کامپیوتر واقعی را مشخص کنیم. پیشنهاد می کنم که در کامپیوتر واقعی، تنظیمات RAID به صورتی که عملکرد (performance) را ارتقا می دهد تنظیم کنید. البته موضوع redundancy به قوت خود باقی است باید در نظر داشته باشید که از RAID مناسب در کامپیوتر واقعی استفاده کنید. همچنین تهیه نسخه های Backup و سایر موارد مشابه یک کامپیوتر واقعی باید در نظر گرفته شود. از آنجایی که معمولا تعداد ماشین های مجازی بیش از 10 خواهد بود، اسم مناسبی انتخاب کنید.

6) در این مرحله باید میزان حافظه یا RAM را اختصاص دهیم. توجه داشته باشید که این مقدار از حافظه کامیپوتر واقعی به کامپیوتر مجازی اختصاص می یابد. برای ویندوز ویستا یک گیگ و برای ویندوز سرور 2008 دو گیگ را به عنوان حداقل پیشنهاد می کنم اما مقدار پیش فرض 512 مگ است. Next را بزنید.

7) در این مرحله باید انتخاب کنیم که کامپیوتر مجازی از کدام اینترفیس های شبکه یا کارت های شبکه استفاده کند. یک بار در زمان نصب hyper-v این کار انجام داده بودیم، اما آن گزینه مربوط به تمام ماشین های مجازی بود، در حالی که این بار صرفا در خصوص یک ماشین مجازی است که در حال ایجاد است. البته مسئله Load Balance و single point of faillure را فراموش نکنید.

8) با زدن next، در مرحله بعدی باید هارد دیسک های مجازی را انتخاب کنیم. می توانید از هارد هایی که قبلا ساخته شده استفاده کنید و یا هارد جدید بسازید. توجه کنید که می توانید بیش از 2 ترابایت هم اختصاص دهید، اما در نظر داشته باشید که در نهایت این مقدار محدود به فضای واقعی است. توصیه می کنم در File Server ها و Web Server مجموع فضای اختصاص داده شده به هیچ عنوان بیش از فضای واقعی موجود نباشد. همچنین در سایر سرور ها نیز با تاکید کمتری توصیه می شود.
http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization5.jpg
9) با زدن next باید نصب یک سیستم عامل را در نظر بگیرید. می توانید از یک فایل ISO و یا CD یا DVD سیستم عامل استفاده کنید. همچنین امکان استفاده از یک Boot Floppy حتی وجود دارد! می توانید تحت شبکه سیستم عامل را نصب کنید. در واقع مشابه یک کامپیوتر واقعی به هر راهی که به ذهنتان برسد تقریبا امکان پذیر است
http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization6.jpg
10) با زدن Next یک خلاصه از دستورات شما نمایش داده می شود که باید کنترل کنید. اگر نصب سیستم عامل را انتخاب کرده باشید باید مدیا مربوطه را در اختیار سیستم قرار دهید و از این به بعد می توانید فکر کنید یک ماشین واقعی دارید
http://files.erfantaheri.com/textimage/virtualization7.jpg

hghyami
دوشنبه 19 مرداد 1388, 03:33 صبح
جالب شد بلاخره يكى اينجا با من در مورد ۲۰۰۸ موافق در اومد. حيف os به اين topi نيست. چى كار داره. حالا ۲۰۰۸ CORE
. خيلى خلاصه تمام option هاى ۲۰۰۸ معمول رو داره بايك فرق و اينكه گرافيك interface نداره و همه چيز از طريق command prompt هست و بخاطر همين خيلى محبوب شده. من شايد بگم تا حالا ۱۰ بر install كردم و از روزى كه install شده به خود امروز هيچ چيش نشده. دارم يك سرى faraminesh رو آماده ميكنم كه سر فرصت ميذارم اينجا

keivan mousavi
دوشنبه 19 مرداد 1388, 23:25 عصر
جالب شد بلاخره يكى اينجا با من در مورد ۲۰۰۸ موافق در اومد

به نظر من كسي كه با SERVER 2008 به هر بهانه اي مخالفت ميكنه ترس از ياد گرفتن علم جديد داره
بازهم ميگم شما اصلاً نميتوانيد 2008 رابا 2003 مقايسه كنيد
به قول يكي از بچه هاي IT :
2003 براي اينكه خواهر كوچيكه من يك شبكه كامپيوتري راه بندازه

hghyami
دوشنبه 19 مرداد 1388, 23:44 عصر
به نظر من كسي كه با SERVER 2008 به هر بهانه اي مخالفت ميكنه ترس از ياد گرفتن علم جديد داره
بازهم ميگم شما اصلاً نميتوانيد 2008 رابا 2003 مقايسه كنيد
به قول يكي از بچه هاي IT :
2003 براي اينكه خواهر كوچيكه من يك شبكه كامپيوتري راه بندازه

من چند وقت هست كه اينجا دارم ميگم ۲۰۰۸. حتى كسانى كه ميرن MCSE ميگم به جاى پول دير ريختن بريد سر وقت MCITP.

keivan mousavi
سه شنبه 20 مرداد 1388, 00:12 صبح
اصلاً موافق دوره هاي MCSE نيستم مخصوصاً اون موسسه اي كه اين مدارك رو ميده (درست نيست اسم بيارم ولي همه ميدونن كه كيو ميگم)
هميشه و هميشه بهترين كار سرچ كردن تو اينترنت و خريد DVD آموزشي با زبان اصلي

البته انتقاد من نسبت به آن موسسه و شيوه تدريس آن ميباشد نه نسبت به هنرجويان عزيز

samrand_1360
سه شنبه 20 مرداد 1388, 17:57 عصر
با سلام :
اینجانب می خواستم بر روی سیستم شرکت که 15 سیستم به آن متصل است ویندوز سرور 2008 نصب کنم .همچنین میخواهم بر روی آن آیزا نصب کنم .ولی ظاهرا با این ویندوز سازگاری ندارد . لطفا در ارائه نر افزاری جدید یا راه حل کمک کنید .با تشکر

keivan mousavi
سه شنبه 20 مرداد 1388, 22:49 عصر
خوب دوست عزیز شما اگر مطلب 14 را میخواندید متوجه میشدید که 2008 خودش دارای نرم افزاری پیشرفته تر از ISA هستش و من هم گفتم که در صورت درخواست حاضرم تمام آموزش 2008 را در سایت بزارم

من به شما پیشنهاد میکنم در صورتی که میخواهید از این server استفاده کنید حتماً نسخه اصلی و سرویس پک2 رو تهیه کنید

ایرانی باشید

samrand_1360
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 08:14 صبح
با تشکر از راهنمایی ارزشمند شما server 2008 . لطف بفرمایید آموزش آن و همچنین لینک دانلود آن را بگذارید .با تشکر samrand_1360@yahoo.com

zman123456
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:34 صبح
اگه میشه آموزش را اضافه کنید.چون من راه اندازی دومین رو روی 2003 فقط بلدم

samrand_1360
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 16:05 عصر
لطف کنید آموزش win server 2008 را بطور کامل بزارید .با تشکر samrand_1360

hghyami
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 16:30 عصر
دوست عزيز آموزش چى رو ميخواى. ميدونى چند صفحه هست. در ضمن فارسى كردن هم سخت خواهد بود چون مبحث زياد داره.
باور كن هر سوالى دارى لينك هايى كه دادم جواب ميده. اينجا رو شما چك كن بخون تحقيق كن همون كارى كه خيلى از ماها كرديم لااقل install كن باهاش كار كن و اگر گير كردى بيا بذار اينجا بد دوستان كمك ميكنيم.

http://technet.microsoft.com/en-us/windowsserver/bb310558.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc766826.aspx

keivan mousavi
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 17:00 عصر
دوست عزيز آموزش چى رو ميخواى. ميدونى چند صفحه هست. در ضمن فارسى كردن هم سخت خواهد بود چون مبحث زياد داره.
باور كن هر سوالى دارى لينك هايى كه دادم جواب ميده. اينجا رو شما چك كن بخون تحقيق كن همون كارى كه خيلى از ماها كرديم لااقل install كن باهاش كار كن و اگر گير كردى بيا بذار اينجا بد دوستان كمك ميكنيم

من فکر کنم ما اصلاً واسه همین اومدیم اینجا که سطح خودمونو ارتقا بدیم و در کنار هم یاد بگیریم
من فکر نکنم نه زیاد سخت باشه و نه زیاد طولانی و واسه کسانی که نمیتونن زیاد انگلیسی بخونن باید خیلی سخت باشه که متون شبکه رو ترجمه کنن

این خیلی خوبه که تالار ما یکی از تالارهای پیشرو باشه و همیشه صفحه اول هر سرچ باشه

معلومه که شما در زمینه شبکه خیلی وارد هستی و همه از شما انتظار کمک دارن

zman123456
جمعه 23 مرداد 1388, 14:56 عصر
من برای خرید windows server 2008 enterprise اقدام کردم.یک پیش فاکتور گرفتم که مبلغ 2،950،000 تومان قیمت داد یکی شفاهی گفت 150،000 تومان.این یعنی چی و من کدوم یکی رو بخرم.
اصلا میشه به این ویندوز های کرکی اعتماد داشت؟البته من تا الان دارم از ویندوز های کرک استفاده می کردم و مشکلی نداشتم.!!!!!
میگن تو کینگ 2009 این ویندوز هست و مشکلی نداره.کسی هست که تایید کنه؟

zman123456
جمعه 23 مرداد 1388, 14:58 عصر
الان در حال دانلود virtual server از microsoft هستم.نصبش کنم ببینم چی میشه؟

keivan mousavi
جمعه 23 مرداد 1388, 15:25 عصر
والا من خودم کرکیشو گرفتم 13000 تومن الآن مثل بنز داره کار میکنه

یک مغازه دیگه نسخه اصلی با زمانت نامشو میداد 500000 تومن

hghyami
جمعه 23 مرداد 1388, 16:08 عصر
من فکر کنم ما اصلاً واسه همین اومدیم اینجا که سطح خودمونو ارتقا بدیم و در کنار هم یاد بگیریم
من فکر نکنم نه زیاد سخت باشه و نه زیاد طولانی و واسه کسانی که نمیتونن زیاد انگلیسی بخونن باید خیلی سخت باشه که متون شبکه رو ترجمه کنن

این خیلی خوبه که تالار ما یکی از تالارهای پیشرو باشه و همیشه صفحه اول هر سرچ باشه

معلومه که شما در زمینه شبکه خیلی وارد هستی و همه از شما انتظار کمک دارن

من تازه اين متن رو ديدم. منظورت رو درست متوجه نشدم. مسلم هست كه اينجا قصد بر اين هست كه با كمك هم ديگه پيشرو باشيم. حرف من اين هست كه شما technet/msdn رو ببين به چه صورت بر خرد ميشه. يارو مياد از نا كجا آباد و soalesh رو به هر صورت كه هست انگليسى ميگه. درست هست كه زبان مادرى ما فارسى هست و مايه افتخار ولى متاسفانه يا خوشبختانه كامپيوتر به انگليسى هست. چيزى رو هم كه من ميگم اين هست كه user بره ببينه لااقل محيط رو. نه كه نديده بياد بگه خوب ad چطور بايد نسب كنم. hyper-و رو چطور install كنم و گيره. اينجا خيلى سؤالات كه ميشه مشخص كننده سطح علمى اشخاص هست. چه دليل داره وقتى كسى basic network يا ويندوز رو نميدونه بياد بگه آقا من ميخوام forest install كنم با ۱۰ تا دامين توش. خوب گيريم كه كردى manage پس چى، آيا بهتر نيست كه ما basic رو بدونيم، خودمون هم تحقيق كنيم و بعدش بيايم بپرسيم. اينكه من بخوام كمك كنم يا چون زياد ميدونم ازم زياد كمك ميشه يك بحث جانبى هست و من افتخار ميكنم كه دارم كمك ميكنم هر چند كه وقتم كم هست چون همش در حال مسافرت از يك جا به جاى ديگه هستم.
در ضمن اگر هم خدا رو شكر به اندازه رفع نياز ميدونم بخاطر اين هست كه ۲۴ ساعت رو اينترنت دارم مى چهار خم و هر جا گير كنم گوگلِ رو بالا پائين ميكنم تا جواب پيدا كنم. در ضمن بخاطر شرايط كاريم هم هر روز روزى مين ۱۰ ساعت دارم باهاش سر و كله ميزنم. ولى چيزى كه ياد گرفتم و به همه ميگم اينكه از چيزى نترسيد. چون مثلا ۵۰۰ تا كامپيوتر setup بايد باشه يا ۵۰ تا دامين و گيره بايد setup بشه سخت ميشه يا چون ويندوز ۲۰۰۸ نو هست vaysim اينا رو من نه ميفهمم نه تو قبول دارم. هر كارى چه بزرگ براش راه هست.

pouran
شنبه 24 مرداد 1388, 21:41 عصر
با سلام
من می خوام تو شبکه برای سرور DC ویندوزش رو عوض کنم و Windows server 2008 نصب کنم.
1- تا به حال کسی نصب و کار کرده؟
2-در مورد Domainش خیلی چیزا شنیدم.آیا اینقدر با win server 2003 تفاوت داره؟
با تشکر
سلام دوست عزیز
چرا از ویندوز سرور 2003 به 2008 ارتقاء نمی دهید نمی خواهد که شما ویندوز 2003 را حذف کنید اگر می خواهید مطلبی در مورد این upgrade کردن برایت بذارم.
دوست عزیز بیشتر دنبال refrenceهای انگلیسی باش تا فارسی
با تشکر