PDA

View Full Version : گفتگو: ارائه راه کار برای انجام یک پروژه سازمانی

Unknownlive
دوشنبه 12 مرداد 1388, 17:20 عصر
با سلام من قرار است برای یک سازمان پروژه ای مبنی بر بررسی شکایات و نظرات را با ASP.NET بنویسم می خواهم از همه لحاظ بهترین و غیر قابل رقابت باشه برای همین منظور قصد دارم از اخرین تکنولوژی های به کار رفته در آن استفاده کنم نظر شما در مورد استفاده از چه کارهای می باشد من چند نمونه نام می برم شما نظر خود را بدهید :
1-استفاده از .net framework 4.0 و اخرین نسخه به روز شده Beta به جای نسخه رسمی 3.5
2-استفاده از تکنولوژی Ajax برای بارگذاری محتوا
3-استفاده از پایگاه اطلاعاتی SQL 2008 RC2
4-نوشتن با C# 2008
ایا شما راه کارهای دیگه برای افزایش کارای یک برنامه می توانید ارائه نمایید !!!

Neo Persian
دوشنبه 12 مرداد 1388, 20:12 عصر
اگه قراره از قابليت هاي اين مواردي كه گفتين استفاده نشه و فقط اسمشون رو پروژه باشه به نظرم اشتباه هست با Net. 2.0 و SQl 2005 هم ميشه يك وب سايت خوب و به قول شما غيرقابل رقابت زد

در ضمن نحوه استفاده از AJAX خيلي مهمه اگه از ابزار آماده اون ميخواين استفده كنيد بهتره اونو از موارد ذكر شده حذف كنيد

يه سوال هم داشتم: هاستي هست كه Net. 4.0 بتا رو ساپورت كنه؟

Unknownlive
سه شنبه 13 مرداد 1388, 00:09 صبح
ابتدا از کاربران برای جوابشان تشکر می کنم بعد هم در جواب نئو پرشین هم خوب قراره برنامه رو یک سرور که توسط خودمان پیاده سازی میشه نصب بشه چون پروژه سازمانی می باشد جهت امنیت باید طراحی ان هم بر عهده ما باشد در ضمن شما می تونید یک سرور اختصاصی داشته باشید و سفارش بدید که رو اون .net 4.x beta نصب بشه !!!

behnam-s
سه شنبه 13 مرداد 1388, 02:31 صبح
1-استفاده از .net framework 4.0 و اخرین نسخه به روز شده Beta به جای نسخه رسمی 3.5
2-استفاده از تکنولوژی Ajax برای بارگذاری محتوا
3-استفاده از پایگاه اطلاعاتی SQL 2008 RC2
4-نوشتن با C# 2008
ایا شما راه کارهای دیگه برای افزایش کارای یک برنامه می توانید ارائه نمایید !!!

با سلام
بهتر نبود برای گفتگو یک شمای بهتری از پروژه، نوع دیدتون به مساله ، اهداف پروژه و ... رو مطرح می کردین ؟ یک طرح خوب که قابلیت گسترش هم داشته باشه رو راحت میشه به تکنولوژی های جدید منتقل کرد صرف استفاده از .net 4 افزایش کارایی نمیاره

Unknownlive
سه شنبه 13 مرداد 1388, 13:46 عصر
ببنید بنده می دانم که تنها با نوشتن نسخه های .net 4 نمی توان صرفا کارای را افزایش داد ما حرکت و ساخت برنامه را به دو دسته تقسیم کنیم 1-راه کارهای نرم افزاری 2-ایده ها و الگوریتم ها از لحاظ ایده ها و الگوریتم ها به نتایج خوبی رسیدیم تجربه ما در ضمینه برنامه نویسی C# کمک کرده حالا می خواهیم از لحاظ نرم افزاری و تلفیق تکنولوژی های بروز نسخه کارامد تری را بدهیم به شکلی که از لحاظ هسته کارای بهترین باشه حالا شما ها چه کارهای را پیشنهاد می کنید ؟

hamid1988
سه شنبه 13 مرداد 1388, 15:03 عصر
برای امنیت از SSL استفاده کن!

Unknownlive
سه شنبه 13 مرداد 1388, 16:21 عصر
اقا حمید متشکر اما می شه از این راه حلتون بیشتر توضیح بدهید نحوه های کاربرد و ... یه چیزای از SSL خوندم اما نه درحد کار در پروژه های سازمانی

hamid1988
سه شنبه 13 مرداد 1388, 20:53 عصر
منم در موردش خوندم ولی استفاده نکردم!...فقط اینو بگم که اکثر بانک ها (مثل بانک سامان در ایران، پی پال در جهان و ...) از SSL استفاده می کنند، جیمیل هم از SSL استفاده می کنه.

Unknownlive
سه شنبه 13 مرداد 1388, 22:43 عصر
با تشکر از تمامی دوستان اگر راه حل دیگه ای دارید بگید

Neo Persian
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 02:02 صبح
در مورد SSL كه دوستمون گفت لازم نيست كه همه جا ازش استفاده بشه
مورد كاربردش هم بيشتر مربوط به قسمت هايي از وب سايت هست كه قراره اطلاعات حياطي بين كلاينت و سرور رد و بدل بشه مثلا اگه دقت كنيد صفحه login ايميل yahoo و google از SSL استفاده شده
البته سرعت بارگزاري صفحات پائين مياد، به دليل برقراري ارتباط رمزي (معمولا) 128 بيتي بين كلاينت و سرور

Neo Persian
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 02:03 صبح
در ضمن شما می تونید یک سرور اختصاصی داشته باشید و سفارش بدید که رو اون .net 4.x beta نصب بشه !!!
درسته به اين نكته توجه نكرده بودم!!!

Unknownlive
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 12:15 عصر
با تشکر از برنامه نویسان قسمت WEB ولی راه کار دیگه ای ندارید فقط همین SSL !!!

hamid1988
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 13:50 عصر
حالا که می خوای پروژت Number One شه، دیتابیس رو هم Oracle کن، امنیتش بیشتره و کلاس پروژه رو هم می بره بالا!

naeeme
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 15:33 عصر
این موارد به نظر من اهمیت نداره. مهم اینه که کارایی پروژه بالا باشه، ظاهر زیبایی داشته باشه، هزینه تولیدش کم باشه و کاربر بتونه به راحتی باهاش کار کنه. حالا اگه اراکل باشه و لی در جدولها حداکثر 100000 رکورد نگهداری بشه، که این فقط یک هزینه اضافی هست. اصلا اوراکل در این حالت خودش رو نشون نمیده.
بهتره طراحی تون رو درست و با روشهای امروزی انجام بدین. این جوری پروژه شما نامبروان میشه.

Unknownlive
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 17:16 عصر
حالا نظر شما در این مورد که اطلاعات ارتباطی بین پروژه و بانک در قایل های XML پیکربندی و رمز نگاری بشن چیه و همچنین از تکنیک سه لایه استفاده بشه !؟

hamid1988
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 19:54 عصر
حالا نظر شما در این مورد که اطلاعات ارتباطی بین پروژه و بانک در قایل های XML پیکربندی و رمز نگاری بشن چیه و همچنین از تکنیک سه لایه استفاده بشه !؟بستگی به این داره که مهارتتان در کدام روش بیشتره!
مثلاَ به نظر من ، پروژتون رو7 لایه کنین (طبق پیشنهاد کمپانی آی بی ام)، اما مسئله ی اصلی اینه که آیا توانایی انجام این کارو دارید یا نه!
من خودم، پروژه های تک لایه رو هم به زور می نویسم چه برسه به 7 لایه!:خجالت:

Unknownlive
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 21:18 عصر
اوووووووووووووه 7 لایه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! میشه مفاد و قوانین این خیلی لایه را بگید تا ببینم اصلا تاحالا کار نکرده بودم این ای بی ام پیشنهاد دیگه ای نداشت !!!!!!1111

Unknownlive
جمعه 16 مرداد 1388, 17:16 عصر
بوق بوق ، کسی نبود جواب بده !!! بازم راه کار بدید ...

hamid1988
جمعه 16 مرداد 1388, 17:40 عصر
میشه مفاد و قوانین این خیلی لایه را بگید
دقیقاَ نمی دونم لایه ها کدوما هستن!
یه بار یکی بهم توضیح داد ولی الان یادم نیست!:اشتباه:

m.hamidreza
جمعه 16 مرداد 1388, 17:56 عصر
با تشکر از برنامه نویسان قسمت WEB ولی راه کار دیگه ای ندارید فقط همین SSL !!!

شما صورت مساله تو اول تعیین و کامل کن بعد دنبال راهکار افزایش کارایی باش. این مواردی که شما در پست اول گفتی ابزار هستن. شما اگه تنیس باز نباشی راکت دو میلیون تومنی هم بگیری دستت تنیس باز نمیشی.
شما پروژه رو بازتر کن...
موفق باشید.

Unknownlive
شنبه 17 مرداد 1388, 19:34 عصر
قراره برنامه بررسی شکایات مربوط به یک سازمان را بنویسم مثلا یک کار بر بیاد شکایت کنه بعدا پیگیری کنه و امار بده و . . .