PDA

View Full Version : چطوري ديتا بيس براي asp.net بسازم؟...

elena3001
سه شنبه 13 مرداد 1388, 00:05 صبح
سلام .
من با نحوه ساختن ديتا بيس و جدول مشكل ندارم.
من مي خوام يك وب سايت نظر سنجي درست كنم كه در اون كاربر با انتخاب نام يك شخص به 10 سوال با گزينه هاي عالي، خوب ، متوسط و ضعيف جواب بده .
مي خوام بدونم كه بهينه ترين روش ممكن براي ذخيره سازي اطلاعات چطوريه؟
چند تا جدول داشته باشم و اين جدول ها شامل چه چيزهايي باشه؟ لطفا كمك كنيد.......

behnam-s
سه شنبه 13 مرداد 1388, 00:21 صبح
سلام
من از این روش استفاده می کنم که برای هر گزینه (خوب ، بد و ..)یک امتیاز تعریف می کنم (5 برای عالی و .....و 1 برای خیلی بد)بعد یک رشته تعریف می کنم که طولش تعداد سوالهای نظر سنجیه و با چیدن نتیجه تمام سوال ها کنار هم نتیجه اون نظرسنجی مشخص میشه
ولی اگه سوالات ممکنه زیاد تغییر پیدا کنه و احتیاج به بایگانی جواب اونها باشه بهتره برای هر سوال یه کد 3 یا 4 یا .. رقمی اختصاص بدین و هر دفعه کد سوال و جوابش رو ذخیره کنید
این روش من بود اگه روش بهتری به نظرتون رسید نو همین تاپیک بزنید استفاده کنیم

بهنام بهمنی
سه شنبه 13 مرداد 1388, 09:10 صبح
جمع کردن تمام جواب ها و قرار دادن آنها در یک فیلد رشته ای با نرمالسازی سطح اول مشکل دارد یک جدول detail تعریف کرده و جواب سئوالات را در آن ذخیره کنید.

اما اگر نیاز باشد همه جوابها را پشت سر هم نمایش دهید از دستور زیر استفاده کنید:

Select @x=@x+col1 from tbl1

elena3001
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 00:37 صبح
يعني بايد براي هر شخصي كه سوال ها درباره اش هست يك جدول بسازم؟

farnooshhp
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 10:06 صبح
نه عزیزم یک جدول برای شخص داری که master هست و یک جدول برای جواب های مربوط به اون شخص که detail هست. در مورد جدول های master-detail اطلاعی داری؟

elena3001
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 21:27 عصر
شرمنده ..بلد نيستم......
ميشه توضيح بديد.
ممنون..

icegirl_f2r
جمعه 16 مرداد 1388, 23:04 عصر
به نظر من اگه می خوای مثلاً چندین نفر با انتخاب نام يك شخص به 10 سوال جواب بده بهتر این باشه که یک جدول اسامی اشخاص داشته باشی ،یک جدول برای سوال ها و یک جدول هم برای جوایهای 1 تا 10 داشته باشی و این ها با هم در ارتباط باشند طوریکه با انتخاب نام شخص بتونی به سوال مربوطه و جواب مربوطه دسترسی داشته باشی
این نظر من بود موفق باشی:لبخندساده:

ALEXIN
جمعه 16 مرداد 1388, 23:54 عصر
من پیشنهاد میکنم از XML استفده کنید

elena3001
جمعه 16 مرداد 1388, 23:59 عصر
بزرگترين مشكل من اينه كه مبتدي هستم. كمتر از 1 ماهه asp.net ‌رو شروع كردم و خيلي از اين master/ detail و xml سر در نمي يارم..........:گریه:

farnooshhp
شنبه 17 مرداد 1388, 08:34 صبح
عزیز دلم مستردیتیل هیچ ربطی به asp.net نداره و مربوط به پایگاه داده میشه و شما باید اول مطالعه ای در این زمینه داشته باشید بعد به طراحی اولیه کارتون بپردازید. این سوال رو بهتره در تالار sql server مطرح کنید