PDA

View Full Version : بچه ها اینجا کسی Asp.net بلده ........

zehs_sha
شنبه 25 مرداد 1382, 09:26 صبح
بچه ها لطفا من را ببخشید که در قسمت Vb سوال Asp.net مطرح کردم اما چاره ای جز این کار نداشتم چون در قسمت Asp.net کسی نتوانست کمکم کنه و چون من در این قسمت افراد دانا و کار کرده دیدم این جسارت را به خودم دادم که سوال را در این قسمت مطرح کنم :oops:

سوال : :cry:
من یک DataAdaptor با ویزارد بر روی پروژه قرار داده ام و یک DataSEt ایجاد کردام اما درون هنگامی که دستور را در برنامه می نویسم :
(Me.OleDbDataAdapter1.Fill(Me.DataSet1
Me.DataBind()
ولی هنگامی که برنامه را اجرا می کنم : پیغام زیر صادر می شود.

Server Error in '/WebQ' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

The Microsoft Jet database engine cannot open the file 'G:\Inetpub\wwwroot\WebQ\Qustion.mdb'. It is already opened exclusively by another user, or you need permission to view its data.

Abbas Arizi
شنبه 25 مرداد 1382, 12:51 عصر
مشکل شما میتونه دلایل مختلفی داشته باشه.
این پیغامی که شما نوشتید معمولا یا وقتی که Database قبلا باز شده نمایش داده میشه یا گاهی اوقات که اون فایل ldb که همراه بانکهای Access باز میشه و با بستن Database خودبخود پاک میشه به دلیل بسته نشدن صحیح Connection باقی میمونه.
اگه به نظرشما هیچ کدوم از این اشکالات و اشکالاتی که قبلا توی بخش ASP.NET مطرح شده وجود نداره ممکنه یه جای کد شما اشکالی داشته باشه که به اون دقت نکردید. مثلا بدون اینکه یک Connection رو ببندید دوباره اون رو باز کرده باشید و...
یک اشکال دیگه هم میتونه باشه که احتمالش کمتره. اینکه Virtual Folder شما توی یک درایو با فایل سیستم NTFS باشه و شما مجوزهای لازم برای ASP.NET رو به اون نداده باشید.

don_alen
یک شنبه 30 تیر 1387, 01:43 صبح
با این دستورات کار کن

dim con as sqlconnection
dim cmd as sqlcommand
dim dr as sqldatareader

توی ساب مورد نظرت بنویس

con= new sqlconnection (رشته اتصال)
con.open
cmd = (کوری اس کیو ال , con)
اگر کوریت select بود این کارو بکن
dr=cmd.exedatareader