PDA

View Full Version : سوال: میشه با وبکم (روی سرور) کار کرد ؟!!

khazaie01
سه شنبه 13 مرداد 1388, 11:24 صبح
سلام دوستان
یک همچین کاری میشه کرد ؟ IPCamera چجوری کار میکنه ؟ اونم به یک وب سرور داخل داره دیگه ...
تو php میشه با وبکم متصل به سیستم (وبکم معمولی) کار کرد ؟
اصلا فرض کنیم یک نرم افزار برای کار با وبکم نوشتم و فیلم را روی هاست ذخیره کردم ... میشه با php این فیلم را نمایش بدم ؟!
اصل مطلب اینه یک وبکم به سرور ما وصل من با دلفی 2 تا برنامه (سرور و کلاینت ) نوشتم و برای دیدن وبکم باید نرمافزار کلاینت را با خودم داشته باشم ... میخوام همین را با php درست کنم تا با مرورگر هم بتونم ببینم

mrrajabi
سه شنبه 13 مرداد 1388, 11:47 صبح
بله که میشه. باید Flash media server و یا Red5 نصب کنی و با جاواسکریپت و اکشن اسکریپت بصورت بلادرنگ بخونی. البته نیاز به مطالعه ی زیاد دارین. پروتکل های rtmp و یه سری های دیگه هم در این پروسه بکار میان. در اصل همان ویدیو کنفرانسینگ هست که نون خوبی هم توشه.

khazaie01
سه شنبه 13 مرداد 1388, 12:05 عصر
پس با دلفی کاری نداشته باشم ؟ همه ی پروژه را با php میشه نوشت ؟!
دوست عزیز یکم بیشتر توضیح میدین ؟
ممنوووووووون

mrrajabi
سه شنبه 13 مرداد 1388, 13:12 عصر
متاسفانه من سال گذشته مطالعه کردم و الان مطالب یکپارچه ای دستم نیست. ولی شما همان FMS را که نصب کنین تو بخش داکیومنتاش کتابهای خیلی مفیدی رو گذاشته که برای راهنمائی شما خوبه. LMS های زیادی هم مثل Model,Dokeos و غیره در این باب هستن که باز هم نیاز به جستجوی بیشتری دارین.

khazaie01
سه شنبه 13 مرداد 1388, 13:53 عصر
ممون
به غیر از استفاده از flms راه دیگه ای نیست ؟ من نمیخوام کلاینتها وبکم هم را ببینند من فقط میخوام سرور وبکم را در اختیار بگیره و کلاینتها وبکم را ببینن
اگه بخوام از FMS استفاده کنم کلاینت هم باید Flash Player را نصب داشته باشه نه ؟

mrrajabi
سه شنبه 13 مرداد 1388, 13:58 عصر
بله شما همه امکانی دارین. من متوجه نشدم که شما می خواهین کلاینتها وبکم رو ببینن یا نه؟!؟!

khazaie01
سه شنبه 13 مرداد 1388, 14:04 عصر
ویدیو کنفرانس نمیخوام بنویسم فقط میخوام وبکمی که روی سرور هست را تحت شبکه (اینترنت) کنم برنامه ویندوزش را درست کردم ... اما میخوام کاری کنم که کاربر بدون نیاز به نرم افزار کلاینت من و با استفاده از یک مرورگر بتونه تصاویر وبکم سرور را ببینه
پس اگر کاربر فلش پلیر نصب نداشته باشه نمیتونه وبکم را ببینه درسته ؟