PDA

View Full Version : 2 تا برنامه (کلاینت/سرور) نوشتم میشه کلاینت مرورگر باشه ؟!!

khazaie01
سه شنبه 13 مرداد 1388, 12:04 عصر
سلام دوستان
برنامه تحت شبکه ای دارم برای ارسال تصویر وبکم...
میخواستم بدونم میشه با پورت 80 کار کرد و کلاینت مرورگر باشه ؟!! یعنی عکس را مرورگر نشون بده نه برنامه کلاینت
یک مثال ساده نوشتم و پورت 80 را باز کردم و پیغام خوشامد گویی را هم نوشتم وقتی آدرس سرور را در مرورگر زدم اون پیغام نمایش داده شد ... میشه جای اون عکس فرستاد ؟!

vcldeveloper
سه شنبه 13 مرداد 1388, 18:23 عصر
میشه کلاینت مرورگر باشه ؟!!
بله، اون وقت برنامه شما میشه Web Application. به عنوان مثال برنامه هایی که با IntraWeb، PHP، یا ASP.Net نوشته میشند، Web Application هستند.

khazaie01
سه شنبه 13 مرداد 1388, 18:36 عصر
ممنون آقای کشاورز... در این حد را میدونم ولی میخوام بدونم با دلفی میشه یک وب اپلیکیشن ساخت ؟ با همین دلفی 7 ؟ فقط میخوام همین برنامه کا با indy دارم را به وب اپلیکیشن تبدیل کنم برنامه کار خاصی انجام نمیده فقط سرور عکس از وبکم میگیره برای کلاینت میفرسته و کلاینت عکس را نمایش میده ... خواستم با php بنویسم ولی تو php خیلی خیلی تازه کارم . میشه یک همچین برنامه وبی با دلفی نوشت ؟ که با مرورگر تصویر را دریافت کنم ؟ اگه آره یه راهنمایی بفرمایید و بگید که دنبال چه مطالبی بگردم..
یک کتاب دارم که فصلهای آخرش مربوط میشه به برنامه سازی وب(با دلفی) و مباحث WebBroker , WebSnap , Intraweb , soap را داره میتونم با خواندن این مطالب برنامه ای که میخوام را بنویسم
کل برنامه همون ipcamera است که میخوام روی سرور از یک وبکم ساده استفاده کنم و تصویر وبکم را بشه با مرورگر (به جای نرم افزار کلاینت) دید اگه با دلفی میشه که دیگه سراغ php نرم
ممنووووووون

vcldeveloper
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 00:10 صبح
میخوام بدونم با دلفی میشه یک وب اپلیکیشن ساخت ؟ با همین دلفی 7 ؟
بله، بخاطر همین هم در تالار دلفی بخشی برای برنامه نویسی تحت وب وجود داره.

یک کتاب دارم که فصلهای آخرش مربوط میشه به برنامه سازی وب(با دلفی) و مباحث WebBroker , WebSnap , Intraweb , soap را داره
اینها (بجز SOAP) تکنولوژی های مختلف موجود در دلفی هستند که میشه با استفاده از آنها Web Application ساخت.

کل برنامه همون ipcamera است که میخوام روی سرور از یک وبکم ساده استفاده کنم و تصویر وبکم را بشه با مرورگر (به جای نرم افزار کلاینت) دید
این برمیگرده به شما که میخواید از چی استفاده کنید. ساده ترین حالتش اینه که تصاویر وب کم در فواصل زمانی معین در فایلی روی سرور ذخیره بشه، و صفحه وب مربوطه مرتبا در فواصل زمانی مشخص شده خودش را Refresh کنه، و آن فایل تصویری را لود کنه.
روش های دیگه هم هست، مثل استفاده از ActiveX یا استفاده از فلش در صفحه مورد نظر، یا استفاده از تکنولوژی های خاص Streaming که توسط برخی شرکت ها مثل Real ارائه میشند.

khazaie01
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 08:39 صبح
این برمیگرده به شما که میخواید از چی استفاده کنید. ساده ترین حالتش اینه که تصاویر وب کم در فواصل زمانی معین در فایلی روی سرور ذخیره بشه، و صفحه وب مربوطه مرتبا در فواصل زمانی مشخص شده خودش را Refresh کنه، و آن فایل تصویری را لود کنه.
روش های دیگه هم هست، مثل استفاده از ActiveX یا استفاده از فلش در صفحه مورد نظر، یا استفاده از تکنولوژی های خاص Streaming که توسط برخی شرکت ها مثل Real ارائه میشند.

خیلی ممنون.خیلی جالب پس با دلفی هم میشه Web App نوشت !! باید یک وب سرور مثل آپاچی را نصب داشته باشم دیگه نه ؟! فقط جای استفاده از مثلا php با با همین دلفی برنامه را مینویسیم درسته ؟!
روش عکس گرفتن توی نرم افزار کلاینت سرور خوب بود به نظر شما این روش برای وب هم کاربرد داره ؟ میشه خود عکس فقط رفرش بشه نه کل صفحه ؟ از Ajax باید استفاده کرد ؟
بهترین روش برای این کار چیه ؟ برای یادگیری این مطالب هر 3 فصلی را که گفتم باید بخونم ؟
بازم ممنوووووووووووون

vcldeveloper
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:18 صبح
باید یک وب سرور مثل آپاچی را نصب داشته باشم دیگه نه ؟!
بله، وگرنه باید وب سرور را هم خودتان بنویسید.

فقط جای استفاده از مثلا php با با همین دلفی برنامه را مینویسیم درسته ؟!
بله.

روش عکس گرفتن توی نرم افزار کلاینت سرور خوب بود به نظر شما این روش برای وب هم کاربرد داره ؟
فرقی نمیکنه.

میشه خود عکس فقط رفرش بشه نه کل صفحه ؟
در حالت عادی، خیر.

از Ajax باید استفاده کرد ؟
یک راه برای اینکه فقط عکس refresh بشه، همین هست، ولی استفاده از آن ساده نیست، چون اگر قرار باشه خودتان همه موارد مربوط به Ajax را کنترل کنید، کار پیچیده ایی ست. باید دنبال کتابخانه ایی بگردید که از Ajax پشتیبانی کند، و شما مجبور به درگیر شدن با جزئیات Ajax نشوید. در حال حاضر، در بین تکنولوژی های موجود در دلفی برای توسعه Web Application، فقط IntraWeb از Ajax پشتیبانی میکنه. در مابقی آنها، باید خودتان تمامی کدهای مربوط به Ajax را پیاده سازی کنید.

khazaie01
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:41 صبح
خیلی خیلی خیلی خیلی ممنوووووووون
پس من فعلا فصلهای کتاب را میخونم اگه مشکلی داشتم تو همین تاپیک مطرح میکنم
ممنووووووووووووووون

khazaie01
شنبه 17 مرداد 1388, 13:48 عصر
یک Web Application ساده با IntraWeb نوشتم 2 تا سوال
اول اینکه همیشه برای اجرا باید از اینتراوب استفاده کرد ؟ منظورم اون نرم افزاری هست که میاد نمیشه برنامه را با مثلا آپاچی اجرا کرد؟(همین برنامه ای که به وسیله intraweb نوشتم)
دوم هم اینکه چرا وقتی تایمر را روی صفحه قرار میدم و کدی را در رویداد ontimer مینویسم برنامه کامپایل نمیشه ؟ و ارور میده ؟
ممنوووووووووووووون

vcldeveloper
شنبه 17 مرداد 1388, 17:17 عصر
یک Web Application ساده با IntraWeb نوشتم 2 تا سوال
اینها رو باید در تاپیک جداگانه ایی مطرح کنید، چون خارج از بحث اصلی این تاپیک هستند.

برای اجرا باید از اینتراوب استفاده کرد ؟ منظورم اون نرم افزاری هست که میاد نمیشه برنامه را با مثلا آپاچی اجرا کرد؟
وقتی داشتید پروژه IntraWeb را می ساختید، ازتون سوال کرد که چه نوع پروژه ایی میخواید. شما هم Stand-alone را انتخاب کردید. یعنی IntraWeb خودش براتون یک وب سرور میسازه، و این وب سرور با برنامه شما هست، و برنامه برای اجرا نیاز به وب سرور دیگه ایی نداره. اگر میخواید از سایر وب سرور ها (مثل IIS یا Apache) استفاده کنید، باید نوع پروژه را ISAPI انتخاب کنید.

چرا وقتی تایمر را روی صفحه قرار میدم و کدی را در رویداد ontimer مینویسم برنامه کامپایل نمیشه ؟ و ارور میده ؟
وقتی معلوم نیست چه کدی نوشتید و چه خطایی گرفتید، چطور میشه جواب داد؟!

این بحث ها را در تاپیک های جداگانه ایی دنبال کنید.

khazaie01
شنبه 17 مرداد 1388, 17:31 عصر
ممنون
اشتباه از من بود وقتی روی تایمر دابل کلیک کردم به جای آنتایمر یک event دیگه را فراخوانی کرده بود ...
چشم برای هر سوال یک تاپیک جداگانه میزنم ...
ممنووووووون

khazaie01
سه شنبه 20 مرداد 1388, 17:28 عصر
سلام آقای کشاورز من برای رفرش عکس با مشکل برخوردم گفتید تاپیک جداگانه ای بزنم زدم ولی کسی جوابی نداد ! ممنون میشم اگه کمکم کنید تا این مشکلم حل بشه http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=172759
ممنووووووووووون