PDA

View Full Version : سرویس ویندوز به همراه interface

alinoroozi58
سه شنبه 13 مرداد 1388, 14:51 عصر
با سلام به همه دوستان
من میخام یه سرویس ویندوز درست کنم که با توجه به بعضی شراط و اتفاقاتی که میافته یه فرم رو به کاربر نشون بده.مثلا زمانی که کلید f رو بزنیم این سرویس یک دیالوگ به ما نشون بده.
میخاستم بدونم چطور میشه این کار رو انجام داد؟
تاکیدم روی اینه که چطور سرویسی داشته باشیم که UI (اینترفیس) داشته باشه و با کاربر محاوره کنه.
مرسی

Unknownlive
سه شنبه 13 مرداد 1388, 15:16 عصر
شما منظورتون رو درست نگفتید اگر در سطح معمولی می خواهید خوب یک پروژه Windows Form ایجاد کنید بعد توسط Event ها می توان رویداد ها را متوجه شد مثلا رویداد های KeyPress,Click و...

meysam_pro
سه شنبه 13 مرداد 1388, 15:23 عصر
سرویس ها UI ندارن، شما واسه این کار میتونید برنامه ای بنویسید که با سرویسها تعامل کنه(تو تعریف سرویس ها این جمله میاد که قابل خطا زدایی نیست و UI ندارن).
البته این کاری که گفتین از طریق Global HotKey و Hook کردن امکان پذیره.

حامد مصافی
سه شنبه 13 مرداد 1388, 17:16 عصر
این گزینه باید فعال باشد، مانع دیگری نیست.

alinoroozi58
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 06:46 صبح
ممنون از همه دوستان خوبم.
راستش من یه برنامه کلاینت سروری نوشتم میخوام لنگه سرور برنامه توی یه کامپیوتر تو حالت سرویس نصب بشه ( گوش به زنگ )و زمانی که یک کلاینت کانکت میشه به سرور و پیغام رو ارسال میکنه ، سرور این پیغام رو بصورت یک فرم (popup) به کاربر نشون بده.کاری که دوستمون گفتن قبلا انجام دادم یعنی intract with desktop
اما مشکل اینجاست که زمانی که فرم ظاهر میشه انگار برنامه هنگ میکنه و فرم رو باید از طریق task manager ببندم!! البته ربطی به کد برنامه نداره.چون با یک کد بسیار ساده هم این موضوع رو تست کردم.نمیدونم به thread ها ارتباطی داره یا نه.
به هر حال از بابت کمک همتون ممنونم.
منتظر نظرات دوستان هستم.

حامد مصافی
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:40 صبح
....نمیدونم به thread ها ارتباطی داره یا نه.
یقیناً مشکل همینه، در همین تالار جستجو کنید جواب را خواهید یافت.

alinoroozi58
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 13:55 عصر
مرسی دوست عزیز.من با ترد ها کار کردم.اما نمیدونم توی این پروژه چطور باید استفاده کنم.لینک خاصی مد نظرتون هست حتما کمکم کنید.:خجالت: