PDA

View Full Version : کپی کردن اطلاعات از excel در sql

sara99
سه شنبه 13 مرداد 1388, 15:30 عصر
سلام
چطور می شود اطلاعات را از فایل اکسل به sql کپی کرد؟
من روی Table ای که می خواهم در آن فایل اکسل کپی شود import می کنم و ولی یک table جدا می سازد یا اینکه erorr می دهد،می شود به من توضیح بدهید که بتوانم این کار را انجام بدهم؟

بهنام بهمنی
سه شنبه 13 مرداد 1388, 15:43 عصر
1- جدول جدا می سازد: مقصد قابل انتخاب است, شما می توانید یک جدول موجود را انتخاب کنید
2- error را در اینجا ذکر کنید تا مشکل را بتوان حدس زد

sara99
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 09:31 صبح
با تشکر از پاسخ شما
error را برایتان گذاشتم.
یک جا از من می پرسد که من هم جدول مورد نظرم را انتخاب می کنم.
آیاطور دیگری می توان مقصد فایل را انتخاب کرد ؟جایی ا ز من نمی پرسد .

ASKaffash
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 09:36 صبح
سلام
بنظرم مشکل چیز دیگری است شما دو مقدار تکراری یک فیلد را از اکسل دارید به یک جدول منتقل میکند
یک نگاه به درون فایل بیاندازید

بهنام بهمنی
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 10:56 صبح
عکس ایرادی که به شما داده نشان داده این است که شما DTS تان را ذخیره کنید, اما با نامی که قبلا ذخیره با آن انجام شده است.مثل اینکه نام جدولی که می خواهید ذخیره با آن انجام دهید تکراری باشد.این ایراد به انتقال ربط ندارد

sara99
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 14:12 عصر
در ضمن این error را هم می دهد..............................

و در یکی از عکسها ازمن میپرسد وببینید آنجا چه کار باید بکنم.

بهنام بهمنی
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 15:09 عصر
اگر متن ایراد را بخوانید دقیقا مشکل را ذکر کرده است]در مورد اخ گفته است در ستونی که Nullable نیست شما می خواهید null وارد کنید

peymanjon
یک شنبه 01 شهریور 1388, 01:21 صبح
با سلام...
من یک فایل excel دارم که چند ستون دارد و برنامه من که با c# نوشته ام و در آن بانک اطلاعاتی من SQl میباشدودر بانک من چند table میباشد که در یکی از آنها می خواهم هر ستون از اطلاعات در excel را در یکی از ستون های آن کپی کنم ولی نمی توانم.من رو table راست کلیک میکنم و به قسمت show data table میروم و اونجا وقتی می خواهم در یکی از ستون ها اطلاعات یکی از ستون های excel را کپی کنم فقط یک سطر آن کپی می شود و بقیه سطرها کپی نمی شود.
لطف من را راهنمایی کنید که آیا محلی که می روم تا اطلاعات را کپی کنم آیا درست است یا خیر ؟اگر جواب بله است پس اشکال کار من کجاست و اگه خیر است از کجا و چطوری باید این کار را انجام دهم.
با توجه به مطالب فوق import کردن اطلاعات چه طوری و از کجای DB باید این کار را انجام دهم.
من تازه کار با SQL را شروع کردم و لطفآ سوال من را با جزییات تمام توضیح دهید،ممنون.

peymanjon
یک شنبه 01 شهریور 1388, 23:02 عصر
خودم راهشو پیدا کردم:
در همان قسمت show data table باید این کار را انجام داد،فقط باید توجه کرد تعداد ستون های excel و table شما برابر باشد،برای این کار کل اطلاعات را در excel انتخاب و کپی میکنید و بعد از آن اخرین سطر در DB خور را مشخص کرده و paste می کنید.

zahramoini
دوشنبه 02 شهریور 1388, 14:46 عصر
میشه خیلی کامل طریقه انتقال اطلاعات از sql به اکسل و برعکس آن را بهم بگید. ممنون

peymanjon
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 14:16 عصر
کپی کردن اطلاعات از excel در sql

میشه خیلی کامل طریقه انتقال اطلاعات از sql به اکسل و برعکس آن را بهم بگید. ممنون
در ابتدا اطلاعات خود را در اکسل select و copy کنید باید توجه کنید تعداد ستونهای کپی شده باید برابر تعداد ستونهای (column)شما در Table موجود در DB شما باشدوبعد به DB خود رفته و رو table راست کلیک کنید و show data table را انتخاب کنید.
در همان قسمت show data table باید این کار را انجام داد، بعد از آن اخرین سطر در table خود را مشخص کرده و paste می کنید.
موفق باشید.