PDA

View Full Version : Swtich Between Programs

siyavash_ghanbari
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 00:57 صبح
سلام.
چطور میشه ؟

1.یه برنامه داریم به نام program.exe می خوام test.exe رو اجرا کنه ؟
2.حالا اگه test.exe قبلا اجرا شده دیگه اجرا نشه و فقط رو اون focus کنه !
3.وقتی تو test.exe رفتیم program.exe غیرفعال بشه و با بستن test.exe برنامه اول که همون program.exe باشه فعال شه !
--------------------------------------------------------------------------------------------------+
در مورد سوالات بالا من برای اجرا شده از Interaction.Shell(path of filename) از کلاس VisualBasic از namespace Microsoft استفاده کردم.
4.اگه بخوایم برنامه test.exe رو برنامه ی program.exe به عنوان یه child form اجرا کنه به نظر شما راهیی داره ؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------+
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

siyavash_ghanbari
جمعه 16 مرداد 1388, 21:40 عصر
میگن هر کاریو میشه با برنامه نویسی کرد !
یعنی کسی پیدا نمیشه ک به راهنمایی بکنه ؟
---------------------------------------------------------+
حالا دو سوال دیگه ؟
1.چطور به یه برنامه اجرایی (windows application) پارامتر بفرستیم ؟
2.چطور با قابلیت Handle از کلاس Process میشه با برنامه های اجرایی در ارتباط بود ؟

raha_20
جمعه 16 مرداد 1388, 21:55 عصر
خوب چرا یه پروژه نمی نویسی دوست عزیز که فقط یه فایل EXE داشته باشی و بین فرم ها جابجا بشی

siyavash_ghanbari
جمعه 16 مرداد 1388, 22:27 عصر
فکر کن یه محصولی مثله آفیس که هر زیر محصولاتش ( ورود، اکسل و ...) به خودوی خود اجرا میشه رو طراحی کردم یعنی یه solution که چند تا پروژه قابل اجرا داشته باشه و می خوام به برنامه هم به عنوان هسته مرکزی بتونه این برنامه ها رو با پارامتر فراخوانی کنه ، منطق و کارکرد هر برنامه متفاوت از همه و نمیشه تو یه پروژه اونو جا داد ، اما پایگاه داده ها و خود solution واحده.
در آخر اگه کسی بخواد این محصول نهایی رو بخره می تونه بصورت انتخابی بعضی از گزینه ها رو انتخاب کنه و هر گزینه که نصب شه رو اون برنامه مرکزی بشناسه و بتونه اونا رو اجرا کنه !
اگه این برنامه ها رو تو فرم های متفاوت طراحی کنم کاربر نمی تونه انتخابی اونایی رو کنه نمی خواد نصب نکنه و ...

siyavash_ghanbari
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 10:02 صبح
یعنی کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حدا اقل بگه چطور می تونم برنامه ای بنویسم تا handle یک برنامه دیگر رو در دست بگیره تا بتون مبا برنامه خودم یه دکمه رو تو اون برنامه دیگه فشار بدم ؟؟

Evil 69
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 11:18 صبح
چرا بابا برا چی بلد نباشن

برا اجرا کردن یک فایل دیگه می تونی از system.Diagnostics.process.start() و برای بستن یک پروسه می تون از دستور

Process[] p = Process.GetProcessById("process name")
p[0].Kill();

استفاده کنی

siyavash_ghanbari
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 15:28 عصر
خسته نباشید !
منظورم اجرای یک برنامه نیست !
اولا این روشی که شما گفتن حتی اجرای برنامه هم نیست ! یعنی میاد پروسههای اجرا شده در سیستم (میتونه از یک یا چند برنامه باشه) رو لیست می کنه و...
منظورم اینه مثلا شما یه برنامه بنویسی که بتونه بجای کاربر در برنامه ماشین حساب (اوا اون اجرا کنه) 2 عدد را جمع کند ! (یعنی handle گرفتن)