PDA

View Full Version : مشکل با تغییر سایز پنجره برنامه

n4v4r3d
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 02:03 صبح
سلام
من یه برنامه نوشتم وقتی روی کامپیوتر دیگه نصب می کنم به علت تغییر رزولوشن فرم برنامه میریزه به هم و یکسری از ورودیهای روی فرم نشون داده نمیشه توی سایت جستجو کردم به مطلب خاصی نرسیدم حتی گوگل هم زدم اما بی فایده بود اگه امکان داره راهنماییم کنین با تشکر

BehzadBar
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:36 صبح
دوست عزیز فکر میکنم شما باید پراپرتی Anchor را برای کنترل هایی که روی فرمت قرار میدی را ست کنی تا در هنگام resize شدن فرم از سر جاشون تکون نخورن

hossein-khoshseyar
جمعه 16 مرداد 1388, 20:45 عصر
از خصوصیت dock اشیاه هم می تونی استفاده کنی تا کنترلها نسبت جاشون بسته به بزرگی یا کوچکی فرم تغییر نکنه
هرچند می تونی ابتدای برنامت رزولوشن صفحه رو بخونی و اگه اون چیزی که تو مد نظرن هست نبود از طریق یه اخطاری به کاربر بگی که ابتدا رزولوشن صفحه رو به اون چیزی که تو می خوای تغییر بده و بعد برنامه رو اجرا کنه

milad.biroonvand
سه شنبه 20 مرداد 1388, 10:15 صبح
سلام

، خاصيت anchor كه در اولين پاسخ دادن بهترين روش برا حالت تغيير فرمه ولي dock برا لنگر كشي شي است ، مثلا اگر بخواهيم شي به بالا لنگر بياندازد ، يا بچسپد از dock استفاده كن ولي جواب سوالت anchor است.

حامد_رشنو
سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:54 عصر
يه روش خوب ديگه اينه كه در هنگام اجراي برنام روزوليشن كامپيوترو با كد نويسي به حتلت مورد نظر خودت تغيير بدي.
اينو قبلا خودم تست كردم