PDA

View Full Version : گفتگو: یه منبع برای برنامه نویسی شبکه های LAN

persiansoft_amin
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 09:19 صبح
سلام بر همگی
من دنبال یه منبع بدرد بخور به زبان سی شارپ برای برنامه نویسی شبکه یا سوکت پروگرامینگ می خوام اگه کسی می شناسه ممنون می شم که معرفی کنند.

meysam_pro
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 09:33 صبح
TCPIP Sockets in C# Practical Guide for Programmers
کتاب عالیه(Recommended).
یه کتاب قارسی هم تو اینجا (http://www.ebook4dl.com/) معرفی کرده ولی خودم نخوندم.

Sociant
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 11:02 صبح
TCPIP Sockets in C# Practical Guide for Programmers
کتاب عالیه(Recommended).
یه کتاب قارسی هم تو اینجا (http://www.ebook4dl.com/) معرفی کرده ولی خودم نخوندم.

تایید میکنم. کتاب خیلی خوبیه ، از اونجایی که از اسم کتاب هم مشخصه یک راهنمای عملی برای برنامه نویسی سوکت ها در C# هست

ولی اگه میخواین تحت پروتکلهایی مثل HTTP, FTP و حتی برنامه نویسی تلفن گویا کار کنین این PDF خیلی بهتره :

Network Programming in .NET With C# and Visual Basic .NET
Fiach Reid
Elsevier Digital Press

keivan mousavi
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 16:58 عصر
فكر كنم سري كتابهاي worx بدردت بخوره البته من الان لينك دانلودشو ندارم ولي تو گوگل سرچ كني حتمآ بهت ميده

كتاب برنامه نويس شبكه به زبان C#.NET جعفر ن‍‍‍ژاد قمي هم خوبه
تمام سورس برنامه نويسي واسه سوكتهارو هم داره

Sociant
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 20:26 عصر
كتاب برنامه نويس شبكه به زبان C#.NET جعفر ن‍‍‍ژاد قمي هم خوبه
تمام سورس برنامه نويسي واسه سوكتهارو هم داره

شدیدا مخالف کتابهای آقای جعفر نژادم
اگه میخوای واقعا وقت بذاری و آینده علمیت رو تضمین کنی حتما کتابهای زبان اصلی بهترین گزینه هستن

Unknownlive
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 22:52 عصر
من دو کتاب زیر را به شما پیشنهاد می کنم چون این دو کتاب موجود هستند :
1-کتاب انتشارات دیباگران تهران در ضمینه برنامه نویسی شبکه تحت .Net Frame Work
2-کتاب جعفر نژاد قمی از انتشارات علوم رایانه.

Unknownlive
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 22:55 عصر
شدیدا مخالف کتابهای بی محتوای آقای جعفر نژادم
اگه میخوای واقعا وقت بذاری و آینده علمیت رو تضمین کنی حتما کتابهای زبان اصلی بهترین گزینه هستن
کاربر گرامی اگر یکی باشه که شاید خیلی مخالف این اقا باشه باز هم می گم شاید من باشم اما حق نداریم نظر شخصی خود را بر علیه یک نویسنده در جای که نه خودش هست و نه حتی طرفدارانش بزنیم چون ما از دیدگاه خودمون با معیار های خودمون و همچنین انتظارات خودمون به یک کتاب نگاه می کنیم هرچند شاید حق با شما باشه که کتاب هاش خوب نیست اما نباید در مکانی عمومی و علمی این حرف را بزنیم با تشکر.

keivan mousavi
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 07:43 صبح
شدیدا مخالف کتابهای آقای جعفر نژادم

دوست عزیز اولاً این نوع صحبت کردن در مورد یک استاد دانشگاه درست نیست

من برنامه نویسیو حدود 7 سال پیش اون موقعی که هیچ کتاب درستی در بازار به زبان فارسی نبود با کتابهای این آقا شروع کردم (VB)

درضمن من شخصیو میشناسم که در ایالات متحده هوش مصنوعی میخونه چند وقت پیش میخواست یک کتاب در مورد زبان C بگیره به ما سفارش داد کتابهای این آقا باشه

کاربر گرامی اگر یکی باشه که شاید خیلی مخالف این اقا باشه باز هم می گم شاید من باشم اما حق نداریم نظر شخصی خود را بر علیه یک نویسنده در جای که نه خودش هست و نه حتی طرفدارانش بزنیم چون ما از دیدگاه خودمون با معیار های خودمون و همچنین انتظارات خودمون به یک کتاب نگاه می کنیم هرچند شاید حق با شما باشه که کتاب هاش خوب نیست اما نباید در مکانی عمومی و علمی این حرف را بزنیم با تشکر

به اعتقاد من هر شخصی برای برنامه نویس شدن احتیاج به یک هول اولیه داره و کتابهای این آقا برای شروع خیلی هم عالیه