PDA

View Full Version : آیا یادگیری تنها یک زبان ریسک است؟

Rejnev
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 16:04 عصر
سلام
شما یادگیری همزمان دو زبان رو توصیه میکنید؟
یا اینکه نه، باید در یک زمینه استاد بود؟

اوبالیت به بو
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 21:18 عصر
اگه با صورت زمین بخورم؟

دليلي وجود نداره جز تنبلي، منعطف نبودن، تعصب و ...

شما اگر مي خواي تو چند زمينه استاد بشو ولي استاد بشو.

majid325
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 22:33 عصر
سلام

به ظرفیت آدم بستگی داره ، ولی در کل اگه اول کاری ،نه.

خود بنده در حال یادگیری C# هستم اما از آینده مایکروسافت هم نگرانم.
اگه شکست بخوره؟
اگه انقلاب در توسعه متن باز ایجاد بشه و تمامی سیستم عامل ها لینوکسی بشن؟

نوع نگاهتون رو عوض کنید :
زبانهای برنامه نویسی از نظر متد به چند گروه تقسیم میشن.
از یک زبان ساده که با کاربر خوب تعامل ایجاد میکنه(مثل C# یا دلفی) باید شروع کنید و حداقل در هر گروه با یک زبان در حد آشناییت نسبی تا تسلط کامل کار کنید و اگه روش کار کردن با یکی از زبانهای هر گروه را یاد بگیرید ، به راحتی میتونید با زبانهای همگروه دیگه ارتباط برقرار کنید.

اگه برد با جاوا و دلفی کارها باشه
اگه با صورت زمین بخورم؟
اگه ...

برد باخت چیه دیگه ؟؟؟
هر زبونی مزایا و معایب و کاربرد خاص خودش رو داره.( در رابطه با جاوا محتاط تر باشید)

.net شدیدا به ویندوز وابسته است.

وابسطه شدن به این معنی هست که ویندوز نیازت رو بهتر بر طرف میکنه تا لینوکس ، ممکنه یه زمانی بسته به نیازت به لینوکس وابسته بشی.

موج دات نتی به راه افتاده. دلفی کار کمه.
چیکار کنم؟

برنامه نویس زیاده ، اما حرفه ای کمه.

k_m
یک شنبه 08 شهریور 1388, 00:02 صبح
برنامه نویس زیاده ، اما حرفه ای کمه.

دقیقا بحث همینه.اگه با FoxPro یا Cobol هم می خوای برنامه بنویسی بنویس ولی طوری کار کن که بهترین تو اون زمینه باشی.
دات نت هم دیگه زیاد به ویندوز وابستگی نداره.یک سر به مستندات پروژه Mono و بحث های پیرامون اون بزن.

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 09:08 صبح
سلام
واقعا مهم نیست در چه محیطی و با چه زبانی برنامه می نویسید مهم اینست که به مفاهیم و الگوریتمها تسلط یابید چون با اراده و پشتکار میتوان به هر پلات فرم یا زبانی مهاجرت کرد تا به حال در مدت این 19 سال سه بار مهاجرت زیربنائی کردم فقط 3 ماه اول خیلی سخت بود بعدا از مهاجرت راضی شدم

powerboy2988
سه شنبه 17 آذر 1388, 15:32 عصر
( در رابطه با جاوا محتاط تر باشید)

ها .. اییییی که وگفتی یعنی چه!!؟‌ :لبخند:

Asad.Safari
سه شنبه 17 آذر 1388, 17:08 عصر
در ایران باید دو جور زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید :

یک : زبانی که بتوانید به صورت فله ای برنامه بسازید : مانند دلفی
دو : زبانی که نتوانید به صورت فله ای برنامه بسازید : مانند #C یا Java

از مورد اول کار گیرتان میآد و از مورد دوم کلاس .

powerboy2988
سه شنبه 17 آذر 1388, 17:36 عصر
در ایران باید دو جور زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید :

یک : زبانی که بتوانید به صورت فله ای برنامه بسازید : مانند دلفی
دو : زبانی که نتوانید به صورت فله ای برنامه بسازید : مانند C#‎ یا Java

از مورد اول کار گیرتان میآد و از مورد دوم کلاس .

منظورتون از فله ای یعنی چی ؟؟:متفکر:

اوبالیت به بو
سه شنبه 17 آذر 1388, 21:12 عصر
منظور همون Drag and Drop كردن تو دلفي هستش. همه چي دم دست و اين صحبت ها.

Asad.Safari
سه شنبه 17 آذر 1388, 21:45 عصر

من به این فله کار ها می گم جادوگر ... میدونید چرا ؟

Because They Only use Wizard !

این ویزارد کار ها آبروی برنامه نویسی رو هم بردند ... همش تقصیر مایکروسافته !

powerboy2988
چهارشنبه 18 آذر 1388, 07:44 صبح
من به این فله کار ها می گم جادوگر ... میدونید چرا ؟

Because They Only use Wizard !

این ویزارد کار ها آبروی برنامه نویسی رو هم بردند ... همش تقصیر مایکروسافته !

آره درسته....

منم همين نظر رو دارم.. اما اين حرفم واسه كسايي كه قبلا با ++C كار كردند و به قول معروف پوستشون كنده شده و با خيلي از مفهوم ها آشنا هستند...

اينجور افراد تو پروژه ها بايد بيشتر وقتشونو بزارند براي لايه Business نه UI و DataBase ...

اما واسه افراد مبتدي كه مي خوان تازه برنامه نويسي كنند.... من Java رو پيشنهاد مي كنم چون پوستشون كنده ميشه هيچي ... جيگرشون هم در مياد!!!

الان ما بيشتر developer داريم تا programmer!!!

قبول داري؟

مهران رسا
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 22:27 عصر
دو : زبانی که نتوانید به صورت فله ای برنامه بسازید : مانند C#‎‎
این ویزارد کار ها آبروی برنامه نویسی رو هم بردند ... همش تقصیر مایکروسافته !دوست عزیز در اشتباهید . الآن همه چیز داره به سمت ساده شدن پیش میره . مایکروسافت بیچاره گناه کرده همه چیزو آسون در اختیارت قرار داده تا واسه ساخت یه Table به هزار و یک مشکل بر نخوری ؟! در آینده Programming همینه !

ضمناً ما نفهمیدیم بلآخره C#‎ فله ای هست یا نه ؟

mehdi.mousavi
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 16:20 عصر
سلام.
کسانیکه معتقدن نباید از Wizard استفاده کرد، من کاملا باهاشون مخالفم. Wizard کمک میکنه تا کدهای Boilerplate و تکراری رو بسادگی ایجاد کنید و چهارچوبی برای شروع کار داشته باشید. طبیعتا استفاده از Wizard ها بخودی خود بد نیست، اونجایی بد میشه که برنامه نویس بدون اطلاع از کد تولید شده توسط Wizard بخواد از اون استفاده کنه. در این حالت، بهتره چنین برنامه نویسی از کامپایلر دوری کنه، تا کسی صدمه نبینه.

اما در مورد اصل سوال، یادگیری بیش از یک زبان... من استاد شدن در دو زبان رو پیشنهاد میکنم، یک زبان برای نوشتن کد در محیط Native و یک زبان برای نوشتن کد در محیط Managed. برای محیط Native، من C/CPP رو پیشنهاد میدم، و برای محیط Managed من C#‎‎ رو پیشنهاد میدم. اما اگر فقط قراره در یک محیط برنامه بنویسید، طبیعتا نیازی نیست تا دو زبان بلد باشید. بعنوان مثال در محیط دات نت، C#‎‎ همه اون چیزی که VB.NET بهتون عرضه میکنه (و فراتر) رو براتون فراهم میکنه، در نتیجه، هرگز نیازی نیست تا با VB.NET آشنا باشید.

خلاصه کنم، شامه خوبی برای اطلاع از تغییرات در حیطه کاری خودتون داشته باشید. وقتی از تغییرات مطلع شدید، اونوقت با تغییرات، تغییر کنید! ترس یکی از مواردی هستش که باعث عدم تغییر پذیری راحت آدمها میشه. حتما کتاب "چه کسی پنیر مرا تکان داد (http://www.whomovedmycheese.com/)" رو بخونید. این کتاب، به تغییرات و چگونگی تطبیق خودمون با اونها، در قالب داستانی در مورد 2 موش و 2 آدم میپردازه...

موفق باشید.

JaguarXF
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 22:26 عصر
سلام

چواب بستگی داره در چه مقطعی از زندگیت از نظر تحصیلاتی و سنی و کاری باشی.

eshpilen
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 21:17 عصر
دقیقا بحث همینه.اگه با FoxPro یا Cobol هم می خوای برنامه بنویسی بنویس ولی طوری کار کن که بهترین تو اون زمینه باشی.
دات نت هم دیگه زیاد به ویندوز وابستگی نداره.یک سر به مستندات پروژه Mono و بحث های پیرامون اون بزن.
دات نت (در پیاده سازی Mono) هنوز روی لینوکس اونقدری فراگیر و راحت و کامل نیست که روی ویندوز هست.
ضمنا از نظر فنی هم همیشه چند قدم عقب تر از نسخه های دات نت هست ظاهرا (که طبیعیه).
ولی بعضی امکاناتی هم توش گذاشتن که میکروسافت نذاشته!
از طرف دیگه ریچارد استالمن، بنیانگذار و رهبر جنبش نرم افزار آزاد، توصیه کرده بعلت ابهامات موجود در مسائل قانونی و نقشه های شوم احتمالی مایکروسافت، ازش استفاده نشه و همچنان از زبانها و فریمورک های دیگه استفاده بشه.
البته همه از نظر ایشون پیروی نمیکنن، ولی رهنمودهاش کم تاثیر هم نیست!

Ir.WebDeveloper
شنبه 06 شهریور 1389, 09:36 صبح
دوست عزیز در اشتباهید . الآن همه چیز داره به سمت ساده شدن پیش میره . مایکروسافت بیچاره گناه کرده همه چیزو آسون در اختیارت قرار داده تا واسه ساخت یه Table به هزار و یک مشکل بر نخوری ؟! در آینده Programming همینه !

ضمناً ما نفهمیدیم بلآخره C#‎‎‎ فله ای هست یا نه ؟

بنده از یک چیز مطمئنم میکروسافت کمر به نابودی برنامه نویسا بسته،یعنی کاری را که شما میگی در آینده Programming در حقیقت یک توسعه ساده با ابزارهای تولید کد خواهد بود که یک خیاط هم خواهد توانست با آن نرم افزار تولید نماید(یادمه استاد نصیری هم در همین تالار یک همچین بحثی کرده بودند نظر ایشون رو هم مطالعه کنید خیلی مفیده!!!)

در مورد #C هم فله ای (در معنای عام کلمه) صدق نمیکنه ،اگه فله ای بودن باشه به نظرم Delphi و VB.net بیشتر فله ای اند...
اما درسته که #C معلوم نیست پدر و مادرش کین ولی در عوض فرزند صالح پروردگارش(میکروسافت)است.

|Smyty|
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 22:16 عصر
در کل من پیشنهاد می کنم زبان هایی رو یاد بگیرید که وابسته به پلتفرم یا ... خاصی نباشند ... !
یک کاربر حرفه ای ابونتو یا فدورا نمیاد با vb.NET برنامه بنویسه !!!

eshpilen
سه شنبه 16 شهریور 1389, 20:03 عصر
بنده از یک چیز مطمئنم میکروسافت کمر به نابودی برنامه نویسا بسته،یعنی کاری را که شما میگی در آینده Programming در حقیقت یک توسعه ساده با ابزارهای تولید کد خواهد بود که یک خیاط هم خواهد توانست با آن نرم افزار تولید نماید(یادمه استاد نصیری هم در همین تالار یک همچین بحثی کرده بودند نظر ایشون رو هم مطالعه کنید خیلی مفیده!!!)

دقیقا یعنی چی و دقیقا چه استدلال و سندی برای این حرف دارید؟