PDA

View Full Version : پایگاه داده

mohammadpo
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 18:46 عصر
با سلام خدمت دوستان

من میخوام روش ایجاد و اتصال به پایگاه داده sql در vs 2008 که شامل 4 فیلد نام ونام

خانوادگی و شماره وآدرس هست منو راهنمایی کنید:خجالت:

مشکل اصلی من اینه که اصلا نمیدونم چطوری پایگاه داده رو ایجاد کنم:عصبانی++::عصبانی++::گریه:

لطفا حتما راهنماییم کنید ممنون میشم:لبخند::لبخند:

Rejnev
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 18:52 عصر
سلام
یعنی کار با sql رو نمیدونید؟

mohammadpo
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 19:12 عصر
چرا دستورات sql رو بلدم چون تا حالا با acces کارکردم تو sql جدول نساختم.

یه سوال داشتم میخواستم ببینم از توی vs 2008 نمیتونیم جدول بسازیم

مثل visdata تو vb 6 .

باید تو sql 2005 جدول بسازیم وبه vs2008 لینک بدیم ؟؟؟؟؟؟

Rejnev
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 19:27 عصر
سلام
چرا هر دوش امکانپذیر است. ولی ساخت پایگاه و جدول در sql و سپس لینک دادن به VS بهتره.

Rejnev
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 19:37 عصر
برای کار با sql server به بخشهای مربوطه مراجعه کنید. ولی برای اتصال به sql و خواندن و نوشتن در جدولها یک کتاب ایبوک کارتون رو راه میندازه. از این سایتها میتونید دانلود کنید:

http://arsanjan.blogfa.com
و یا

http://farsiebook.com

mohammadpo
جمعه 16 مرداد 1388, 10:44 صبح
سلام دوست عزیز

من توسط vs 2008 یه دیتا بیس sql به نام data ساختم نام dataset هم dataset1 و نام

table هم student حالا ای جدول سه فیلد به نام های name , ls name , number هست

روی فورم سه تکس باکس برای هرکدو گذاشتم حالا سوالم اینه چگونکی اتصال به پایگاه داده

رو مرحله به مرحله بگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم

Rejnev
جمعه 16 مرداد 1388, 13:32 عصر
حتما
در ضمیمه چند عکس از کتاب آموزش C# محمد هاشمیان هست که نحوه اتصال و نمایش اطلاعات در VS رو نمایش میده که در تمامی زبان های VS تقریبا یکی است.
توجه کنید که در عکسها اتصال به یک بانک اکسس صورت گرفته که شما باید برای اتصال به SQL در پنجره Add Connection روی دکمه change کلیک کرده (در صورت نیاز) و در پنجره change data source گزینه microsoft sql server رو انتخاب کنید و بعد ok
در تکست server name نام سرور(معمولا (local)-داخل پرانتز-) نوشته میشود.
بعد از تعیین نام سرور در بخش select or enter a database name نام Database که جدول در آن قرار دارد را انتخاب میکنیم.
با زدن OK ما یک connection string به بانک داریم.
حالا در مراحل بعدی نام جداول باید انتخاب شود و ادامه کار در تصاویر موجود است.
دقت داشته باشید که روش های دیگری هم برای اتصال وجود دارد که با کمی جستجو در تاپیک ها حتما راه بهتری رو میتونید پیدا کنید.
توصیه من اینه که حتما یک کتاب یا ایبوک تهیه کنید. در ضمن ننوشتید که با چه زبانی کار میکنید.

mohammadpo
شنبه 17 مرداد 1388, 10:45 صبح
مرسی از راهنمایتون

من vb.net کارمیکنم راستش ای بوک دانلود کردم ولی تو مانیتور نمیشه خوند

اگه ممکنه شما یه کتاب خوب در مورد برنامه نویسی پایگاه داده با vb.net معرفی کنید تا من

اونو تهیه کنم .فکر کنم اینطوری بهتر باشه .

به نظر شما من وقت برای یادگیری c# بزارم یا وی بی؟

mn_zandy63
یک شنبه 18 مرداد 1388, 01:57 صبح
به نظر شما من وقت برای یادگیری c# بزارم یا وی بی؟

به نظر من که فرقی نمیکنه٬ هر زمان که لازم باشه میتونی سوییچ کنی (البته ناگفته نماند٬ با یک مقدار دردسر).
در نهایت بستگی به تیمی داره که بعدا ممکنه باهاشون کار کنی. چون اگه لازم باشه روی یک پروژه مثلا سی شارپ کار کنی اونوقت باید سی شارپ بلد باشی.
از اونجا که اغلب برنامه نویسای دورو بر ما سی شارپ کار هستند پیشنهاد میکنم سوییچ کنی به سی شارپ. مگه اینکه دور و بر تو فرق کنه :چشمک:
من خودم vb.net کار میکردم برای یک پروژه مجبور شدم سی شارپ بنویسم٬ خیلی راحت سوییچ کردم٬ و حالا C# مینویسم. VB.NET هم یادم رفته :بامزه:
هرچند VB.NET به نظرم یه چیز دیگه است :چشمک: