PDA

View Full Version : A Problem With Grid

mina1363
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 19:00 عصر
سلام دوستان
من برای دیتا گریدم در رویداد CellEnter یک messagebox.show() دارم و در رویداد CellMouseClick این دیتا گرید یک فرم باز میشه حالا میخوام وقتی کاربر روی هر سطر از این گرید کلیک کرد اطلاعات ستونها روی textbox های مربوطه اش نمایش داده بشه وقتی روی رویدادهای
RowHeaderMouseClick یا CellClick کد لازمم رو مینویسم اول messagebox.show اجرا میشه ولی من نمیخوام --این کدهام رو در چه رویدادی از گرید بنویسم که هم اطلاعات ستونها رو روی textbox نمایش بده و این messagebox.show هم پیداش نشه؟
پیشاپیش ممنونم

Mohsen229266
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 19:44 عصر
با سلام خوب وقتی MessageBox رو در رویداد CellEnter قرار دادید طبیعیه که موقع کلیک این ایونت اجرا میشه اصلا این MessageBox چه موقع باید ظاهر بشه ؟
برای نمایش در TextBoxها هم میشه از ایونت CellClick استفاده کرد.
یه مقدار درباره کاری میخواهید انجام بدید بیشتر توضیح بدید تا جواب بهتری بگیرید

mina1363
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 20:46 عصر
,وقتی کاربر به ستون مثلا 3 گرید میرسه وتب میزنه یا ستون 4 Select میشه این MessageBox نمایش داده میشه بله میدونم CellClick هم مناسبه ولی برای همشون این MessageBox زودتر نمایش داده میشه
حالا چکار کنم؟

Mohsen229266
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 20:57 عصر
خوب چرا در همون رویداد CellClick بعد از کدتون، با شرط خاص تون MessageBox رو نمایش نمی دید؟

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 21:48 عصر
میتونی از روشی مثل روش زیر استفاده کنی

bool MouseClicked = false;

private void dataGridView1_CellEnter(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if(!MouseClicked)
MessageBox.Show("Enter");
MouseClicked = false;
}

private void dataGridView1_CellMouseDown(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
{
MessageBox.Show("Mouse Click");
MouseClicked = true;
}