PDA

View Full Version : سوال: مقدار دادن به یکeckbox ch

night star
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 10:52 صبح
سلام
من می خوام به checkboxوقتی انتخاب بود مقدار 1 و در غیر اینصورت مقدار 0 را بدم می شه کمک کنید برای قسمت انتخاب شده می دونم که باید مقدار value را مساوی با یک قرار داد ولی برای قسمت غیر انتخاب نمی دونم
با سپاس

onlymaj
جمعه 16 مرداد 1388, 00:23 صبح
سلام.
اگه داری با نرم افزارهای سمت سرور کار می کنی باید تنها ثبت شدنش رو (وجود اون رو) چک کنی که اگه بود 1 و اگه نبود 0 ولی اگه داری در سمت کاربر برنامه می نویسی می تونی قبل از ارسال فرم یک تابع بیاد و تیک خوردن checkbox شما رو چک کنه و اگه چک نخورده بود مقدار صفر رو در value قرار بده .
موفق باشید

fumnimda
جمعه 16 مرداد 1388, 02:27 صبح
در تکمیل صحبت دوستمون مثال هایی رو در اینجا میارم.
فرض کنید که در صفحه فرمی به این صورت رو داشته باشیم:

<form method="post">
<input type="checkbox" name="state" id="state" value="NE">Check Me!!
<input type="submit" />
</form>

در صورت استفاده از php (به عنوان مثال) به صورت زیر خواهد بود که بعد از submit فرم اگر این عنصر وجود داشت یعنی تیک خورده بود و اگر set نشده بود یعنی تیک نخورده. به این صورت:

if(isset($_POST['state']))
echo $_POST['state']." is checked";

در جاوااسکریپت هم به این صورت می تونید چک کنید:

document.getElementById('state').checked
اگر =true بود که تیک خورد و گرنه تیک نخورده .
در کل اگر فقط میخواید 1 و 0 کنید تا کنترل کنید که انتخاب شده یا نه نیازی نیست که بهش value های 1 و 0 بدین چون انتخاب شدن یا نشدن خودش به معنی 1 یا 0 هست. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

night star
شنبه 17 مرداد 1388, 08:56 صبح
ضمن تشکر
من چون تو سایتم با چک خوردن این چک باکس ها کاربر یه کالا رو سفارش میده می خوام به جای 0 و 1 یک عبارت بنویسه و به کاربر نشون بده که چه کالاهایی انتخاب و چه کالاهایی انتخاب نشدن
در ضمن من با asp کار می کنم