PDA

View Full Version : باز کردن فایلها با هر فرمتی در C#

saed2006
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 16:24 عصر
سلام
برای باز کردن فایل از هر نوع توی سی شارپ چه کار باید کرد؟

saed2006
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 18:30 عصر
من دستور اجرای فایل رو اینطوری نوشتم

Process c = new Process();
c.StartInfo.FileName = (item.SubItems[2].Text);
c.Start();

ولی دو تا مشکل داره یکی اگر 5 تا فایل تصویری رو بخواد باز کنه یه پنجره باز میشه واسه هر 5 تا و فایلها سریع باز میشن و یکی رو بیشتر نمیشه دید
و مشکل دیگه هم اینکه که اگر پسوند فایل مثلا dll بود چون برنامه ای که باید باهاش dll باز بشه تعریف نشده سیستم هنگ میکنه
دوستان لطفا بگین چحوری این دو مشکل رو حل کنم؟

Amir Oveisi
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 20:38 عصر
خوب نمیشه یه روش کلی برای همه انواع فایل استفاده کرد. مثلا بعضی برنامه ها هستند که فقط یه نمونه از اون ها در یک لحضه میتونه اجرا بشه واسه همین اگر شما چند تا عکس میخواین باز کنین چون از اون برنامه فقط یکی میتونه در یک لحظه اجرا بشه عکس ها بعدی تو همون برنامه قبلی باز میشن و در نتیجه آخرین عکس رو می بینید.
برای یک سری فایل ها هم برنامه تعیین نشده که اجراشون کنه، برای این فایل ها یا باید خودتون یه برنامه تعیین کنید یا اینکه با تشخیص اینکه برنامه ای برای باز کردنش وجود نداره از اون رد بشید و برید سراغ فایل های بعدی.

موفق باشید

saed2006
پنج شنبه 15 مرداد 1388, 21:13 عصر
ببینید دوستان من میخوام برنامه رفتاری شبیه ویندوز داشته باشه مثلا اگر ویندوز نتونه برنامه ای رو باز کنه پنجره open with رو باز میکنه خب من چجوری میتونم این کار رو بکنم؟

Amir Oveisi
جمعه 16 مرداد 1388, 19:11 عصر
باید بری از بچه قرتی های بپرسی که فقط بلدن تو ویندوز سک بزنن و خرابش کنن!!! برو در جای که کاربران سیستم عامل هست !!! شاید هم کسی اینجا بدونه
خوب یکم کم لطفی کردین شما، اصولا یه برنامه نویس باید این چیزا رو هم بلد باشه تا بتونه گلیم خودشو از آب بکشه بیرون!

saed2006 جان این به درد میخوره:
http://www.informit.com
/articles/article.aspx?p=415193&seqNum=6 (http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=415193&seqNum=6)

موفق باشید

saed2006
جمعه 16 مرداد 1388, 20:09 عصر
ممنون امیر عزیز
کد های C# واسه اجرای فایل و استفاده از open with رو چجوری باید نوشت؟