PDA

View Full Version : درخواست راه اندازی بخش جدید

دوشنبه 03 اسفند 1383, 16:04 عصر
با سلام خدمت آقای کرامتی مدیر محترم سایت .
با توجه به رشد روزافزاون صنعت نرم افزار و it در ایران و جدید بودن این صنعت در ایران که به طبع دچار چالش ها و مشکلاتی است در جهت کمتر شدن این مشکلات با شناخت این صنعت حداقل برای اعضای خانواده سایت برنامه نویس پیشنهاد میکنم بخشی با عنوان صنعت It و یا هر عنوانی که مناسب مطالب گفته شده است اگر امکان دارد ایجاد نمایید .

با تشکر از شما و دیگر دوستانی که نظر خود را بفرمایند

دادوند
:موفق:

مهدی کرامتی
دوشنبه 03 اسفند 1383, 18:23 عصر
خوب قراره تو چنین بخشی چه جور صحبتهایی بشه؟

دوشنبه 03 اسفند 1383, 19:11 عصر
سلام خدمت آقای کرامتی :

مطالبی که در حال حاضر به ذهن من میرسه یا بهتر بگم بعضی از مشکلاتی که به ذهن بنده حقیر میرسه : چرا صنعت نرم افزار پیشرفت نمبیکنه . چرا بازار نرم افزار فقط شرکتهای دولتی هستند . چطور میشود بازار استفاده های خانگی رو بدست آورد . خوب مسلما ما هیچوقت نمیتونیم یک نرم افزار مثل یک پخش کننده فایل صوتی رو به عنوان محصول تولید کنیم چون قیمت مشابه این نرم افزار در یک سی دی به همراه صدها نرم افزار دیگه 500 تومان است . ولی آیا میشه این مشکلات رو دور زد . آیا ایده های جدید برای بدست آوردن این بازار وجود دارد .

یکی دیگه از مشکلات شناخت قیمت گذاری واقعی یک محصول و نرم افزار است .

این بخش همچنین میتونه محیط بحثی برای ایده های جدید نرم افزاری و یا ایده های جدید بازار یابی باشه .
که البته من خودم علاقه شدید به ایده های نرم افزاری دارم و تو این زمینه هم به چیزهای جالبی رسیدم و بازار خوبی تونستم برا خودم با یکی از این ایده ها ایجاد کنم .

همچنین مسایلی که چطور یک شرکت نرم افزاری سودهی داشته باشه نه اینکه مثل وضع الان که اکثر شرکتها در این زمینه زیانده هستند .

یا اینکه تولید کنندگان چرا فقط نرم افزار رو حسابداری و انبارداری میبینند آیا بازار ایران فقط همین هاست که البته من به شدت مخالفم و معتقدم که کسانی که در زمینه حسابداری و انبار داری و مشابه اینها کار میکنند اگه نگم بدترین ولی پر ریسک ترین زمینه رو انتخاب کردند . کما اینکه خیلی از این نرم افزار ها باشکست مواجه شده .

چرا روی مثلا اتوماسیون اداری یا همون paperLess کار دقیق صورت نمیگیره و من خودم در نمایشگاه مشهد دیدم که یک نرم افزار انتقال فایل و چهار پنج تا خرت و پرت دیگه با ظاهر رنگ و وارنگ اسمش بود اتوماسیون اداری . یا یک نرم افزار حسابداری نسخه trial رو دارم اگه این رو فقط هم ظاهرش رو ببینید دل کار کردن با این نرم افزار درتون از بین میره از بس رنگو وارنگ است . آخه تا کی نیروها با این روشهای اشتباه هدر بشه .

اینها بعضی از چیزهایی بود که به ذهن من حقیر میرسید حالا امیدوارم دوستان هم اگه مسله ای به ذهنشون میرسه حتی برا مخالفت مطرح کنند .

:)
:موفق: