PDA

View Full Version : گفتگو: نوشتن برنامه با قابلیت استفاده در ویستا

alih110
جمعه 16 مرداد 1388, 20:50 عصر
دوستان در این تاپیک قصد دارم در مورد برنامه برای وینودز ویستا بحث داشته باشیم .
از همه برای همکاری دعوت می کنم .

اولین بحث رو خودم شروع می کنم .

چه طوری یه برنامه بنویسیم که هم در ویستا و هم در اکس پی کار کنه ؟؟
یکسری کامپوننت ها روی ویستا عمل نمیکنه چاره چیست ؟

alih110
دوشنبه 19 مرداد 1388, 09:47 صبح
خوب مثل اینکه کسی مشکلی در برنامه هاش در ویستا نداره !!!!! :عصبانی: گفتم شاید بشه به یه نتایجی برسیم .

mmssoft
دوشنبه 19 مرداد 1388, 09:59 صبح
حالا چرا عصبانی می شید. معلومه که بعضی ها از این قبیل مشکل ها دارند. ولی خودشون رو ملزم نمی دونند که اون ها رو مطرح کنند یا شاید براشون فرقی نمیکنه یا بهش احتیاجی ندارند یا ... .

با زور که نمی شه به مردم گفت که سوالهاتون رو بپرسین. شما صبر کنین اگه کسی سوالی داشت می پرسه، اگر هم کسی نبود خوب بحثی هم صورت نمی گیره.

alih110
دوشنبه 19 مرداد 1388, 12:23 عصر
من کسي رو زور نکردم سوالاتش رو بپرسه !!! هر کي خواست بپرسه هر کي هم خواست نپرسه .

من نارحاتيم از اين هست که هيشکي حداقل يه جواب يا کمکي به سوال من نکرد چون من شديدا گير کردم .

شما خودت مثلا نرم افزار ورک تايم در ويستا کار ميکنه ؟؟؟

مهران رسا
دوشنبه 19 مرداد 1388, 12:32 عصر
اگه ویستا یا ویندوز سون 32 بیتی باشه که با وجود کامپوننت های مورد نیاز ، برنامه های VB اجرا میشن. platform های 64 بیتی رو نمی دونم .

alih110
دوشنبه 19 مرداد 1388, 12:48 عصر
حالا اگر مشکل کامپوننت ها حل شد .

کد های تحت ویندوز چی کار میکنه .

مثلا خاموش کردن ویندوز . اگر توی XP کار کنه توی Vista عمل میکنه ؟ اگر نه راه چاره ؟

mmssoft
دوشنبه 19 مرداد 1388, 13:36 عصر
شما خودت مثلا نرم افزار ورک تايم در ويستا کار ميکنه ؟؟؟

من نرم افزارم رو توی ویستای هم 32 بیتی و هم تو ویستای 64 بیتی امتحان کردم. تو هر دوتاش به درستی کار می کنه. مشکلی هم تو خاموش کردن و یا دیگر بخش هاش نداره.

مهران رسا
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:32 عصر
مثلا خاموش کردن ویندوز . اگر توی XP کار کنه توی Vista عمل میکنه ؟ اگر نه راه چاره ؟

اگه از API استفاده کنی فرقی نمیکنه که روی چه ویندوزی اجرا میشه . در حالی که بدون استفاده از API ،ممکنه توی ویندوزهای بعدی مایکروسافت ، مثلاً فایلی به اسم taskkill واسه بستن پروسه های در حال اجرا وجود نداشته باشه . ولی API همیشه و توی همه ویندوز های حال و آینده ی مایکروسافت پشتیبانی میشه .

mmssoft
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:50 عصر
اگه از API استفاده کنی فرقی نمیکنه که روی چه ویندوزی اجرا میشه . در حالی که بدون استفاده از API ،ممکنه توی ویندوزهای بعدی مایکروسافت ، مثلاً فایلی به اسم taskkill واسه بستن پروسه های در حال اجرا وجود نداشته باشه . ولی API همیشه و توی همه ویندوز های حال و آینده ی مایکروسافت پشتیبانی میشه .

دلیل شما درست و قانع کننده است. ولی یه چیزی من برای خاموش یا ریست یا لاگ آف یا هیبرنیت کردن کامپیوتر از توابع API استفاده نکردم ولی با این وجود تو ویندوز ویستا هم کار می کنه!!! :متفکر:

alih110
دوشنبه 19 مرداد 1388, 18:08 عصر
حالا کسی سورس خاموش کردن ، ری استارت و لاگ اف کردن ویندوز با استفاده از توابع API داره بزار ه . ممنون میشم .

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 19 مرداد 1388, 19:42 عصر
EWX_LOGOFF = 0
EWX_SHUTDOWN = 1
EWX_REBOOT = 2
EWX_FORCE = 4
EWX_POWEROFF = 8
EWX_RESET = EWX_LOGOFF + EWX_REBOOT + EWX_FORCE
Private Declare Function ExitWindowsEx Lib "user32.dll" (ByVal uFlags As Long, ByVal dwReserved As Long) As Long

فكر كنم نيازي به توضيح نداشته باشه.