PDA

View Full Version : مشاوره در انتخاب موضوع كتاب

mehrdad_rabbi
جمعه 16 مرداد 1388, 20:18 عصر
با سلام خدمت دوستان مدتي هست كه تصميم به نوشتن يه كتاب كردم سر در گم مو ندم
كه چه موضوعي رو انتخاب كنم مي خوام هم تكراري نباشه و هم از پسش در بيام لطفا در
مورد انتخاب موضوع كمكم كنيد كداميك از علوم زير و كدام مبحث از ان ها (نو آوري) ؟

علايق :

1- پايگاه داده ها
2- هوش مصنوعي
3- طراحي الگوريتم ها و ساختمان دادها
4- شبكه ها( نسل چهارم)

================================================== =====
من هستم.

azade.kazemi33
جمعه 16 مرداد 1388, 20:38 عصر
سلام
خب بستگی داره علاقه شما چیه؟
اما فکر میکنم هوش مصنوعی از بقیه جدیدتر و جذاب تر باشه و مسائل جالبی برای توضیح دادن داره
تو هوش تقطه های کور زیاده

mehdi_turbo
جمعه 16 مرداد 1388, 21:48 عصر
سلام
كتابي كه مي خاي بنويسي ماله كنكوره ؟ يعني صرفا خلاصه و تست و اين جور چيزاست ؟
يا نه كتاب درسي ؟
به نظر من اگه درسي باشه و جزء همين درسا هست بايد جوري باشه كه بچه هاي كارشناسي را جذب كنه ؟ تا فروشه خوبي داشته باشه ؟
مثلا مثل كتاب هاي جعفر نژاد صرفا ترجمه ( اونم چه ترجمه اي خدا پدر ش را بيامرزه)‌باشه به هيچ دردي نمي خوره بايد از تجربه نيز استاده كني داخلش !

mehrdad_rabbi
جمعه 16 مرداد 1388, 22:55 عصر
راستش خودم مي خوام اولين كارمو درمورد كوري نوييسي در sql شروع كنم يه كار مبنايي
ساده و قابل درك براي كاربر تازه وارد در پايگاه داده و تا ايندكس ها ادامه دهم نظرتون چيه؟

MIDOSE
شنبه 17 مرداد 1388, 00:46 صبح
یک روزی من می خواستم سورس یک برنامه ی خیلی ساده را به دانشجویی یاد بدم والا اصلن نمی دونستم چطوری حالیش کنم، اول فکر کردم مشکل از اونه ولی وقتی کمی فکر کردم و دیدم یکی مثل تنن بام چطوری تونسته این قدر شبکه، سیستم عامل و... را این قدر شیرین و قابل درک بگه پس یه فرقی هست چطوریه یکی می شه جعفر نژاد قمی(نگم بهتره) و یکی می شه تنن بام یا استالینگز و...

نوشتن مهم نیست، مهم بیان کردن مطالب به زبان قابل درک برای دیگران است.برای من کمی عجیب است که شما خیلی راحت می گید می خوام کتاب بنویسم اونم در چند موضوع مهم که نیاز به حداقل چندین و چند سال مطالعه ی فراوان و چندین سال تدریس است تا بشه طریقه ی اموزش را متوجه شد.

دوست عزیز در مورد حرفام کمی فکر کن اگه هنوز بر حرفتون پا برجا هستید بگید چون من یه چند تا دفتر صد برگ را خط خطی کردم شاید بتونم چاپ بکنمشون.

نکته: تمامی حرف ها بر این اساس است که شما می خواهید کتاب چاپ کنید نه این کتاب های الکترونیکی ابکی(حداقل ورژن ایرانیش).ضمنن مطلبی را به اشتباه اموزش دادن یا در موردش اطلاع کافی نداشتن و نشر ان یه جورایی جالب نیست(نمی گم گناه است چون نمی دونم)

mehdi_turbo
شنبه 17 مرداد 1388, 15:42 عصر
سلام مجدد
به نظر من كتابي را به بازار عرضه كن كه در عين زيبايي جلد از زيبايي محتوا نيز برخوردار باشه !
من بهت قول مي دم 60 درصد چيزي كه انگيزه ايجاد مي كنه براي خريد يه كتاب جلد اون است !
به نظر من شبكه بهترين موضوع در بازار كتاب در چند سال اخير بوده
حالا هر جور شما صلاح بدونيد

meysam_pro
شنبه 17 مرداد 1388, 16:17 عصر
ببینید دوست من، به نظر من اگر چند تا کتاب (که پایین اسمش رو مینویسم) ترجمه و تلخیص بشه ، سواد برنامه نویس های ما رشد زیادی میکنه(متاسفانه تعدادی از مهندسین ما که کم هم نیستن مشکل زبان دارن). این کتاب ها یه جورهایی تئوریه ولی فوق العاده مهم اند. علاوه بر این تو خیلی از دانشگاههای معتبر(MIT,Stanford,Calgary,...) تدریس هم میشن.

1.Applying.UML.and.Patterns.3rd.Edition
2.Guide to the Unified Process featuring UML, Java and Design Patterns
3.Rational Unified Process Made Easy A Practitioner's Guide to the RUP, The
4.Addison-Wesley - Applying Use Case Driven Object Modeling with UML (2001)
5.Addison-Wesley - UML Distilled A Brief Guide to the Standard Object Modeling Language 2Ed (1999)

من فکر میکنم این کتابها واسه یه مهندس نرم افزار یا سیستم از نون شب واجب تره.

mehrdad_rabbi
شنبه 17 مرداد 1388, 19:49 عصر
از تمام دوستان متشكرم من هم با نظر meysam_pro موافقم لطفا شماهم كتبي كه فكر مي كنيد ارزش ترجمه و تلخيص دارند نام ببريد

hamidinejad
پنج شنبه 02 مهر 1388, 18:40 عصر
به نظرم در زمینه طراحی الگوریتم کتابی که به صورت شیوا و روان الگوریتم های جدید را توضیح بدهد توی بازار کمه سعی کن قبل از چاپ به چند نفذ اینکاره بدی تا بخونن واشکالاشو در بیارن

modir
یک شنبه 26 مهر 1388, 16:59 عصر
به نظر من هم طراحي الگوريتم مبحث خوبيه كه كمتر مي شه كتابي در موردش توي بازار پيدا كرد