PDA

View Full Version : سوال: قابلیت انتقال فایلهای کامپایل شده با C++Builder 2009

#target
شنبه 17 مرداد 1388, 10:29 صبح
با سلام
آیا فایل های کامپایل شده توسط C++Builder 2009 به پیش نیاز برای اجرا نیاز دارند یا نه بصورت مجزا اجرا می شوند
یا مثل VC++ نیاز به C++ Redistriubutable PAckage دارند
اگر از Ribbon استفاده بشه چی ؟

Saeed_m_Farid
شنبه 17 مرداد 1388, 13:51 عصر
با سلام
آیا فایل های کامپایل شده توسط C++Builder 2009 به پیش نیاز برای اجرا نیاز دارند یا نه بصورت مجزا اجرا می شوند
یا مثل VC++ نیاز به C++ Redistriubutable PAckage دارند
اگر از Ribbon استفاده بشه چی ؟
سلام
مطمئناً حداقل نیاز به فایل های BORLNDMM.DLL، cc3290.dll، cc3290mt.dll، rtl120.bpl و vcl120.bpl خواهید داشت (همه در System32 هستند)، اما نسبت به استفاده از سایر کامپوننت ها، فایل های دیگری هم مجبورید رو سیستم مقصد کپی کنید (کنار برنامه یا System32)، برای اینکه ببینید برنامه از چه منابعی داره استفاده میکنه میتونید از Wise Installer استفاده کنید (از قابلیت Watch اون ) ...
این فایلهایی هستند که با Wise من برای یه پروژه ساده Watch کردم:

http://4.bp.blogspot.com/_-iYBFPKDI2I/Sn1IgwL924I/AAAAAAAAACU/P2UnASS1LLM/s1600/BCB2k9Reqiurements.bmp

اونایی که انتخاب شدند، برای خود ویندوز هستند و نیاز به کپی اونا نیست ...

موفق باشید.

vcldeveloper
شنبه 17 مرداد 1388, 17:13 عصر
مطمئناً حداقل نیاز به فایل های BORLNDMM.DLL، cc3290.dll، cc3290mt.dll، rtl120.bpl و vcl120.bpl خواهید داشت (همه در System32 هستند)
اگر در تنظیمات پروژه گزینه Build with runtime packages را غیر فعال کنید، نیازی به اون فایل ها هم نخواهید داشت، و کدهای استفاده شده در اون Packageها به فایل EXE شما لینک میشند (مثل دلفی).

#target
دوشنبه 19 مرداد 1388, 15:04 عصر
اگر در تنظیمات پروژه گزینه Build with runtime packages را غیر فعال کنید، نیازی به اون فایل ها هم نخواهید داشت، و کدهای استفاده شده در اون Packageها به فایل EXE شما لینک میشند (مثل دلفی).

هر چی گشتم این گزینه نبود
من C++Builder 2009 دارم .
اگه لطف کنید محل دقیقشو اعلام کنید !

Nima_NF
دوشنبه 19 مرداد 1388, 15:48 عصر
هر چی گشتم این گزینه نبود
من C++Builder 2009 دارم .
اگه لطف کنید محل دقیقشو اعلام کنید !
وقتی پروژه باز هست، از منوی project گزینه Option را انتخاب کنید و به packages بروید. این گزینه در آنجا قرار دارد.

#target
دوشنبه 16 شهریور 1388, 17:40 عصر
در صورتی که در برنامه از Access 2007 یا Access 2003 با ADO استفاده کرده باشیم
آیا نیاز است که Microsoft Data Access Components (MDAC) در کامپیوتر مقصد نصب باشد

vcldeveloper
دوشنبه 16 شهریور 1388, 19:04 عصر
آیا نیاز است که Microsoft Data Access Components (MDAC) در کامپیوتر مقصد نصب باشد
MDAC با خودِ ویندوز نصب میشه، نیازی نیست شما آن را نصب کنید، مگر اینکه از قابلیتی استفاده کرده باشید که نیاز به ورژن خاصی از MDAC داشته باشه، مثلا اگر نوع بانک اطلاعاتی شما Access 2007 باشه، باید نسخه ایی از MDAC که درایور Access 2007 را دارد، روی سیستم کاربر نصب باشد. MDAC ایی که درایورهای مورد نیاز Access 2003 را داشته باشه، امروزه روی همه ویندوز ها پیدا میشه.

دقت کنید که منظور از Access 2003 یا 2007 اینجا برنامه ایی که باهاش بانک را طراحی کردید نیست، بلکه منظور فرمت بانک هست که موقع ذخیره کردن بانک تعیین می کنید.