PDA

View Full Version : مقاله: آموزش کار با اکسس دِوِلوپر(exeکردن فایلهای نصب Access) ‏

soroush_k12
شنبه 17 مرداد 1388, 18:07 عصر
سلام
با توجه به نیاز اکثر دوستان به مقاله ای جهت آموزش کار با اکسس دولوپر ، این فایل pdf رو براتون گذاشتم. امید وارم که مفید باشه.

دوستان عزیز تشکر یادتون نره اگر مطلب مفید بود:قهقهه:

soroush_k12
یک شنبه 18 مرداد 1388, 19:24 عصر
سلام
دوستان محبت کنند اگر نظری در مورد فایل آموزشی دارند بدهند.

nabeel
یک شنبه 18 مرداد 1388, 20:43 عصر
سلام soroush_k12

ضمن تشکر از فایل آموزشی که قرار دادید . با توجه به اینکه خودتون درخواست کردید نظر بدیم , نظراتم رو در قالب چند سئوال مطرح میکنم .

دوست عزیز , اگه امکانش هست در خصوص Access Developer توضیح مختصری بدید . و اینکه موضوعیت استفاده از اون چیه ؟

با توجه به عنوان انتخاب شده جهت تاپیک , آیا تفاوتی بین این برنامه و یک برنامه SetUp ساز سطح پایین وجود داره ؟

و در آخر اینکه , وقتی ما در کشوری زندگی میکنیم که یکی از بهشتهای نرم افزارهای ارزون قیمت هستش و اکسس جزء لاینفک سیستمهای کامپیوتری موجود شده , آیا نیازی به Access Developer جهت توسعه نرم افزاری وجود داره ؟

با توجه به اینکه فکر میکنم پاسخگویی به این سئوالات وضعیت کلی و سمت و سوی Access Developer را مشخص خواهد کرد , خواهشمندم در صورت امکان پاسخهایی هر چند کوتاه به آن سئوالات داشته باشید .

ولی در پایان نظر کلی خودم رو تا این لحظه خدمت شما عرض میکنم : به نظر میاد Access Developer ارزش بررسی چندانی نداشته باشه .

با تشکر دوباره از شما

smderfan
یک شنبه 18 مرداد 1388, 22:21 عصر
سلام
soroush_k12 عزیز از زحمتی که کشیدید خیلی متشکریم.

برنامه Access Developer یک برنامه بسیار خوب و مفید فقط برای شروع کار با اکسس هست و در صورتی که کاربر حرفه ای باشد از این برنامه استفاده نخواهد کرد.
تنها ویژگی و مزیت خوب برنامه گزینه :

Include Access 2003 Runtime

است که در صورتی که اکسس نصب نباشد امکان اجرای برنامه را فراهم می کند.

کار این نرم افزار را یک برنامه Setup ساز براحتی انجام می دهد.

soroush_k12
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:00 عصر
سلام soroush_k12

ضمن تشکر از فایل آموزشی که قرار دادید . با توجه به اینکه خودتون درخواست کردید نظر بدیم , نظراتم رو در قالب چند سئوال مطرح میکنم .

دوست عزیز , اگه امکانش هست در خصوص Access Developer توضیح مختصری بدید . و اینکه موضوعیت استفاده از اون چیه ؟

با توجه به عنوان انتخاب شده جهت تاپیک , آیا تفاوتی بین این برنامه و یک برنامه SetUp ساز سطح پایین وجود داره ؟

و در آخر اینکه , وقتی ما در کشوری زندگی میکنیم که یکی از بهشتهای نرم افزارهای ارزون قیمت هستش و اکسس جزء لاینفک سیستمهای کامپیوتری موجود شده , آیا نیازی به Access Developer جهت توسعه نرم افزاری وجود داره ؟

با توجه به اینکه فکر میکنم پاسخگویی به این سئوالات وضعیت کلی و سمت و سوی Access Developer را مشخص خواهد کرد , خواهشمندم در صورت امکان پاسخهایی هر چند کوتاه به آن سئوالات داشته باشید .

ولی در پایان نظر کلی خودم رو تا این لحظه خدمت شما عرض میکنم : به نظر میاد Access Developer ارزش بررسی چندانی نداشته باشه .

با تشکر دوباره از شما
سلام جناب آقای nabeel
خیلی ممنونم که در مورد این تاپیک نظرتون رو دادین . من میدونم که شما یکی از اعضای خبره و با سابقه این انجمن نرم افزاری هستین و در بسیاری از تاپیک ها رد پای شما و نظرهای استادانه شما وجود داره که من خودم در بسیاری از موارد ازشون استفاده های خیلی زیادی کردم. اجازه بدین که نظرمودر مورد سوالات شما بدم:
1- Access Developer در واقع مهمترین کاری که میکنه اینه که فقط بانک اطلاعاتی شما رو به هم راه Access runtime برای سیستم هایی که احیانا اکسس روشون نصب نیست پکیج می کنه و کار خاص دیگه ای میدونم که انجام نمیده.
2-من با برنامه های setup ساز کارنکرده ام بنابرین تفاوتش رو نمی دونم فقط می دونم که Access Developer در واقع setupساز نیست فقط کاربرو گول میزنه.
3- من فکر میکنم برای کسی که میخواد فایل اکسسی که طراحی کرده رو بفروش برسونه بد نباشه که توسط Access Developer اونو پکیج کنه برای این که برای خریدار زیاد جالب نیست که برای فقط یک فایل مبلغی رو بده و ظاهر گول زنده برنامه نصبی Access Developer از هیچی بهتره.
باز هم از انیکه به این تاپیک توجه کردین و نظر دادین بسیار ممنونم

nabeel
دوشنبه 19 مرداد 1388, 18:14 عصر
سلام

رد پای شما ... وجود داره

امیدوارم که رد پای من رو روی دیوار ندیده باشید ( یاد جوک مارمولکه میفتم ! )
....

قبلاً یه بحث مفصل در خصوص Access Developer داشتم , ولی نمیدونم توی کدوم تاپیک بود ! برای همین هم تکرارشون نمیکنم .

متاسفانه ممکنه برای خیلی از مشتریها هم زیاد جالب نباشه که با این وضعیت اینترنت حجم مازاد نزدیک به 4 مگابایتی Access Runtime رو هم دانلود کنن . اون هم در حالتی که میشه گفت که از عجائب هشتگانه ! هستش که Office مفت و مجانی ( و یا حداکثر 1000 تومانی ) بر روی کامپیوتر یک هموطن نصب نباشه .

همونطوری که آقای دستگردی هم عنوان فرمودن , استفاده از یک برنامه SetUp ساز , مفید تر , کاربردی تر و حرفه ای تر هستش

با یادگیری Access Developer تنها میتونید برای Access فایا Setup بسازید , ولی با یک برنامه SetUp ساز میتونید برای هر برنامه دیگه ای هم SetUp بسازید ( شما که مادام نمیخواید با اکسس برنامه بنویسید ) . پس شرط تدبیر اینه که با یک تیر چند نشان بزنید .

مجدداً از توجه شما به این گفتگو سپاسگزارم

موفق باشید

soroush_k12
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 19:34 عصر
سلام آقای nabeel
از نظرات و همچنین توجه شما ممنونم

kamran749
جمعه 15 آبان 1388, 07:09 صبح
[soroush_k12]سلام
با توجه به نیاز اکثر دوستان به مقاله ای جهت آموزش کار با اکسس دولوپر ، این فایل pdf رو براتون گذاشتم. امید وارم که مفید باشه.

به نام خدا

سلام
من يك برنامه دارم كه جداي از فايل اصلي دو فولدر نيز كنار آن وجود‌ دارد كه يكي مخصوص بك آپ گيري و ديگري ملزومات آن مي‌باشد.اين برنامه را با Developer پكيج نمودم.اما دو فولدر را كنار برنامه نمي‌آورد. براي همين برنامه بعد از نصب توسط پكيج، اجرا نمي شود و ارور مي دهد.چكار كنم تا دو فولدر در كنار آن بيايد و هنگام نصب مشكلي نداشته باشد. خيلي متشكرم

اللهم صل علي محمد و آل محمد

ali190
جمعه 15 آبان 1388, 13:49 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزيز
من اين نرم افزار رو (Access Developer) رو از سايت زير :

http://rapidshare.com/files/110942353/access_2003_developer.rar.html
دانلود كردم.
فقط در مرحله 5 در هنگام install language به مشكل برميخورم.نميدونم چه فايلي رو ميخواد.اگه ميشه دوستان لطف كنند يا يه توضيح خيلي خيلي واضح ارائه كنند يا خود اون فايلي رو كه برنامه براي ادامه دادن نياز داره رو جهت استفاده آپلود كنند.(english)

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=39430&stc=1&d=1257504538

MOR_MS
جمعه 15 آبان 1388, 16:56 عصر
با سلام
من هم همین مشکل را داشتم از من سی دی همان آفیس و همان ورژن را خواست و من با قراردادن در دستگاه مشکلم حل شد
امید وارم مشکل شما هم حل شود

ali190
جمعه 15 آبان 1388, 17:57 عصر
من ولي مشكلم هنوز حل نشده.دقيقاً بايد چيكار كنم؟

kamkam1
جمعه 15 آبان 1388, 18:56 عصر
سلام
وقتی شما زبان را مثلا انگلیسی انتخاب می کنید یک دیالوگ Select Setup.exe ظاهر می شود درمرحله بعد بایدبه آدرس فایل Setup.exe خود پکیج office رفته Setup.exe Office2003 رامعرفی نمایید .

موفق باشید

ali190
شنبه 16 آبان 1388, 11:50 صبح
من هنوز موفق نشدم .اصلاً نميدونم چي ميخواد.فايل setup رو توي آفيس شناسايي نميكنه.
چيكار كنم؟

ali190
شنبه 16 آبان 1388, 12:12 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز
من خودم مشكل رو حل كردم
براي اين كار كافيه كل محتويات آفيس رو توي سيستم خودتون كپي كنيد ، بعدش اون فايل ستاپ اصلي آفيس رو كه پسوند exe هم داره رو به نام setup تغيير نام دهيد و فايل مورد نظر رو به داخل برنامه فراخواني كنيد.
اينم از اون كارا بود.

soroush_k12
شنبه 07 فروردین 1389, 21:52 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزيز
من اين نرم افزار رو (Access Developer) رو از سايت زير :

http://rapidshare.com/files/110942353/access_2003_developer.rar.html
دانلود كردم.
فقط در مرحله 5 در هنگام install language به مشكل برميخورم.نميدونم چه فايلي رو ميخواد.اگه ميشه دوستان لطف كنند يا يه توضيح خيلي خيلي واضح ارائه كنند يا خود اون فايلي رو كه برنامه براي ادامه دادن نياز داره رو جهت استفاده آپلود كنند.(english)

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=39430&stc=1&d=1257504538

سلام
نظر آقای MOR_MS درسته و با قرار دادن سی دی آفیس مشکل باید حل بشه. من که اینکارو کردم و مشکل حل شد.

soroush_k12
شنبه 19 آذر 1390, 09:49 صبح
من ولي مشكلم هنوز حل نشده.دقيقاً بايد چيكار كنم؟
با قرار دادن سي دي آفيس قاعدتا بايد مشكل حل بشه

itman93
چهارشنبه 12 آذر 1393, 21:06 عصر
سلام دوستان. این دولاپر برای آفیس 2003 هست.. من پروژمو با 2007 انجام دادم امکانش نیست برای 2007 هم توضیح بدید..

خواهش میکنم ازتون نیاز مبرم دارم به این کار.. ممنونم.

:ناراحت:

alone303
دوشنبه 23 آذر 1394, 21:30 عصر
اقا تشکر بابت اموزش و فایل تون خدا قوت