PDA

View Full Version : گفتگو: به نظر شما بهترین ستاپ میکر برای پروزه های ویبی

sina_saravi1
شنبه 17 مرداد 1388, 23:03 عصر
سلام دوستان

به نظر شما بهترین Setup Maker برای پروژه های VB چیه؟

mmssoft
شنبه 17 مرداد 1388, 23:23 عصر
به نظر شما بهترین Setup Maker برای پروژه های VB چیه؟

نرم افزارهایی زیاد برای ساخت ستاپ وجود دارد، اعم از Install Shield، Install Wise، Smart Install Maker، Setup2Go، Install2Go و ... . ولی از نظر من بهترین نرم افزارها برای ساخت Setup برای برنامه های VB، نرم افزارهای Smart Install Maker و Install Shield هستند.
ولی من بیشتر از نرم افزار Smart Install Maker استفاده می کنم. چون هم امکانات زیادی داره، هم ساده هست، هم کار با اون خیلی آسانه و هم خیلی کم حجمه.

اگه می خوای اون رو دانلود کنی به وبلاگ من برو و آخرین نسخه اون (5.03) رو همراه با سریال از لیست ابزارها دانلود کن.

وبلاگ من : www.VBAssistant.blogfa.com

Felony
شنبه 17 مرداد 1388, 23:43 عصر
من هم Smart Install Maker رو پیشنهاد میکنم ، واقعا عالی هست .

.:KeihanCPU:.
یک شنبه 18 مرداد 1388, 00:03 صبح
من هم Smart Install Maker رو پیشنهاد میکنم ، واقعا عالی هست .

با نظرتون موافقم

salehbagheri
یک شنبه 18 مرداد 1388, 00:57 صبح
معمولا تو هر کاری، برای انجام صحیح اون، باید به متخصصش مراجعه کرد!!!!

که فعلاً نرم افزار Install Shield معتبرترین نرم افزار تو این زمینه هست!!!!

mmssoft
یک شنبه 18 مرداد 1388, 01:23 صبح

دوست عزیز من آخرین نسخه این نرم افزار که 15 هست رو دارم. امکاناتش هم خوبه ولی 1- خیلی خیلی حجمش زیاده 2- کار باهاش نیاز به آموزش داره (با خودم نبودم) 3- خیلی سنگینه 4- عمل فشرده سازی فایل ها رو خوب انجام نمیده.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 18 مرداد 1388, 01:24 صبح
معمولا تو هر کاری، برای انجام صحیح اون، باید به متخصصش مراجعه کرد!!!!

اين درسته:تشویق:

البته بستگي به برنامه اي كه ميخوايد ستاپش كنيد هم داره. اگه خيلي حجيم و سنگين هست و نياز به يه ستاپ پيشرفته و متناسب با برنامه تون داريد Install Shield ميتونه بهترين گزينه باشه.

mmssoft
یک شنبه 18 مرداد 1388, 01:32 صبح
البته بستگي به برنامه اي كه ميخوايد ستاپش كنيد هم داره. اگه خيلي حجيم و سنگين هست و نياز به يه ستاپ پيشرفته و متناسب با برنامه تون داريد Install Shield ميتونه بهترين گزينه باشه.

تو این مورد شما درست میگین. اگه بخوایم ستاپ برای برنامه های حجیم بسازیم Smart Install Maker گزینه خوبی نیست و بهتره از اینستال شیلد استفاده کنیم.

ولی برای ساخت ستاپ برای برنامه های کم حجم (تا سقف 33 مگابایت) بهتره از نرم افزار Smart Install Maker استفاده کنیم.

sohrab o
یک شنبه 18 مرداد 1388, 02:03 صبح
من Ino رو سفارش میکنم، واقعا محشره

mmssoft
یک شنبه 18 مرداد 1388, 02:10 صبح
من Ino رو سفارش میکنم، واقعا محشره

Ino یعنی چی؟ کمی بیشتر توضیح بدید؟

mpmsoft
یک شنبه 18 مرداد 1388, 09:08 صبح
هر ستاپ سازی که Merge Modules رو پشتیبانی کنه خوبه

emadfa
یک شنبه 18 مرداد 1388, 09:26 صبح
یکی از دوستان اشاره کرد. برای اکثر نرم افزارهای دنیا از innosetup استفاده می کنند. کافیه در بیشتر برنامه ها ( برنامه های کوچک و متوسط ) به قسمت properties فایل اجرایی توجه کنید!!!

ضمنا این نرم افزار هم کد بازه و هم رایگان!!!!

HjSoft
یک شنبه 18 مرداد 1388, 10:08 صبح
SetupFactory و Wise هم خوبه . من كه تا حالا مشكلي نداشتم در ضمن هر دو امكان PojectScan رو دارن .

mmssoft
یک شنبه 18 مرداد 1388, 12:40 عصر
یکی از دوستان اشاره کرد. برای اکثر نرم افزارهای دنیا از innosetup استفاده می کنند. کافیه در بیشتر برنامه ها ( برنامه های کوچک و متوسط ) به قسمت properties فایل اجرایی توجه کنید!!!

ضمنا این نرم افزار هم کد بازه و هم رایگان!!!!

از این لحاظ درست میگین. مثلا ما نمی تونیم برای نرم افزاری مثل ویژوال استودیو با Smart Install Maker ستاپ بسازیم. ولی برای نرم افزارهای ساده تا سقف 30 مگاباتی، Smart Install Maker میتونه گزینه خیلی خوبی باشه.

salehbagheri
سه شنبه 20 مرداد 1388, 02:06 صبح
دوست عزیز من آخرین نسخه این نرم افزار که 15 هست رو دارم. امکاناتش هم خوبه ولی 1- خیلی خیلی حجمش زیاده 2- کار باهاش نیاز به آموزش داره (با خودم نبودم) 3- خیلی سنگینه 4- عمل فشرده سازی فایل ها رو خوب انجام نمیده.

ببینید دوست عزیز! شما اگه میخواهید یه ستاپ استاندارد برای برنامه تون بسازید، مجبورید که این سنگینی ها رو تحمل کنید!!

من خیلی از برنامه ها رو می بینم که با قدیمی ترین Install Shield ها منتشر شده اند ولی هیچ گاه موقع نصبشون دچار مشکل نشدم! (اگر هم شدم بخاطر چیزهای دیگه بوده)

اما در موقع نصب بیشتر برنامه ها، مخصوصاً بازی هایی که توسط بعضی از شرکت های داخلی با نرم افزارهای (** و ** و **) به صورت ستاپ در اومدند، اینقدر دچار مشکل شدم که حد نداره!

یکی تو ویستا باز نمیشه! یکی بخاطر حجم بسیار بالا نیم ساعت طول میکشه تا شناخته بشه! یکی ...

اما تمامی این مشکلات در Install Shield مرتفع شده!

ویژگی های دیگه ای که در Install Shield هست و خیلی ها دنبالشن:
ساخت دیالوگ های دلخواه، علاوه بر اون قابلیت استفاده از عکس، موسیقی یا فیلم در بکگراند!

از Install Shield حمایت نمی کنم ولی به نظر من هر نرم افزار خوب و مفیدی که کار رو برای دیگران راحت تر میکنه قابل ستایشه!

hossein033
سه شنبه 20 مرداد 1388, 06:39 صبح
با سلام خدمت دوستان

به نظر من که بهترین نرم افزار برای ساخت ستاپ Setup Factory هست که میتونه تشخیص بده که شما از چه فایهای استفاده کرده اید یا بهتر بگم Project Scan داره !!!

من که هر چی برنامه نوشتم از این نرم افزار استفاده کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده بهتره شما هم از این نرم افزار استفاده کنید البته خیلی ها می گن که Smart Installer هم خوبه ولی متاسفانه من باهاش کار نکردم ( راجع به اون هم تحقیق کن ) موفق باشید :لبخند:

mmssoft
سه شنبه 20 مرداد 1388, 07:22 صبح
ببینید دوست عزیز! شما اگه میخواهید یه ستاپ استاندارد برای برنامه تون بسازید، مجبورید که این سنگینی ها رو تحمل کنید!!

من خیلی از برنامه ها رو می بینم که با قدیمی ترین Install Shield ها منتشر شده اند ولی هیچ گاه موقع نصبشون دچار مشکل نشدم! (اگر هم شدم بخاطر چیزهای دیگه بوده)

اما در موقع نصب بیشتر برنامه ها، مخصوصاً بازی هایی که توسط بعضی از شرکت های داخلی با نرم افزارهای (** و ** و **) به صورت ستاپ در اومدند، اینقدر دچار مشکل شدم که حد نداره!

یکی تو ویستا باز نمیشه! یکی بخاطر حجم بسیار بالا نیم ساعت طول میکشه تا شناخته بشه! یکی ...

اما تمامی این مشکلات در Install Shield مرتفع شده!

ویژگی های دیگه ای که در Install Shield هست و خیلی ها دنبالشن:
ساخت دیالوگ های دلخواه، علاوه بر اون قابلیت استفاده از عکس، موسیقی یا فیلم در بکگراند!

از Install Shield حمایت نمی کنم ولی به نظر من هر نرم افزار خوب و مفیدی که کار رو برای دیگران راحت تر میکنه قابل ستایشه!

من که اینستال شیلد رو نفی نکردم. از نظر من و همه افراد دنیا که با کامپیوتر و برنامه های Setup ساز آشنایی دارند قوی ترین و پر امکانات ترین نرم افزار ستاپ ساز اینستال شیلد است. ولی واقعا میصرفه واسه یه برنامه فوقش 1 یا 2 مگابایتی با اینستال شیلد ُSetup درست کنیم؟؟
این جور مواقع Smart Install Maker به داد آدم میرسه.

Max Payne
سه شنبه 20 مرداد 1388, 07:31 صبح
واسه برنامه هاي كوچك Inno Setup عالي هستش كه اكثر برنامه ها با اين ستاپ ميكر ساخته ميشن واسه برنامه هاي غول كه مثه بازي ها اينا از Install Shield استفاده ميشه
Smart Install Maker چيزه بدي نيستش خوبه

mmssoft
سه شنبه 20 مرداد 1388, 07:38 صبح
واسه برنامه هاي كوچك Inno Setup عالي هستش كه اكثر برنامه ها با اين ستاپ ميكر ساخته ميشن واسه برنامه هاي غول كه مثه بازي ها اينا از Install Shield استفاده ميشه
Smart Install Maker چيزه بدي نيستش خوبه

من تا حالا Inno Setup رو امتحان نکردم ولی مطمئنم Smart Install Maker برای پروژه های کم حجم گزینه خوبی و هیچ گونه مشکلی هم نداره.
دارم دانلودش می کنم. فکر کنم خیلی چیز توپی باشه. ولی طبق اطلاعاتی که من دارم نرم افزار Inno Setup رو یک آدم معمولی به نام جردن راسل با زبان دلفی نوشته.

sina_saravi1
سه شنبه 20 مرداد 1388, 08:42 صبح
با سلام خدمت دوستان

به نظر من که بهترین نرم افزار برای ساخت ستاپ Setup Factory هست که میتونه تشخیص بده که شما از چه فایهای استفاده کرده اید یا بهتر بگم Project Scan داره !!!

من که هر چی برنامه نوشتم از این نرم افزار استفاده کردم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده بهتره شما هم از این نرم افزار استفاده کنید البته خیلی ها می گن که Smart Installer هم خوبه ولی متاسفانه من باهاش کار نکردم ( راجع به اون هم تحقیق کن ) موفق باشید :لبخند:

ممنونم

اگه لینک دانلود هم میداید خیلی خوب میشد:چشمک: