PDA

View Full Version : سوال: بازسازی فایل

dadsara
یک شنبه 18 مرداد 1388, 09:24 صبح
سلام
دوستان من یکی از فایلهای خود را هنگامی که می خواهم باز کنم پیامهای زیر ظاهر می گردد لطفا بفرمائید چگونه می توانم مشکل بوجود آمده را حل کنم

nabeel
یک شنبه 18 مرداد 1388, 21:22 عصر
سلام dadsara

تیک کنار گزینه Restart Microsoft Office Access رو بردارید و برنامه رو در حالت عادی باز کنید
در داخل برنامه اقدام به انجام عملیات Compact/Repair نمایید و در نهایت آبجکتها رو به داخل یک فایل جدید Import کنید .
البته این در صورتیه که شما امکان ورود به برنامه رو دارید و تنها این پیغامها به نمایش در میان

موفق باشید

dadsara
دوشنبه 19 مرداد 1388, 07:37 صبح
سلام
من مطابق فرمایش جنابعالی عمل نمودم ، بعد از زدن تیک مربوطه و انتخاب گزینه Dont Send ابتدا یک فایل بافرمت LDB ساخته شده ولی داخل اکسس نمی شود که از آنجا عملیات Repair را انجام دهم

nabeel
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:49 عصر
سلام

اگر هیچ از موارد ارائه شده قبلی در پست شماره 10 این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=142135), جوابگوی شما نیست , فایل شما دیگه به عنوان یک فایل غیر قابل بازیافت و یا فایلی با عدم امکان بازیابی کامل به شمار میاد .

ضمناً :

بعد از زدن تیک مربوطه

من از شما خواسته بودم که تیک رو بردارید نه اینکه بزنید .

موفق باشید

dadsara
سه شنبه 20 مرداد 1388, 07:41 صبح
ضمن تشکر از حسن توجه جنابعالی ، منظورم این بود که تیک را برداشته ام
بااستفاده از نرم افزار AccessFix و Advanced Repair توانستم اطلاعات جداول را بازیابی کنم ولی اولید فیلد من در جدول ID می باشد که از نوع Number است ، هر دوی این نرم افزارها همه اطلاعات را به غیر از ID برمی گردانند .
بنظر شما مشکل چیست ؟

nabeel
سه شنبه 20 مرداد 1388, 11:05 صبح
سلام

ولی اولید فیلد من در جدول ID می باشد که از نوع Number است ، هر دوی این نرم افزارها همه اطلاعات را به غیر از ID برمی گردانن

متاسفانه متوجه منظورتون نشدم .

dadsara
سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:05 عصر
سلام
با استفاده از دو نرم افزار نامبرده شده اقدام به Repair نمودم جالب است که همه اطلاعات برمی گردد ولی اولین فیلد که ID می باشد را برنمی گرداند
** اشتباه تایپی از طرف بنده بود منظورم اولین بود **

nabeel
سه شنبه 20 مرداد 1388, 17:55 عصر
سلام

اگه فیلد به عنوان یکی از فیلدهای دو سوی Relation در سطح جداول بوده باشه , امکان عدم بازیابی کامل اینگونه فیلدهایی وجود داره که بر میگرده به ماهیت خاص نوع Relation مورد استفاده و میزان ارتباط این فیلد با فیلدهای موجود در دیگر جداول .

سعی کنید ابتدا با ابزار Jetcomp فایل رو Comapct کنید و سپس از ابزارهایی مثل Access fix استفاده کنید

اگه مقاله معرفی شده در رفع مشکلتون کارساز نبوده ( با فرض اینکه تمامی پیشنهادها رو انجام دادید ) , سه راه حل , ممکنه داشته باشید :

- فایل رو در صورت کمی حجم برای من بفرستید , شاید ... ( فایلهای اکسس توی جای غریب با آدم بهتر کنار میان !؟! :متعجب: )
- بی خیال فایل بشید
- و راه حل سوم هم : نمیدونم باید چه کار کنید !!

جدای از شوخی , امیدوارم در حل مشکلتون بتونم کمکتون کنم

موفق باشید