PDA

View Full Version : sql server یا mysql

kochol
سه شنبه 04 اسفند 1383, 17:46 عصر
سلام

به نظر شما دوستان در کار با mysql و sql در asp.net خیلی تفاوت سرعت است؟

اصلا کدام بهتر است :گیج:

Behrouz_Rad
سه شنبه 04 اسفند 1383, 20:34 عصر
توضیحاتی که بنده قبلا در پاسخ به سوال مشابه یکی از دوستان در قسمت VB داده بودم:

زبان SQL که بیش از 20 سال از عمر اون میگذره و در اصل توسط شرکت IBM جهت استفاده در مین فریم های ساخت آن شرکت به وجود آمده، تا حالا دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده که باعث توسعه ی این زبان و به وجود آمدن بسترهای مختلفی جهت کار با داده های مختلف بانک های اطلاعاتی شده است.

MySQL (که در اصل به شکل my ess cue el نوشته می شود)، نیز که زمان زیادی از عمر آن نمی گذرد و پایه و اساس آن بر مبنای ANSI SQL است، محیطی جهت مدیریت بانک های اطلاعاتی از نوع SQL می باشد که جهت فراهم آوردن بستری مناسب جهت میزبانی برنامه های Desktop و برنامه های وب در مدل کلاینت-سرور است.
MySQL، به صورت Open Source است و دارای API هایی برای زبان های C، ++C، Eiffel، Java، Perl، PHP و Python می باشد.
به علاوه مایکروسافت، پرووایدرهای OLEDB و ODBC را نیز در جهت برقراری ارتباط با داده های MySQL در ویندوز ارائه می کند.
با معرفی NET. به دنیای برنامه نویسی، MySQL.NET نیز به وجود آمد که به MySQL اجازه برقراری ارتباط با محیط NET. را بدون نیاز به OLEDB می دهد.
MySQL، قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل های Unix،Linux، FreeBSD، Windowsو Mac را دارد که البته بیشترین کاربرد آن بر روی Unix و Linux است.
دلیل انتساب نام RDBMS به MySQL این است که MySQL، داده ها را به جای ذخیره سازی همه ی آنها در یک مکان واحد، در جداول مختلف ذخیره کرده و با نحوه ی برقراری ارتباطی که برای آن تعریف شده است، بین جداول ارتباط برقرار می کند که این عمل موجب افزایش سرعت ذخیره و بازیابی اطلاعات و انعطاف پذیری بسیار زیاد آن می شود.
SQL قسمتی از MySQL است که بر مبنای زبان SQL کار می کند.
همان طور که قبلا اشاره کردم، MySQL یک زبان Open Source است همانند لینوکس که مطمئنا هر چیزی که Open Source باشد دارای امنیت به مراتب بیشتری نسبت به یک نرم افزار غیر Open Source است.
در MySQL، هسته ی سرور از موتور ذخیره سازی داده ها جداست. بنابراین این امکان برای MySQL فراهم می شود که در برابر تقاضاهای بسیار زیاد کلاینت ها بدون به وجود آمدن کوچکترین اختلالی در عملکرد DBMS، با سرعت بسیار زیادی به داده های مورد نظر دسترسی پیدا کرده و آنها را در اختیار کلاینت قرار دهد.
دستورات MySQL نیز کاملا شبیه دستورات SQL است که نتیجه ی برگشت داده شده ممکن است، داده، تعداد رکوردهایی که شرط خاصی را دارند یا …
به طور خلاصه، مزیت MySQL نسبت به SQL Server‌ به شرح زیر است:
1) Open Source بودن که باعث می شود با توجه با نیاز، MySQL را سفارشی کنیم.
2) سرعت فوق العاده زیاد در پردازش درخواست ها و به مراتب داده ها
3) امنیت بالا
4) انعطاف پذیری زیاد
5) کاربرد آسان

البته توضیحات فوق دلیل بر برتری کامل MySQL بر SQL Server نیست. بلکه در مواردی SQL Server از MySQL برتر ظاهر می شود.
مقاله ای در مورد تفاوت ها و مزایا و معایب هر یک از DBMS های فوق:

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=2677

موفق باشید.

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 01:47 صبح
mysql و sql
فکر می کنم منظورتون از SQL همون SQL SERVER باشه
با asp.net و SQL SERVER راندمان خوبی میتونید بگیرید
شاید بهتر باشه MYSQL با یه تکنولوژی مثل PHP استفاده بشه مثل همین فروم.

kochol
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 18:01 عصر
من هم در کتابی که vb.net را یاد گرفتم نوشته بود که شما از هر دیتابیسی می توانید استفاده کنید ولی vb با sql server 70٪ سریعتر است.

توضیحاتی که بنده قبلا در پاسخ به سوال مشابه یکی از دوستان در قسمت VB داده بودم:

من این متن را قبلا خونده بودم دست شما درد نکند. :mrgreen:

فکر می کنم منظورتون از SQL همون SQL SERVER باشه
دقیقا

kochol
جمعه 07 اسفند 1383, 06:59 صبح
لطفا اگر مطلبی دیگر را می داند توضیح دهد