PDA

View Full Version : رکوردست از اول تا آخر

ali190
یک شنبه 18 مرداد 1388, 18:15 عصر
باسلام خدمت استید بزرگوار
اگه میشه اساتید بزرگوار لطف کنند و داستان رکوردست رو برای ما تازه کار ها نقل کنند که رکوردست چیه ، اصلاً چه موقع ازش استفاده میکنیم ، چه متدهایی داره، چطور میشه با رکوردست یک textbox توی یه فرم را به جدول وصلش کرد ، چطور میشه شرط توش تعیین کردد ، بین رکوردها حرکت کرد ، منظور از current db چیه؟ ، و............و اگه میشه خواهش میکنم به من نگید که توی سایت سرچ کنید و خوب بگردید یا جستجو کنید.م فقط اگه میشه مطالب واضح و جدید رو واسه ما تعریف کنید همراه با مثال.
دست همه شما رو میبوسم.

ali190
یک شنبه 18 مرداد 1388, 22:41 عصر
خيلي مشتاقم بدونم كه ركوردست چيه

dadsara
دوشنبه 19 مرداد 1388, 07:32 صبح
1- رکوردست می تواند به یک یا چند رکورد خاص اشاره کند
2- توسط رکوردست شما می توانید عملیات حذف ، بروزرسانی و ایجاد را انجام دهید
3- مقادیر موجود در رکوردست را می توانید به تسکت باکسهای موجود در فرم انتقال دهید
و . . .
(نظرات متفاوتی در استفاده و یا عدم استفاده از رکوردست می باشد که این مقایسه به عهده دوستان صاحب نظر می باشد و بنده دخالتی در آن نمی کنم )

ali190
دوشنبه 19 مرداد 1388, 13:26 عصر
اساتيد لطف كنن و راهنمايي كنند.

alirezabahrami
دوشنبه 19 مرداد 1388, 15:21 عصر
اساتيد لطف كنن و راهنمايي كنند.
با سلام
در فایل ضمیمه که بصورت pdf میباشد با رکوردست و متدهای آن آشنا میشوید .
موفق باشید

ali190
دوشنبه 19 مرداد 1388, 17:03 عصر
متن اين مقاله رو قبلاً‌خوندم ، درست اين متدهاشه ولي چطور بايد از اين دستورات توي يه برنامه واقعي استفاده كرد؟

ali190
دوشنبه 19 مرداد 1388, 22:05 عصر
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد.
من همه مقاله هاي سايتو خوندم تورو خدا چيزاي جديد بگين

dadsara
سه شنبه 20 مرداد 1388, 07:36 صبح
به عنوان مثال :
فرض کنید شما یک فرم دارید که این فرم آن باوند می باشد ، (مثلا برنامه پرسنلی یا سند حسابداری یا دبیرخانه )قصد دارید اگر در قسمت شماره پرسنلی کد فرد را وارد نمودید مشخصات آن در فیلدهای متناظر قرار بگیرد و اگر این شماره وجود نداشت پیامی مبنی بر . . . ظاهر گردد ،
2- در همین فرم بعد از رویت اطلاعات مربوط به رکورد خاص ، قصد دارید یکی از آن فیلدها را تغییر دهید
3- یا رکوردی که روی آن قرار گرفته اید را حذف کنید
. . .
در حالتهای فوق می توانید از رکوردست استفاده کنید

ali190
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:52 صبح
دوستالن خواهشاً یه عنایتی بکنید

wolfstander
پنج شنبه 25 آذر 1389, 09:58 صبح
سلام
اتفاقاً این مساله رو من هم الان بهش برخورد کردم تو بعضی از برنامه ها نیاز هست بهش
مقاله د رباره متدها بود و خیلی هم کامل
ولی از ابتداکه این رو چطور باید تعریف کرد و چه کار باید کرد، توضیحی داده نشده که اگه کسی از دوستان در این زمینه راهنمایی کنه،ممنون میشم

mahdisk1
جمعه 26 آذر 1389, 17:47 عصر
ما هم ممنون میشیم اگر دوستان عزیزی که اطلاعاتی دارن تو این زمینه ما رو هم راهنمایی کنن

Mahsa Hatefi
جمعه 26 آذر 1389, 20:33 عصر
دوست عزيز

عموما در اكسس فرمها مستقيما به جداول متصل هستند و با هر تغيير در فرم اطلاعات جدول متاثر مي شود . به اين فرم ها Bound گفته مي شود . اما ارتباط فرم هاي unbound با جداول در اكسس مي تواند از طريق دستورات اسكيوال و يا ركورد ست صورت گيرد بصورتي كه شما مي توانيد ابتدا بانكي را معرفي كنيد و سپس جدولي از بانك مورد نظر را در يك ركوردست قرار داده و با دستورات ركوردست ، اطلاعات فرم را به جدول مورد نظر و يا اطلاعاتي را از جدول فراخواني و در فرم خود بريزيد . اگر در همين فوروم سرچ بفرماييد نمونه هاي زيادي پيدا خواهيد كرد .
اگر موفق نشديد بفرماييد تا يك نمونه خدمتتان ارسال كنم

عذرخواهي مي كنم ، من اون لينك رو نديده بودم توي پست قبلي براي همين به خودم اجازه دادم مطلب بنويسم . اون فايل پي دي اف ركوردست رو كامل و روشن توضيح داده
موفق باشيد

RESMAILY
یک شنبه 28 آذر 1389, 09:19 صبح
به نام خدا
با سلام اگر اين اطلاعات به درد مي خورد عرض مي شود كه فهم عملكرد ركوردست ها بيشتر در قصه شبكه به داد آدم مي رسد. اجمالا در DAO ركوردست مهم ترين شي است و به اين ترتيب است كه يك مجموعه از ركوردهاي يك جدول برداشت و درحافظه مقيم مي شوند و بايد توجه داشت كه ماهيت آن از جداول و كويري ها و عبارات sql مستقا و متفاوت است. در سلسله مراتب اشياي Dao هم در ذيل مجموعه recordsets قرار مي گيرد.
سه نوع اصلي براي آنها ذكر شده است. نوع Table (ربطي به Table درخود بانك ندارد) نوي Dynaset و نوع snapshot كه هريك از اين انواع به ترتيب متدها و مشخصه هاي خاصي را حمايت مي كنند. مثلا نوع Table براي جستجو مي تواند از متدSeek استفاده كند و بسيار سريع تر از دو نوع ديگر است. نوع snapshot يك مجموعه فقط خواندني است و براي گزارش ها داراي سرعت بالايي است. dynaset هم براي كارهاي ويرايشي و غيره است.
شما اگر يك متد openrecrdset را با برك پوينت اجرا كرده و با Locale window مشخصات آن را بررسي نماييد.
نوعا در ADO نيز كم و بيش وضع به همين منوال است با تغييرات مختصر و سرعت بيشتري. همانطور كه عرض شد اهميت آشنايي دقيق با ركوردست و روال كار تا وقتي كه روي شبكه نرفته ايم كاملا مشخص نمي شود. آنجاست كه مثلا تفاوت انتخاب نوع ركوردست نتايج غيرمنتظره اي را به بار مي آورد. وگرنه در پروژه هاي كلاينت محور موضوع چندان ملموس نيست.
انشااله اين بحث ادامه پيدا كند.

headshoter
دوشنبه 16 خرداد 1390, 23:24 عصر
برای اینکه ما تازه کارها بیشتر متوجه بشیم میشه یکی از دوستان یه کد مثل سرچ یا اپدیت رو برامون بذاره؟؟

dadsara
سه شنبه 17 خرداد 1390, 07:45 صبح
سلام
قبلا همین نمونه موجود بوده است