PDA

View Full Version : سوال: نشان دادن هشدار در یک کلاینت دیگر

antisocial
دوشنبه 19 مرداد 1388, 22:15 عصر
سلام
تو یه سازمانی هستیم که چند کلاینت وابسته به یک سرور همگی یه اپلیکیشن رو که از قبل نوشتیم رو کامپیوتراشون نصب کردند.
حالا فرض کنید بخواهیم برنامه قابلیتی داشته باشه که من از یک کلاینت به یک کلاینت دیگه بخوام پیغامی رو بفرستم .
باید چه کار کنم؟
با تشکر:متفکر:

alireza_tavakol
سه شنبه 20 مرداد 1388, 05:46 صبح
چیزی که به ذهن من میرسه

1- شما می تونی از سیستم ارسال mail استفاده کنی ( یعنی هر کاربری یک صندق پستی داشته باشه و هر کسی با هر کسی که کار داره واسش یک نامه بنویسه و ارسال کنه حالا در صورتی که کاربر در وضعیت متصل به سیستم قرار داشت باید نامه مورد نظر رو ببینه/ نکته : در هنگام login کردن هر کاربر به سیستم باید نام client و آدرس IP کاربر رو در سیستم ذخیره کنی برای دسترسی های بعدی / و نکته دوم : در هنگام نصب نرم افزار یکی از پرت های نرم افزاری سیتم رو باز کنی تا برنامه برای اون پرت در حالت شنیدن قرار بگیره )

2- شما می توانی در هنگام نصب نرم افزارت سرویس Messenger سیستم عامل رو در صورتی که غیر فعال هستش فعال کنی و از طریق CMD و دستور Net send پیغام هات رو ارسال کنی

antisocial
سه شنبه 20 مرداد 1388, 11:49 صبح
میشه بگین از راه اول چه طور میشه استفاده کرد؟؟؟؟؟؟
مخصوصا نکته دومش......(در ضمن من به دنبال روشی میگردم که نیاز به ریفرش نداشته باشه یعنی به محض ارسال، کامپیوتر مقصد اونو ببینه)
ممنون

alireza_tavakol
سه شنبه 20 مرداد 1388, 14:39 عصر
من به دنبال روشی میگردم که نیاز به ریفرش نداشته باشه یعنی به محض ارسال، کامپیوتر مقصد اونو ببینه
ممنون

شما اگه به خواست ها و داده های مسئله دقت بکنی متوجه میشی که می خواهی یه برنامه گفتگوی یک طرفه تحت شبکه بنویسی ( Half duplex Chat in Network )

یعنی اینکه یه نفر یه چیزی بگه در همون لحظه (بدون Refresh) یه نفر دیگه متوجه گفته ها شخص مقابل بشه به شکلی که در هر ارتباط یک نفر گویند و یک یا چند نفر شنونده هستند!

واسه نوشتن یه همچین برنامه ای باید برنامه نویسی سوکت بلد باشی .

فایل ضمیمه شده این پست یک مقاله در زمینه سوکت Programing و یک مثال عملی از برنامه chat به زبان #C در VS 2005

بابک لونی - دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیر کبیر - دی ماه 1386 - تعداد صفحات 20 - زبان مقاله فارسی

obscure
سه شنبه 20 مرداد 1388, 14:48 عصر
سلام.من چند نمونه پروژه چت که در واقع واسه درس برنامه سازی شبکه ترم پیش دانشگام نوشتمو دارم اگر خواستی بگو واست میل کنم...خیلی ساده نوشتم.

antisocial
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 00:01 صبح
ممنون میشم اگر برام میل کنید
antisocial_372@yahoo.com