PDA

View Full Version : سوال: در خواست راهنمایی در چگونگی پیاده سازی سوال تستی

mrmohsen
دوشنبه 19 مرداد 1388, 23:47 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان
من گزینه های مسابقه رو که به صورت تستی تو دیتابیس ذخیره کردم میخوام تو یه فرم گزینه ها رو نمایش بدم میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که این ساختار رو چگونه پیاده سازی کنم؟
یعنی من تو جدول یه کلید گذاشتم که شماره سواله و چهار تا فیلد برای گزینه ها قراردادم آیا این روش به نظر شما درسته؟
اگه میشه دوستان اگه راه حلی دارن بوسیله ذخیره تو دیتا بیس باشه ممنون میشم؟

farmande
سه شنبه 20 مرداد 1388, 08:16 صبح
سلام
پاسخ بر اساس درک از توضیح بالا
به نظر من شما به دو جدول نیاز دارید
1-جدول سوالات
شامل فیلدهای زیر:
-فیلد شماره سوال
-فیلد سوال
-4فیلد برای 4گزینه
- فیلد شماره گزینه صحیح

2- جدول پاسخ دهنده
شامل فیلدهای زیر:

-ID پاسخ دهنده
-شماره سوال
-یک فیلد برای نتیجه(صحیح-غلط-نزده)

بهنام بهمنی
سه شنبه 20 مرداد 1388, 09:20 صبح
آيا شما راجع به ساختار پایگاه داده سئوال دارید (که اگر اینگونه است جاي سئوالتان اينجا نیست) و یا نجوخ نمایش؟

مباحث دیگری هم مطرح است؟

آيا همیشه فقط یک گزینه صحیح است
تعداد گزینه ها هموار 4 تا است
قصد تعریف سئوال تشریحی وجود دارد
مسابق فقط یکبار انجام می شود و یا دوره های مختلف دارد
...

kiosksoft
سه شنبه 20 مرداد 1388, 14:17 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان
من گزینه های مسابقه رو که به صورت تستی تو دیتابیس ذخیره کردم میخوام تو یه فرم گزینه ها رو نمایش بدم میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که این ساختار رو چگونه پیاده سازی کنم؟
یعنی من تو جدول یه کلید گذاشتم که شماره سواله و چهار تا فیلد برای گزینه ها قراردادم آیا این روش به نظر شما درسته؟
اگه میشه دوستان اگه راه حلی دارن بوسیله ذخیره تو دیتا بیس باشه ممنون میشم؟

دوست عزیز

برای طراحی سوال استاندارد , قوانینی به نام Question and Test Interoperability یا QTI تعریف شده است با استفاده از راهکارهای آن میتوان هر نوع سوالی با هر نوع و تعداد جوابی تعریف کرد. بیشترین کاربرد آن در Learning Managment System یا LMS میباشد(سیستم مدیریت آموزش)
.
.
اگر هدفتون طراحی سوالات قابل انعطاف و استاندارد هست,بهترین روش تابعیت از QTI میباشد.

با موضوعات ذیل سرچ کنید:

Question and Test Interoperability
Learning Managment System