PDA

View Full Version : استفاده از کامپیوتر شخصی بعنوان وب سرور

araelectronic@ymail.com
سه شنبه 20 مرداد 1388, 10:27 صبح
با سلام
من یک کامپیوتر دارم که از طریق adsl به اینترنت وصل هست و یک ip static تهیه کردم . حالا میخام بدونم امکانش هست وب سایتی را که طراحی کردم رو این کامپیوتر قرار بدم و از طریق اینترنت بتونم بهش دسترسی داشته باشم؟ اگه هست لطفا روش کار رو توضیح بدید

با تشکر

mostafa_shaeri_tj
سه شنبه 20 مرداد 1388, 10:55 صبح
اول باید ip سیتم valid باشه. بعد هم بسته به زبان سایتت php یا asp و asp.net باید سرویس وب سرور رو روی سیستم نصب کنی.
apache برای php
iis برای asp و asp.net
در ضمن سرعت (پهنای باند) اینترنت هم باید بالا باشه.

araelectronic@ymail.com
سه شنبه 20 مرداد 1388, 11:49 صبح
با تشکر از جوابتون
سرعت اینترنت چقد باید باشه ؟ میزان پهنای باند منظور میزان محدودیت دانلود هست؟

mostafa_shaeri_tj
سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:15 عصر
بستگی به سایتی داره که روی سرور قراره بزاری اگر خیلی بازدید کننده نداره 512 جواب میده.

mostafa_shaeri_tj
سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:18 عصر
یه سری به اینجا بزن .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=172281

araelectronic@ymail.com
سه شنبه 20 مرداد 1388, 15:56 عصر
سایت بیننده زیادی نداره برای ثبت سفارش نمایندگان هست . برای دسترسی به اون باید چه آدرسی را وارد کنم؟
میشه از دامین استفاده کرد؟

mostafa_shaeri_tj
سه شنبه 20 مرداد 1388, 20:56 عصر
برای دست رسی به سایت آدرس ip سرور کافیه.

ولی نکات امنیتی رو خیلی خیلی باید جدی بگیری.

araelectronic@ymail.com
سه شنبه 20 مرداد 1388, 23:26 عصر
خیلی ممنون از جوابهاتون . بعد از ip سیستم باید نام فایل را هم وارد کنم؟

mostafa_shaeri_tj
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 00:39 صبح
آره باید نام فایل رو همراه بامسیرش بیاری. یعنی اگه تو مسیر root گذاشتی فقط اسم فایل و اگر تو یه پوشه ی در مسیر اصلی گذاشتی باید اسم پوشه رو هم بیاری .
ولی یه استثنا ها یی هم وجود داره. مثلا اگر سرورت apache هست و زبان سایت php. کافیه یه فایل به نام index.php درست و اونو تو مسیر اصلی بزاری . اون وقت فقط با وارد کردن ip سرور تو مرورگر , به صورت اتوماتیک به فایل index.php ارجاع داده میشی.

jafarnia
دوشنبه 27 مهر 1388, 21:21 عصر
سلام.
اگر توي اين مورد بخوايم يك Domain داشته باشيم كه رو همين كامپيوتر مفروض هاست بشه، چه كار بايد بكنيم؟

Mohandes2009
شنبه 13 شهریور 1389, 22:53 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین ؟
من هم میخوام کامپیوترم به عنوان سرور باشه مثه ویندوز ایکس پی سرور چه کنم؟:ناراحت:

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 14 شهریور 1389, 03:37 صبح
برای استفاده از دومین هم بعد از اجاره نام دومین در منوی کنترل پنل بایستی ip سرور رو وارد کنید.

میشه بیشتر توضیح بدین ؟
من هم میخوام کامپیوترم به عنوان سرور باشه مثه ویندوز ایکس پی سرور چه کنم؟:ناراحت:

منظورتون از توضیحات بیشتر چیه؟

Mohandes2009
یک شنبه 14 شهریور 1389, 04:56 صبح
برای استفاده از دومین هم بعد از اجاره نام دومین در منوی کنترل پنل بایستی ip سرور رو وارد کنید.

منظورتون از توضیحات بیشتر چیه؟
من از اینا که گفتین سر در نمیارم واضح تر میگین؟:خجالت::لبخند:

persian_bigboy
یک شنبه 14 شهریور 1389, 17:40 عصر
سلام دوست من ، بعد از داشتن ip ولید شما باید یک DNS تهیه کنی مثلا سایت MYDNS.COM رایگان میده .
نکته دوم بایت یک IIS نصب کنی ، بعد سرور رو ADD HTTP HANDLER کنی ، و شما بعد از .NET و ... می تونی سرویس بدی .
حد اقل سرعت 1مگ دتیکیت خوبه که سایت بتونه باز بشه .
ولی من با سرعت 512 هم این کارو کردم . مرسی