PDA

View Full Version : سوال: تغییر در datagridview

abdolrab
سه شنبه 20 مرداد 1388, 11:40 صبح
سلام به همگی .
من یه datagridview دارم ولی وقتی که فیلدی از سطر ها را تغییر دهم ودکمه اینتر را بزنم سطری که تغییر داده ام کلا از datagridview نابدید میشود.
با تشکر

Mohsen229266
سه شنبه 20 مرداد 1388, 15:55 عصر
سلام لطفا بیشتر توضیح بدید تا متوجه منظورتون بشم کدتون رو هم بزارید

abdolrab
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:42 صبح
سلام لطفا بیشتر توضیح بدید تا متوجه منظورتون بشم کدتون رو هم بزارید
سلام .
من یک datagridview دارم و خودم دستورات مربوط ذخیره ان را نوشته ام . اما وقتی برای تست ذخیره آن datagridview را تغییر می دهم ولی بلا فاصله پس از تغییر سطری را که فیلدی از آن تغییر داده ام از datagridview ناپدید می شود. ومن اگر دکمه ذخیره را بزنم چون از datagridview می خواند آن سطر تغییر داده دیگر وجود ندارد که ذخیره را انجام دهد بنا بر این هشدار میدهد.مگر انکه آن اخرین سطر datagridview باشد در این صورت سطر تغییر داده شده باقی می ماند. ومن دستورات مربوط به ذخیره را روی آن اجرا می کنم ودرست ذخیره میشود . ولی نمیدانم چرا بقیه سطر ها پس از تغییر حذف می شوند .؟
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

Mohsen229266
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 13:05 عصر
دوست عزیز نمونه کدتونو بزارید

hozouri
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 13:20 عصر
سلام .
من یک datagridview دارم و خودم دستورات مربوط ذخیره ان را نوشته ام . اما وقتی برای تست ذخیره آن datagridview را تغییر می دهم ولی بلا فاصله پس از تغییر سطری را که فیلدی از آن تغییر داده ام از datagridview ناپدید می شود. ومن اگر دکمه ذخیره را بزنم چون از datagridview می خواند آن سطر تغییر داده دیگر وجود ندارد که ذخیره را انجام دهد بنا بر این هشدار میدهد.مگر انکه آن اخرین سطر datagridview باشد در این صورت سطر تغییر داده شده باقی می ماند. ومن دستورات مربوط به ذخیره را روی آن اجرا می کنم ودرست ذخیره میشود . ولی نمیدانم چرا بقیه سطر ها پس از تغییر حذف می شوند .؟
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

دوست عزیز با توجه به این که خودتون دستورات مربوط به ذخیره سازی رو نوشتید 100% اشکال از کد های خودتون است در حالت عادی دیتا گرید ویو هیچ مشکلی نداره ...

abdolrab
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 12:12 عصر
دوست عزیز نمونه کدتونو بزارید
سلام به نظر من کدم مشکلی نداره چون وقتی سطر آخر را که حذف نمی شود را ذخیره می کنم مشکلی پیش نمی اید و درست حذف می شود.
اما حالا که شما میگوید شاید از کد من است براتون کد کامل قسمت ذخیره رو براتون میگذارم چون در رابطه با گرید ویو کد دیگه ای ندارم .وبقیه حالت ویزارد c# هستند.

کد مربوط به ذخیره:
private void myBindingNavigatorSaveItem_Click(object sender, EventArgs e)
{

SqlConnection objconnection = new SqlConnection(myconnection_string);
int i, idj, tedad, ghimat;
for (i = 0; i < myDataGridView.RowCount; i++)
{
idj = int.Parse((myDataGridView.Rows[i].Cells[0].Value).ToString());
tedad = int.Parse((myDataGridView.Rows[i].Cells[1].Value).ToString());
SqlCommand mycommand = new SqlCommand("UPDATE table1 SET tedad = @tedad WHERE (fid=@fid AND idj = @idj AND tedad ='0')", objconnection);
mycommand.Parameters.AddWithValue("@fid", fid);
mycommand.Parameters.AddWithValue("@idj", idj);
mycommand.Parameters.AddWithValue("@tedad", tedad);
objconnection.Open();
mycommand.ExecuteNonQuery();
objconnection.Close();
}
}

Mohsen229266
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 20:19 عصر
دوست عزیز فکر نمیکنم این کدی گذاشتید مشکلی داشته باشه شما برای ارتباط از SqlDataAdapter هم استفاده میکنید همین مشکلو دارید؟ اگه اینطوری هست برنامتونو بزارید تا چکش کنیم

abdolrab
شنبه 24 مرداد 1388, 09:22 صبح
سلام:
خیلی متشکر. چکش می کنم اگه نشد کدمو براتونه می گذارم.