PDA

View Full Version : سوال: انتقال اطلاعات یک فرم به فرم دیگر

hamid_193
سه شنبه 20 مرداد 1388, 14:13 عصر
یه سوال خیلی ساده دارم که نمی دوم توی اکسس چه جوری انجام میشه:عصبانی++::گیج:
یه فرم دارم که توش یک سیری تکس باکس هست که اطلاعاتی داخل اون هست
می خوام وقتی فرم دیگه ای باز می کنم یک اطلاعات سری از تکس باکس های قبلی به این فرم منتقل بشه
ممنون میشم اگه یک فایل نمونه هم بفرستید
با تشکر از همه دوستان

dadsara
سه شنبه 20 مرداد 1388, 14:40 عصر
این هم یک نمونه
فرم1 را اجرا کنید بعد از اشغال فیلدها کلید موجود روی فرم را فشار دهید

hamid_193
سه شنبه 20 مرداد 1388, 14:57 عصر
دوست عزیز خیلی ازت تشکر می کنم بابت این کمکت - از صبح تا حالا دستم به این مورد کوچیک بند بود - حالا یه سوال دیگه که ربط داره به این کار
چه جوری میشه اطلاعات فرم اول را طول یک متغیر بریزیم و توی فرم دوم این اطلاعات را بازخوانی کنیم
فکر کنم از این طریق هم بتونیم به جواب سوال قبل برسیم - میشه نمونه بدید
واقعا ممنون

hamid_193
سه شنبه 20 مرداد 1388, 15:29 عصر
دوست عزیز من نمی تونم فعلا پیغام خصوصی بدم
برای همین مجبورم از اینجا پیغام بدم
ایا امکانش هست من id شما را داشته باشم تا از طریق چت بتونم سوالاتم را ازتون بپرسم
این جور راحت تره

dadsara
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 07:29 صبح
باتوجه به اینکه شاید دوستان دیگر در خصوص این مشکل مبتلا به باشند لطفا مطالب خود را در همین تاپیک مطرح کنید ، تا ازنظرات سایر دوستان نیز بهره مند گردیم

hamid_193
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 08:45 صبح
دوست عزیز
من از برنامه دادسرای شما این استفاده را کردم و یاد گرفتم که به چه شکلی میشه از طریق کامبو باکس یک کوئری را فیلتر کرد - این امکان توس صفحه چاپ استفاده شده بود
یکی دیگه از دوستان برنامه ای فرستاده بود که سطح دسترسی را میشد تعریف کرد و با اون میشد روی دکمه ها و حتی تکست ها محدودیت ایجاد کرد
اما برنامه من :
من یه برنامه می خوام بنویسم که یک کاربر بتونه اطلاعات را درون یک فرم را پر بکنه البته این فرم شامل یک tabctrl است که درون هریک از صفحات اون subform خاصی به همراه کلید وجود دارد
من میخوام با توجه به برنامه شما و برنامه سطح دسترسی ها برنامه را جوری تغییر بدم که یک کاربر بعد از اینکه تونست وارد برنامه بشه نتونه کلیه اطلاعات را ببینه و فقط اطلاعات مربوط به شرکت خودش را ببینه
دوست عزیز اگه بتونی این کمک را بهم بکنی بی نهایت ممنون دارت میشم
فایل را هم براتون می فرستم
این نکته را باید بگم فرمی که درواقع فرم اصلی هست اسمش pishnahad هست

dadsara
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:47 صبح
فرقی برات می کنه که فرمت فایل 2003 باشه یا 2007 ؟

hamid_193
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:53 صبح
2007 باشه بهتره - مممنون از لطفتون

dadsara
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 10:29 صبح
نتونه کلیه اطلاعات را ببینه و فقط اطلاعات مربوط به شرکت خودش را ببینه
از کجا باید فهمید که شرکت خودش چیه ؟ یا اینکه این فیلد در کدام فیلد و کدام جدول ذخیره میشه ؟

hamid_193
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 10:57 صبح
ببینید
کاربران هر شرکت که معرفی میشند باید در جایی براشون تهریف بشه که به چه شرکتهایی دسترسی باید داشته باشند
حالا ممکنه فقط یک شرکت باشه ممکنه چند تا شرکت

dadsara
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 11:04 صبح
فیلد کد گروه کاری برای همین منظور طراحی شده است
شما بعد از لاگین بر برنامه این کد را در جائی (مثلا فرم استارت) نگه دارید و بعد از باز شدن فرم مورد نظراطلاعات فرم را با این کد مقایسه کنید

hamid_193
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 12:44 عصر
نتونستم - مشکل من اینه که زیاد کد نویسی بلد نیستم :لبخند:

dadsara
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 14:31 عصر
موضوع را زیاد پیچیده می کنی
بعد از لاگین ، سطح دسترسی را به فرم Start مشابه همان نمونه ای که خودت می گی در اختیار داری منتقل کن و جهت ویرایش ، حذف و یا ایجاد آنرا مقایسه کن

bluray
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 18:01 عصر
سلام
به نظر میاد تاپیک ها خیلی فعال نباشند .
سوالی داشتم
دوستان من فرم 1 و 2 توی برنامه ام دارم . دارم یه ادیتور اسمبلی رو شبیه سازی می کنم.
فرم یک دستورات رو توی یک ریچ باکس می گیره . حالا می خوام این دستورات در قالب یک رشته در فرم دوم قابل دسترس باشند . کار های زیر رو انجام می دم:
در فرم یک:
کد مربوط به دکمه برای رفتن به فرم دوم:
form2 f2=new form2();
f2.show();
حالا در فرم دوم:
در رویداد فرم لوود:
string all;
در کد مربوط به دکمه :
form 1 f1=new form1();
all=f1.richtextbox.text;
اما بعد از اجرای این دستورات هیچ چیزی داخل all ریخته نمیشه . برنامه حتی خطا هم نمی گیره .
سعی کردم این کار رو با ریختن محتوای چند تا لیبل از فرم یک در چند تا لیبل فرم دو امتحان کنم اما محتوای لیبل ها هم کپی نشدند .به نوعی می شه گفت انگار نه انگار که اتفاقی افتاده . اما برعکس این قضیه انجام میشه . مثلا از داخل فرم یک می تونم اطلاعات فرم دو رو داشته باشم . modify تمام المان ها رو هم روی public تنظیم کردم . اگر تنظیم نکرده بودم اصلا قابل نوشتن نبود این کد .
یا حق
به کمکح فوری شما احتیاج دارم .

hamid_193
شنبه 24 مرداد 1388, 12:45 عصر
دوستان عزیز من هنوز مشکلم رفع نشده - به شدت با مشکل مواجه شدم
ازتون کمک می خوام که این برنامه را برای من تمام کنید

dadsara
شنبه 24 مرداد 1388, 14:20 عصر
سلام
نمونه ای که خواسته بودی ، ابتدا فرم 1 را بازکن مقادیری در دو تکست باکس تایپ کن سپس با فشاردادن کلید موجود روی فرم این فرم را ببند
حال فرم 2 را باز کن می بینی که آخرین مقادیری که در فرم 1 زده بودی در پیش فرض این فرم قرار گرفته است