PDA

View Full Version : سوال: ساخت property برای UserControl که شبیه ComboBox باشه و محتویات پویا داشته باشه

alireza_tavakol
سه شنبه 20 مرداد 1388, 17:01 عصر
اگه دیده باشین فرم یک خصوصیتی داره به اسم MainMenuStrip که در هنگام تنظیم کردن این خصوصیت ComboBox باز می شود ، محتویات این ComboBox پویا است به شکلی که به تعداد menuStripهای اضافه شده به فرم ، Item دارد .

حالا منم می خوام واسه UserControl که خودم طراحی کردم یک خصوصیت داشته باشم که حالت ComboBox رو داشته باشه.( تا اینجا قضیه مشکلی ندارم چون نوع property رو enum تعریف میکنم و حالت کمبوباکس رو پیدا میکنه ) ولی نمی توان Item های موجود در این comboBox رو تغییر بود . به نظر شما باید چی کار کنم تا مشکلم حل بشه؟

daneshjoo2
سه شنبه 20 مرداد 1388, 17:49 عصر
سلام
اگه property رو مثلا از جنس menuStrip تعریف کنی، خود به خود مثل property فرم ("MainMenuStrip") به صورت پویا و به شکل comboBox می شه.

alireza_tavakol
سه شنبه 20 مرداد 1388, 18:12 عصر
با تشکر

من MainMenuStrip رو مثال زدم تا مفهوم منظورم مشخص بشه

والا من می خواهم به جای menuStrip های که روی فرم هست و توی comboBox که مربوط به MainMenuStrip است لیستی از TextBox های که رو فرم قرار داره نشان داده بشه!

daneshjoo2
سه شنبه 20 مرداد 1388, 20:01 عصر
خب property رو از جنس textbox تعریف کن. خودمم شک کردم.:متعجب:
عکسش:

alireza_tavakol
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 00:35 صبح
با سلام و تشکر

من می خوام خصوصیتی داشته باشم به شکل ComboBox و مقادر یک آرایه رو به عنوان Item به اون ComboBox اضافه کنم:عصبانی++: