PDA

View Full Version : کمک - query همراه با Progressbar

nima_trade
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 17:57 عصر
سلام
چگونه می شود برای query یک progressbar گذاشت تا درصد پیشرفت آن را نمایش دهد
این سوال چندین بار مطرح شده ولی هیچ کس جواب درستی به آن نداده است
و این خیلی جالب است که از بین این همه برنامه نویس خوب کسی به این سوال جواب ندهد. شاید هم کسانی که بلد هستند نمی خواهند به این سوال پاسخ دهند :wink:

لطفآ کمک کنید :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج:

Touska
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 19:48 عصر
یک بار جواب تو سایت دیدم یک جستجو کنی پیدا می کنی

ولی فکر کنم رویداد OnFetchProgress و OnFetchComplete می توانید استفاده کنید

موفق باشید :موفق:

مهدی کرامتی
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 20:58 عصر
این امکان را باید Database Engine به شما بده، نه اینکه انتظار داشته باشید که از طریق برنامه نویسی بتوانید آن را انجام دهید، چون عملکرد موتور دیتابیس بصورت پرسش و پاسخ است. وقتی شما پرسش را ارسال میکنید تا زمانی که پاسخ آماده نشده شما نمیتوانید پاسخی از سرور درباره آن پرسش دریافت کنید.

hr110
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 21:42 عصر
سلام،
کوئری یا همان پرسش از بانک اطلاعاتی هیچگاه زمان مشخصی نداشته و زمان شروع و پایان ان مشخص نیست، بنابراین شما نمیتوانید progressbar برای آن قرار دهید :)

دنیای دلفی
چهارشنبه 05 اسفند 1383, 21:56 عصر
با استفاده از کامپوننت InfoPower 4000 می توانی این کار را انجام بدهی چون بعضی از کامپوننتهای آن دارای Event های هستند که این پروسه را انجام می دهند .

:موفق:

nima_trade
پنج شنبه 06 اسفند 1383, 22:18 عصر
اگر ممکن است دقیق تر توضیح دهید و یا یک مثال ارائه کنید :گیج: :گیج: :گیج:

آقای HR110 در برنامه حسابرس شرکت مفتاح رایانه این کار را انجام داده پس شدنی است :wink:

دنیای دلفی
پنج شنبه 06 اسفند 1383, 22:52 عصر
آیا کاموننت IP4000 را دارید .

یک سری به سایت www.woll2woll.com بزنید .

Ali Najafian
پنج شنبه 06 اسفند 1383, 23:02 عصر
تو این سایت پولی است

دنیای دلفی
جمعه 07 اسفند 1383, 10:55 صبح
چون این سایت ضد Warez است نمی توانم Upload یا لینک بدهم از اگه مدیر سایت اجازه بده من حرفی ندارم .

hr110
جمعه 07 اسفند 1383, 11:33 صبح
آقای HR110 در برنامه حسابرس شرکت مفتاح رایانه این کار را انجام داده پس شدنی است :wink:

من اعتبار برنامه نویسی ام رو سر این مطلب گرو میزارم که نمیشه، ضمناً به بچه های مفتاح رایانه هم سلام برسونید :flower:

البته استاد اینپرایز هم در این مقوله نظری داده اند : :wink:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=12045&highlight=progres%2A+query

nima_trade
جمعه 07 اسفند 1383, 12:10 عصر
آقای HR110 آیا این برنامه را دیدید ؟؟؟
آخه تو این برنامه این کارو انجام میده
شاید هم یک progressbar ساختگی باشد و هیچ کاری را انجام ندهد و فقط نمایشی باشد

من در query می خواهم عملیان زیر را انجام دهم

USE TestSC
EXEC sp_addumpdevice 'disk', 'backup','d:\backup_1.dat'

BACKUP DATABASE TestSC TO backup

شما روش دیگری را دارید؟؟؟

FirstLine
جمعه 07 اسفند 1383, 18:08 عصر
با سلام
من از DBISAM که استفاده میکنم خود DBISAMQuery یک Event به نام OnQueryProgress داره و من با کمک آقای کرامتی تونستم از این گزینه استفاده کنم.
مراحل کار :
1- ابتدا در بالای صفحه ای که کامپوننت DBISAMQuery قرار دارد عبارت زیر را اضافه کنید

private
{ Private declarations }
public
Query_ProgressBar:TProgressBar;
end;
2- سپس در Event کامپوننت OnQueryProgress عبارت زیر را وارد کنید

if Query_ProgressBar <> nil then
Query_ProgressBar.Position:=PercentDone;
3- حالا در هر جایی که خواستیم از Progress استفاده کنیم یک Progress در فرم قرار میدهیم و در قسمت جستجو کد زیر را قرار میدهیم:

ProgressBar_Main.Position:=0;
DM_Law.Query_ProgressBar:=ProgressBar_Main;

این Progress خیلی دقیق و جالب کار میکنه اما من اینو توی DBISAM تونستم استفاده کنم، امیدوارم بدردتون بخوره :flower:
با تشکر

دنیای دلفی
جمعه 07 اسفند 1383, 22:56 عصر
همیشه DBISAM کارش درست بوده و آقای کرامتی
:flower:

hr110
جمعه 07 اسفند 1383, 23:17 عصر
سلام
دوست عزیز اقای نیما_ترید کاری که شما میخواهید انجام دهید به هیچ عنوان اول و انتهای ان مشخص نیست، بنابراین شما نمیتوانید برای اینمظور از progressbar استفاده کنید. progressbar را زمانی شما میتوانید استفاده کنید که ابتدا و انتهای کارتان مشخص باشد، اگر پشتیبان گرفتن اطلاعات شما همواره یک زمان خاصی طول بکشد برای دفعات بعد میتوانید از تایمر برای نمایش میزان پیشرفت کار استفاده کنید.

البته من هنوز نفهیمده ام که شما چه اجباری برای اینکار دارید :confy2:

Ali Najafian
یک شنبه 14 فروردین 1384, 14:18 عصر
در کل هیچ راهی برای این کار وجود ندارد؟؟؟

:گیج: :گیج: :گیج:

nilufari
یک شنبه 14 فروردین 1384, 21:51 عصر
برنامه نویسان پیشکسوت اگه یادشان باشد FoxPro تحت داس به هنگام اجرای Query هاش خودش یه ProgressBar جالب به نمایش میگذاشت .. من در تعجبم DataBase Engin های جدید و امروزی چطور این ویژگی را ندارند ؟ :گیج: