PDA

View Full Version : MFC , ALT , Win32 کدام یک؟؟

saeed_rezaei
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 07:45 صبح
ســلام دوستان
من اصلا تا حالا ویژوال سی کار نکردم. هیچ ورژنی رو.

یه برنامه ای با وی بی نوشته بودم که همانطور که همه دوستان می دونند، برای اجرای این برنامه روی کامپیوتر هدف، متاسفانه قبلش باید dotnetframework رو نصب کنم.

این واسه من مشکل ساز بود.
تصمیم گرفتم که برم سر وقت یه زبانی که مشکل این پیش نیازها رو نداشته باشه.
به عبارت بهتر، برنامه رو نصب کن و اجرا کن.

حالا که اومدم سی ++ یه نگاهی انداختم دیدم که در ویژوال بیسیک 2005 چند نوع سی ++ وجود داره.
MFC
ALT
Win32
اینها چه تفاوتهایی باهم دارن؟؟

برای من که می خوام یه برنامه بنویسیم، و مشکلی شبیه به اون Dotnet framework رو دیگه نداشته باشم، باید کدومشون رو انتخاب کنم؟؟

بابت وقتی که می زارین، ممنونم.

emadfa
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 08:52 صبح
دوست عزیز البته وابستگی .Net به .Net Framework یک ضعف نیست بلکه یک ویژگی است همان طور که در جاوا نیز شما به JVM نیاز دارید.

سوال شما تاکنون صدها بار تکرار شده است و شما پاسخ آن را می توانید هم در تاپیک های فنی و هم با جستجو بیابید. اما به طور خلاصه هم MFC و هم Win32 برنامه نویسی native هستند و برخلاف .Net مستقیما به زبان ماشین تبدیل می شوند. منتها تنها تفاوتی دارند این است که Win32 به طور مستقیم از API های ویندوز استفاده می کند ( که البته سخت تر است. ) و MFC به طور پیش فرض تعدادی از این API ها را در قالب کلاس قرار داده است که البته همه API ها را شامل نمی شود.

kiuhnmgtrdcv
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 14:48 عصر
اگر میخواین به .net نیازی نداشته باشید در ویژوال سی باید از mfc یا win32 استفاده کنید و مثل بیسیک 6 یا .net اینطور نیست که یه کنترل مثل دکمه برید از تول باکس دراگ دراپ کنید و روی فرم بندازید بلکه این کارها رو باید با کد نوشتن انجام بدید من با سی شارپ و جاوا اشنایی دارم وتازه شروع به یادگیری mfc کردم و واقعا یادگیری خیلی زمان بره ولی اگر برنامه شما به گرافیک وابسته زیادی نداره میتوانید از همان win32 تحت کنسول استفاده کنید یا اگر میخواین به .net نیازی نداشته باشید میتوانید از بقیه زبان ها کد native استفاده کنید

soroush_vs
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 01:21 صبح
سلام دوست عزیز
به نظر من بهترین روش خصوصا برای کسانی که تازه میخان VC کار کنن MFC هست

newmusic
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 14:44 عصر
یه سوال داشتم به نظرتون MFc سختتره یا C#
من دارم MFC کار می کنم خیلی سخته
میخوام بدونم C# از اینم بدتره

soroush_vs
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 22:58 عصر
C# خیلی ساده تر هست.

DLL_DLL
جمعه 06 شهریور 1388, 00:19 صبح
C# هم .net FrameWork میخواد! delphi هم خوبه و همینطور قدرتمند و آسون!