PDA

View Full Version : کمک نحوه Share کردن یک Database بر روی اینترنت؟؟؟

kpshtdary
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 10:32 صبح
کمک چطوری میتونم برنامه ای به زبان C# بنویسم که Database اش بر روی اینترنت باشه و درصورتی که به اینترنت متصل بشم امکان مشاهده داده ها در برنامه موجود باشد؟؟؟
چه راههای برای این وجود دارد لطفا من رو راهنمایی کنید

mn_zandy63
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 20:58 عصر
کار خاصی نباید انجام بدی. مهم Connection String ت هست که باید آدرس دیتابیست رو درست بهش بدی. همین.

kpshtdary
جمعه 23 مرداد 1388, 17:27 عصر
منظورم اینه که داتابایسمو تو اینترنت چجوری بسازم که بعدا Connection کنم به برنامه؟؟؟
مثلا یک برنامه دیکشنری انلاین یا یک دفتر چه تلفن انلاین که از سرتا سر جهان بتونن مشخصات رو با استفاده از یک نرم افزار ببینند و ویرایش کنند؟؟

mn_zandy63
جمعه 23 مرداد 1388, 17:41 عصر
خب ببین تو ممکنه مشکلت تو نحوه ساختن کانکشن به یک دیتابیس که توی اینترنت هست باشه
که این کار خاصی نداره فقط باید آدرس سروری که دیتابیست روشه توی Connection String ت داشته باشی. جستجو کن.
ممکن هست مربوط به این باشه که چه شکلی یک دیتابیس رو توی اینترنت اصلا داشته باشی.
برای اینکار باید سروری داشته باشی که دیتابیست رو اونجا بذاری. مثلا یه هاست بخری یا خودت یک سرور داشته باشی (حداقل یک کامپیوتر که به اینترنت وصل باشه و IP Valid داشته باشه که نرم افزارت هر جایی که باشه بتونه بهش دسترسی داشته باشه).

kpshtdary
شنبه 24 مرداد 1388, 21:50 عصر
ببخشید من یک هاست خریدم ولی سرورش mysql است.
mysql نصب کردم ولی الان چجوری باید به داتابیس هاستم متصل بشم؟؟؟؟

mn_zandy63
یک شنبه 25 مرداد 1388, 01:28 صبح
شما باید یه سری اطلاعات داشته باشی که احتمالا جایی که ازشون host رو خریدی برات فرستادند.
که مشترک هست بین دیتابیس های مختلف.
مثل آدرس سرور و احتمالا port اون.
یا دیتابیس از قبل برات یه دونه ساخته شده٬ یا باید خودت از کنترل پنلی که بهت دادن بسازی٬ و به هرحال اسم دیتابیس رو لازم داری و username و password برای اتصال.
همه اینارو که داشتی میتونی به راحتی Connection String رو بسازی
اما برای اتصال به MySQL در .net یه سری کارهای دیگه هم باید انجام بدی
جستجو کن اتصال به MySQL در .net تاپیک های زیادی رو پیدا خواهی کرد.
به عنوان نمونه این:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=166289

موفق باشی

MORTEZA66
یک شنبه 25 مرداد 1388, 13:33 عصر
سلام
من قبلا در این زمینه مشکل داشتم ولی اخر به نتیجه رسیدم
1- اگر درست و حسابی می خواهی کار کنی حتما یه سرچی درباره replication بزن کلی مطلب میاد دستت و سرنخ کار میشه
2- برای کار کردن معمولی کار کردن با دیتا بیس فرقی نداره فقط ممکنه سرعت پایین تر باشه
اینم یه نمونه کانکشن استرینگ

ServerCon.ConnectionString = "Data Source=" + SiteNameTxt.Text.Trim + ";Initial Catalog=" + dbnametxt.Text.Trim + ";Persist Security Info=True;User ID=" + SiteUsertxt.Text.Trim + ";Password=" + SitePasstxt.Text.Trim + ""