PDA

View Full Version : سوال: تونل

sam-milan
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 11:05 صبح
برای یک سری امور مالی آی پی ایران تحریم هست و باهاش نمیشه کار کرد. دوست من در دبی زندگی میکنه و من میخواهم اگه بشه یک وی - پی ان روی سیستمش نصب کنم تا با آی پی اون بتونم از ایران امور مالیم رو انجام بدم.در حقیقت نیاز به یک آی پی استاتیک و پاک و امن دارم که اگر بخواهم اون رو بخرم باید هر ماه مبلغ قابل توجهی بپردازم. پس بهتره از سیستم دوستم استفاده کنم. ولی چه طوری روی یک PC معمولی تحت XP یا Vista میشه این تونل رو نصب کرد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چون هر چقدر گوگل کردم فقط یک چیزهایی درباره لینوکس داشت و برای ویندوز توضیح نداده بود
ممنون

sam-milan
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 12:39 عصر
یه مختصر اینجا توضیح داده اما من متوجه نمیشم
http://www.zdnetasia.com/techguide/network/0,3800010800,39050037,00.htm

online_mansoor2007
دوشنبه 26 مرداد 1388, 23:38 عصر
سلام
قطعا این کار رو با xp و vista نمیتونین انجام بدین !! نیاز به سیستم های وِیژه سرور مثل 2003 ، لینوکس یا میکروتیک دارید . اگر دوست شما آی پی ولید داره این کار رو می تونین انجام بدین . البته پروتکل های vpn در ایران متاسفانه بسته شده !! مثل پروتکل های L2TP ، PPTP . پس عملاً استفاده از این پروتکل ها غیر ممکن هست. اما پروتکل جدید SSTP چون از لحاظ ساختاری با پروتکل های فوق متفاوت هست می تونین ازش استفاده کنید . فقط برای راه اندازی به ویندوز 2008 نیاز دارید و برای اتصال به سرور هم به ویندوز ویستا نیاز دارین !!

keivan mousavi
سه شنبه 27 مرداد 1388, 09:53 صبح
دوست عزیز دادن VPN شرکتهای ایرانی هم با مبلغ خیلی کم انجام میدن